NIEZALEŻNI
FINANSOWO

Aplikacja do oszczędzania pieniędzy

Większość ludzi myśli, że oszczędzanie wymaga wiele wysiłku, jednak jeżeli wiesz jakich narzędzi użyć przy zarządzaniu finansami, staje się to bardzo łatwe. Dlatego w poniższym artykule przedstawiliśmy listę aplikacji do oszczędzania pieniędzy, które pomogą Tobie zapanować nad domowym budżetem. Podzieliliśmy je na kategorie, tak abyś łatwiej znalazł tego czego szukasz

 

Na skróty:
praca online

Z aplikacjami cashback możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych rocznie! Zobacz, które zaoszczędzą Ci najwięcej.

finebite logo

Otrzymaj rabat w wysokości 50% na jedzenie w restauracjach! Wystraczy, że zrobisz rezerwacje na Finebite.

alerabat oszczędzaj pieniądze

Wszystkie aktualne kody rabatowe w zasięgu jednego kliknięcia! Już nigdy nie będziesz musiał szukać promocji!

lety shop cashback

Zacznij otrzymywać cashback za zakupy, które i tak robisz przez internet. Nawet do 14% zwrotu!

Spis treści

Która aplikacja pozwala zapanować nad budżetem domowym?

Najważniejszą rzeczą podczas przygody z oszczędzaniem jest umiejętne zarządzanie domowym budżetem. Możesz to robić na kilka sposobów: prowadzić go na kartce, za pomocą arkusza kalkulacyjnego lub w nowoczesny sposób – korzystając z aplikacji, które ułatwiają osiąganie celów oszczędzania. My preferujemy aplikację, gdyż większość roboty robi ona za nas. Poniżej znajdziesz listę darmowych aplikacji, z których korzystamy na telefonie i w taki sposób kontrolujemy nasze wydatki.

Dodatkowo jeżeli interesuje Cię temat oszczędzania, zachęcamy to przeczytania artykułu o domowych sposobach na oszczędzanie pieniędzy.

 

 

Monefy

Jest to świetna aplikacja, którą możesz pobrać w sklepie Google play oraz App store. Monefy jest bardzo intuicyjna w użyciu, z bardzo przyjemnym interfejsem. Po każdych zakupach możesz dodać transakcję i dodać ją do odpowiedniej kategorii wydatku. Następnie na podstawie miesięcznych wydatków określonych przez Ciebie, na ekranie głównym wyświetli Ci się podsumowanie w postaci wykresu kołowego. Jest to bardzo pomocne szczególnie, gdyż zobrazowanie Twoich finansów znacznie ułatwi Ci ich organizację.

Dostępne są dwie wersje aplikacji: darmowa i płatna. W wersji darmowej będą wyświetlać się Tobie reklamy i nie będziesz mógł dodawać swoich indywidualnych kategorii. Jednak jeżeli nie przeszkadzają Ci reklamy, uważamy że w zupełności powinna wystarczyć Ci ta opcja. Jeśli jednak chciałbyś zakupić wersję płatną, będzie Cię ona kosztować 2,49$. Jest to jednorazowy zakup i będziesz mógł później z niej korzystać bez limitu. Do dodatkowych opcji wersji płatnej wchodzą: indywidualne kategorie, brak reklam, możliwość zmiany walut, prowadzenie wielu portfeli (idealne rozwiązanie dla rodziny).

aplikacja do oszczędzania
aplikacja do oszczędzania
aplikacja do oszczędzania
aplikacja do oszczędzania

Moje Finanse

Tę aplikację mobilną mogą niestety pobrać tylko osoby z systemem android. Jednak aplikacja ta jest świetnie zrobiona i oszczędzanie pieniędzy staje się łatwiejsze. Po każdych zakupach możesz wprowadzić transakcję do systemu i wybrać odpowiednią kategorię wydatku. Znajdziesz tu takie kategorie jak: jedzenie, rozrywka, samochód, dom, odzież, elektronika, zdrowie i uroda, dzieci, praca. Dzięki temu z łatwością będziesz kontrolować swoje wydatki, a oszczędzanie stanie się łatwiejsze. Wielką zaletą tej aplikacji jest możliwość prowadzenia wielu portfeli oraz wyświetlania zestawienia finansów na konkretny okres. Z tą aplikacją możesz ustalić szybki budżet dla siebie i swojej rodziny.

