NIEZALEŻNI
FINANSOWO

Najlepsze aplikacje do zarabiania pieniędzy

Pewnie niejednokrotnie ktoś zwrócił Ci uwagę, że pieniądze nie rosną na drzewach. Niestety prawdą jest, że na drzewach nie udało nam się ich jeszcze znaleźć. Mamy natomiast Internet, który podarował nam możliwość zarabiania pieniędzy bez podjęcia żadnego dodatkowego wysiłku, lub redukując ten wysiłek do minimum. Ten fakt powoduje, że przywołane wyżej porzekadło staje się nieaktualne. W obecnych czasach istnieją sprawdzone aplikacje do zarabiania pieniędzy, które umożliwią Ci podreperowanie domowego budżetu. 

A wiesz co jest najlepsze? To, że są one w pełni darmowe, a korzystając z nich nie musisz bać się ryzyka!

Na skróty: Aplikacje do zarabiania wg. najciekawszych kategorii

Zarabiaj na chodzeniu

Oglądanie filmów za pieniądze

Graj w gry i zarabiaj

Zarabianie na reklamach

Spis treści

Które aplikacje do zarabiania pieniędzy są najbardziej wypłacalne?

Będąc osobą, która nie używała jeszcze aplikacji do zarabiania pieniędzy, prawdopodobnie zadajesz sobie teraz szereg pytań: jak to możliwe, że aplikacja płaci Ci za nic? Na jakiej zasadzie Twoja wypłata będzie kompensowana? Jakiej wysokości zarobki przyniesie Ci korzystanie z danej aplikacji?

Odpowiadając na Twoje wątpliwości, należy wyjaśnić fakt, że to nie jest do końca tak, że aplikacje zapłacą Ci dosłownie za nic, poza korzystaniem z nich. Używanie apek tego typu zawsze wiąże się z jakąś dodatkową aktywnością, z której czasem możesz nawet nie zdawać sobie sprawy. Każda z firm posiada strategię zapewniającą jej kompensowanie kwot, jakie przeznaczają na wypłaty dla użytkowników. Wypłacalność aplikacji do zarabiania pieniędzy jest w dużym stopniu zależna od stosowanej strategii.

Z tego względu aplikacje do zarabiania pieniędzy możemy podzielić na 2 rodzaje. Pierwszy typ to te, które nie wymagają użytkownika praktycznie żadnego zaangażowania, poza korzystaniem z nich podczas wykonywania rutynowych czynności. Mowa tu np. o apkach, które płacą użytkownikom za możliwość wyświetlania reklam w przeglądarce internetowej, czy za wykonywanie dużej ilości kroków dziennie. Przynoszą one niewielki, aczkolwiek regularny dochód pasywny.

Drugi typ aplikacji to programy, w których otrzymanie wypłaty wiąże się z koniecznością poświęcenia odrobiny czasu na wykonanie prostego zadania. Jak łatwo się domyślić, bardziej wypłacalne aplikacje do zarabiania pieniędzy to te, które wymagają większego zaangażowania.

Prawdą jest jednak, że żaden wymieniony w tym kontekście typ aplikacji nie pozwoli Ci uniezależnić się finansowo, jednak oba będą pomocne w dołożeniu paru złotych do domowego budżetu.

Wspólną cechą aplikacji jest fakt, że są one bardzo łatwe w obsłudze i praktyczne. Ze względu na możliwość instalacji na smartfonie, możemy zarabiać pieniądze dosłownie wszędzie – jadąc komunikacją miejską lub umierając z nudów na wyjątkowo nudnym wykładzie.

Apki do zarabiania pieniędzy na telefonie (niektóre posiadają wersję desktopową)

Jeśli mówimy o smartfonach, ich główną funkcją dawno przestało być dzwonienie. Smartfon towarzyszy nam praktycznie wszędzie – używamy go nie tylko do pracy ale też (a może przede wszystkim) w celach osobistych, w tym rozrywkowych. Z tego właśnie powodu niegłupim pomysłem będzie zainstalowanie na Twoim urządzeniu aplikacji, które pozwolą Ci w łatwy sposób zarobić pieniądze – w przypadku niektórych sama rejestracja wystarczy, aby odebrać bonus lub nagrodę w postaci kilku złotych.

Dochód pasywny za pośrednictwem aplikacji - na czym można zarobić pieniądze w ten sposób?

Dochód pasywny, czyli pieniądze zarobione mimochodem, bez podejmowania faktycznej pracy to jedna z możliwości, jaką dają Ci aplikacje do zarabiania.

W jaki sposób można zyskać dodatkowe środki pieniężne z pomocą aplikacji?

Pieniądze za oglądanie reklam

Być może korzystasz z różnego rodzaju programów, aplikacji czy witryn internetowych, które zmuszają Cię do oglądania reklam, niezależnie czy chcesz tego czy nie. Czasem istnieje możliwość odpłatnego wyłączenia namolnych reklam przerywających nam oglądanie serialu lub pop-upów pojawiających się w nieodpowiednich momentach. Innym razem wcale nie mamy wyboru.

Aplikacje do zarabiania pieniędzy przyjęły odwrotną strategię – aby zachęcić użytkowników do niestosowania programów typu AdBlock postanowiły płacić im po kilka groszy, za możliwość wyświetlania reklam. W artykule „zarabianie na reklamach – pieniądze za oglądanie reklam” szczegółowo opisaliśmy aplikacje, które umożliwią Ci zarobić w ten sposób.

Komunikator internetowy - wielofunkcyjna maszyna do zarabiania

Kolejna aplikacja do zarabiania pieniędzy, na którą warto zwrócić uwagę to WowApp, o której wspominaliśmy już przy okazji artykułu „Najlepiej płatne ankiety„.

WowApp nie ogranicza się do bycia serwisem ankietowym – umożliwia swoim użytkownikom zarabiać pieniądze na kilka różnych sposobów, będąc przy tym komunikatorem internetowym..

WowApp to aplikacja stworzona do zarabiania pieniędzy. Zawiera ona praktycznie wszystkie sposoby na dorobienie kilku złotych, o których pisaliśmy na tej stronie w różnych artykułach. WowApp da Ci możliwości zarabiania przy okazji prowadzenia rozmów na chatach, oglądania reklam, wypełniania ankiet, podczas grania a proste gry, oglądania wideo oraz wykonywania innych czynności.

Więcej na temat możliwości zarabiania pieniędzy przy użyciu WowApp w artykule „WowApp – opinie o aplikacji„.

Wypłacalne aplikacje do zarabiania pieniędzy podczas chodzenia

Osobną kategorię aplikacji stanowią te, które płacą użytkownikom za… chodzenie. Celem takich aplikacji jest zachęcenie użytkowników do ruchu, dzięki czemu kondycja zdrowotna społeczeństw poprawia się, a państwowe wydatki na ochronę zdrowia maleją.

Aby zarabiać pieniądze podczas spacerowania wystarczy mieć na telefonie zainstalowaną, działającą w tle aplikację. Dochód generowany w ten sposób po raz kolejny będzie dochodem całkowicie pasywnym, który zarabiamy zupełnie przy okazji.

W artykule „Zarabiaj na chodzeniu” dokładnie opisaliśmy możliwości i aplikacje, które pozwolą nam zarobić w ten sposób.

Zarabianie podczas oglądania filmów i video

Zarobek podczas oglądania filmów to kolejna możliwość łatwego dorobienia paru złotych. W zależności od