Aplikacja jest całkowicie darmowa, lecz wyświetlają się w niej reklamy. Jeżeli chciałbyś je usunąć to będziesz musiał zapłacić 3,99 zł. Jednak jeżeli Ci one nie przeszkadzają, wersja darmowa powinna w 100% Tobie wystarczyć.

aplikacja do oszczędzania
aplikacja do oszczędzania

Finanse, przychody i wydatki

Tym razem ta aplikacja jest dostępna tylko dla osób z systemem IOS. Jest to jedna z najwyżej ocenianych aplikacji związanej z finansami, która oceniło ponad 1000 osób na średnią ocenę 4,9/5. Jest to świetne narzędzie do kontroli wydatków. Na głównym ekranie będziesz mógł wyświetlić zestawienie z danego okresu, w formie wykresu kołowego. Interfejs aplikacji jest bardzo przyjazny i łatwy w nawigacji. W tej aplikacji będziesz mógł dodawać swoje wszystkie wydatki i wybierać ich kategorie.

Aplikacja ta jest również darmowa, lecz wyświetlane są w niej reklamy. Jeżeli chciałbyś z nich zrezygnować, to będziesz musiał zapłacić 5,99 zł. Jednak wszystkie funkcje są dostępne w darmowej wersji.

Finanse przychpdy i wydatki - aplikacja mobilna
Finanse przychpdy i wydatki - aplikacja mobilna
Finanse przychpdy i wydatki - aplikacja mobilna
Finanse przychpdy i wydatki - aplikacja mobilna

Aplikacje do oszczędzania podczas zakupów

Poniżej wypisaliśmy nasze ulubione aplikacje do oszczędzania pieniędzy podczas zakupów w sklepach internetowych. Ze wszystkich z nich stale korzystamy i jesteśmy bardzo zadowoleni. Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się o nich więcej i o innych opcjach aplikacji cashback, koniecznie kliknij tu.

Ale Rabat

Nie jest to do końca aplikacja ale definitywnie pozwoli Ci zaoszczędzić. Jest to rozszerzenie, które możesz zainstalować w formie wtyczki do przeglądarki. Dzięki któremu możesz oszczędzać pieniądze w sklepach online. Kiedy już będziesz mieć zainstalowaną wtyczkę, podczas odwiedzin na danej witrynie internetowej wyświetlą Ci się wszystkie aktualne kody rabatowe. Dzięki temu nie będziesz musiał szukać okazji za pośrednictwem wyszukiwarki, tylko wszystkie promocje znajdziesz w jednym miejscu.

Jeżeli nie korzystasz jeszcze z alerabat, to koniecznie kliknij w poniższy guzik, który przeniesie Cię do miejsca, w którym możesz ą zainstalować.

LetyShops

Jest to aplikacja, którą możesz używać na swoim smartfonie lub przez komputer. Jest to serwis cashback, który współpracuje z wieloma sklepami internetowymi. Robiąc zakupy online, możesz aktywować zwrot cashback i otrzymać część środków z powrotem! Niektóre sklepy oferują nawet cashback w wysokości 14%, jednak przeważnie wynosi on około 1-5%. Za każdym razem kiedy kupujemy coś online, z tego korzystamy i przez rok przeważnie odzyskujemy kilkaset złotych. Dlatego jeżeli jeszcze nie założyłeś tam konta, koniecznie zrób to teraz i zacznij odzyskiwać już pieniądze!

Refunder

Jest to aplikacja, która działa na takiej samej zasadzie jak LetyShops. Możesz z niej korzystać w różnych sklepach internetowych, robiąc nawet codzienne drobne zakupy. Za każdym razem kiedy aktywujesz zwrot cashback, część wydanych środków do Ciebie wróci. Jesteśmy zwolennikami korzystania z obu tych serwisów, gdyż oba te serwisy współpracują czasem z różnymi sklepami. Dzięki temu poszerzysz swoje możliwości co do odzyskiwania środków. Czasami również zdarza się tak, że w Refunderze otrzymasz większy zwrot niż w LetyShops i na odwrót. Dlatego najlepiej jest korzystać z obu serwisów jednocześnie.

Poniżej znajdziesz guzik, który przeniesie Cię na stronę rejestracji w serwisie.

Najlepsze aplikacje do organizacji zakupów

PanParagon

Jest to świetna darmowa aplikacja, która pomaga nam w organizacji paragonów, wydatków i kuponów rabatowych. Jej głównym zadaniem jest pilnowanie paragonów, aby się nie zgubiły. Dzięki temu jak będziesz chciał coś zwrócić lub oddać na gwarancję, nie będziesz już musiał szukać tego jednego paragonu, tylko będziesz go miał w formie elektronicznej. W ten sposób nigdy już go nie zgubisz, a skan paragonu zajmuje dosłownie kilka sekund. Ponadto możesz ustawić powiadomienie, które będzie pilnować terminów zwrotu. Poza paragonami możesz na niej przechowywać swoje ubezpieczenia i polisy na życie.

Dodatkowo możliwa jest kontrola finansów, gdyż po dodaniu paragonu, PanParagon go skanuje i dodaje wydane przez Ciebie pieniądze. Następnie na jednym z ekranów, możesz wyświetlić wykres kołowy, podsumowujący Twoje wydatki z danego okresu.

Kolejną świetną funkcją jest tworzenie list zakupów. Możesz również dodać link z przepisem, a aplikacja automatycznie doda potrzebne składniki do listy zakupów. PanParagon obsługuje następujące portale: www.kwestiasmaku.comwww.mojewypieki.comwww.przepisy.pl. W trakcie tworzenia list zakupowych możesz przejrzeć aktualne gazetki promocyjne i z nimi zaplanować zakupy spożywcze.

Z tą aplikacją każdy użytkownik na pewno nie zgubi już więcej żadnego paragonu, a zakupy i finanse będą znacznie bardziej zorganizowane i przemyślane.

Pan paragon aplikacja do oszczędzania

Stocard

Jest to kolejny świetny program, z którym organizacja zakupów stanie się sprawniejsza. Z tą aplikacją będziesz miał o wiele więcej miejsca w swoim portfelu, gdyż wszystkie karty lojalnościowe znajdziesz w jednym miejscu na swoim smartfonie. Po pobraniu aplikacji będziesz mógł dodać swoje karty lojalnościowe poprzez zeskanowanie aparatem kodu kreskowego. Interfejs aplikacji jest bardzo przyjazny i łatwy w obsłudze. Na pewno nie będziesz mieć z nią żadnego problemu. Możesz tam dodać wszystkie karty, takie jak: do sklepów odzieżowych, do sklepów spożywczych czy tych co używasz na stacji benzynowej.

aplikacja do oszczędzania
aplikacja do oszczędzania

Listonic

Jest to zdecydowanie najbardziej popularny program dający możliwość tworzenia list zakupów. Aplikację możesz używać z różnych urządzeń (dzielić z innymi domownikami), gdyż lista zakupów automatycznie synchronizuje się w chmurze, przez co z łatwością możesz się dzielić zakupami z innymi. Dodatkowo znajdziesz tu aktualne promocje w najbardziej popularnych sklepach. Fajnym dodatkiem jest również możliwość przeglądania przepisów kulinarnych, dzięki którym możesz się zainspirować podczas tworzenia jadłospisu dla rodziny. Podczas wyboru przepisu, Listonic doda potrzebne produkty do listy zakupów.

Aplikację możesz pobrać całkowicie za darmo w App store lub Google play.

aplikacja do oszczędzania
aplikacja do oszczędzania
aplikacja do oszczędzania

Moja Gazetka

Na początku moja gazetka była tylko przeglądarką do gazetek promocyjnych. Teraz rozwinęli swoje usługi w aplikację mobilną, która może być Twoim asystentem zakupowym. Poza dostępem do gazetek ponad 100 sklepów, możesz prosto z nich dodawać dany produkt i od razu tworzyć listę zakupów. Możesz również podać swoje dane adresu zamieszkania i otrzymywać powiadomienia o promocjach w pobliżu. Dzięki tej aplikacji, wszystkie promocje będziesz miał w swoim smartfonie.

Dodatkowo znajdziesz tu kalendarzyk dla niedziel handlowych oraz schowek kart lojalnościowych. Konto w aplikacji jest całkowicie darmowe i możesz je założyć poprzez kliknięcie w poniższe guziki.

aplikacja do oszczędzania

Aplikacje do oszczędzania na jedzeniu

Poniżej wypisaliśmy nasze ulubione aplikacje do oszczędzania pieniędzy na jedzeniu w restauracjach i poza domem. Jeżeli chciałbyś się dowiedzieć więcej o tym jak oszczędzać pieniądze na jedzeniu – kliknij tu.

Foodsi

Jest to świetna aplikacja, która zachęca właścicieli biznesów do niemarnowania jedzenia, czy innych produktów. W aplikacji znajdziesz sporą listę sklepów, które wystawiają ograniczoną liczbę paczek niespodzianek, w promocyjnych cenach. Minimalna zniżka to -50% na produkty, którym kończy się termin przydatności, lub takie których lokal nie sprzeda na następny dzień. Przeważnie maksymalnie dostępne jest 5 paczek, więc kto pierwszy ten lepszy. W paczce może znajdować się wszystko co jest w standardowej ofercie danego sklepu. Z aplikacji korzystają lokale takie jak: restauracje, piekarnie, sklepy z gotowymi posiłkami czy kwiaciarnie. W taki sposób obie strony korzystają, sklepy nie odzyskują zainwestowane środki a Ty możesz się cieszyć tańszymi produktami!

aplikacja do oszczędzania
aplikacja do oszczędzania

Too Good To Go

Jest to aplikacja, która działa na takiej samej zasadzie co Foodsi. Tutaj również znajdziesz różne sklepy, które oferują zestawy skomponowane z produktów znajdujących się w stałej ofercie w promocyjnych cenach. Jeżeli interesuje Cię taka promocja, najlepiej mieć pobrane obie aplikacje, gdyż współpracę prowadzą różne marki. Przykładowo w tej aplikacji znajdziesz Starbucksa, którego w Foodsi nie ma. Jest to naprawdę świetny model biznesowy, gdyż korzystają z niego obie strony. Dlatego bardzo zachęcamy z zapoznaniem się z obydwoma serwisami.

aplikacja do oszczędzania
mapa restauracji w too good to go
zamówienie too good to go

Finebite

Jest to definitywnie nasza ulubiona aplikacja do oszczędzania pieniędzy na jedzeniu w restauracjach! Finebite współpracuje z wieloma restauracjami w większych miastach. Restauracje oferują jedną rezerwację dziennie dla użytkowników platformy. W ramach rezerwacji otrzymasz zniżkę w wysokości 50% na jedzenie, lecz napoje są liczone bez zniżki. Jednak nawet bez napojów jest to świetna okazja na zjedzenie pysznego jedzenia w świetnych cenach. Koszt zrobienia rezerwacji wynosi 10 zł. Rezerwacje dostępne są z tygodniowym wyprzedzeniem i działają na zasadzie „kto pierwszy ten lepszy”. Dlatego jeżeli zależy Ci na konkretnej restauracji, zrób rezerwacje z wyprzedzeniem. Najpóźniejszy termin dokonania rezerwacji to dzień przed. Z rezerwacji skorzystać mogą maksymalnie 4 osoby.

Jest to naprawdę super aplikacja, z którą zjedliśmy wiele tanich i przepysznych posiłków. Z czystym sumieniem zachęcamy do zapoznania się z ofertą Finebite.

aplikacja do oszczędzania
aplikacja do oszczędzania
rezerwacja finebite

Mamy nadzieje, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny i dowiedziałeś się z niego potrzebnych informacji. Zachęcamy abyś zapoznał się z resztą materiałów na naszej stronie i zrobił swoje pierwsze kroki w kierunku swojej niezależności finansowej!

Marek Borkowski
Marek Borkowski

Marek urodził się w 1988 roku w Bydgoszczy. Z wykształcenia jest technikiem weterynarii, jednak od lat nie pracuje w wyuczonym zawodzie. Postanowił zająć się pracą, która sprawia mu przyjemność oraz przynosi satysfakcjonujące dochody. Od zawsze interesował się programowaniem i nowymi technologiami - postanowił więc działać, wykupił odpowiednie kursy online, które pozwoliły mu postawić pierwsze kroki w tworzeniu stron internetowych i okazało się to strzałem w dziesiątkę. Obecnie Marek rozwija swoje projekty oraz pracuje jako freelancer, tworząc strony dla klientów.
Marek jest zafascynowany technologią blockchain - nie tylko inwestuje w kryptowaluty i NFT, ale też kończy kurs blockchain developera, aby w przyszłości stworzyć swój własny metaverse. Chętnie pisze o swoich pasjach a jego misją jest zmotywowanie czytelników do rozszerzania swoich horyzontów.

Ania Borkowska
Ania Borkowska

Ania ukończyła studia na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, w mieście, w którym się wychowała. Przez dłuższy czas pracowała jako etatowy grafik, szukając spełnienia w korporacjach, jednak zdecydowała się skoczyć na głęboką wodę i parę lat temu rozpoczęła swoją freelancerską działalność w Internecie. Na początku nie było łatwo stanąć na nogi, dlatego też Ania skończyła dodatkowe kursy, które pozwoliły jej podszkolić się w marketingu i copywritingu i tym samym rozszerzyć swój zakres usług. W latach, kiedy nie było kolorowo, odkryła jak wiele pieniędzy może zaoszczędzić i zarobić w łatwy sposób, w czasie którego wcześniej nie wykorzystywała w żaden sposób (np. stojąc w korku).
Ania dzieli się swoim doświadczeniem, ponieważ wierzy, że świat będzie piękniejszy, kiedy ludzie dookoła niej staną się szczęśliwsi, a osiągną to poprzez samokształcenie i rozwój osobisty.

kontakt: info@niezalezni-finansowo.pl

© 2024 Niezależni finansowo – Wszystkie prawa zastrzeżone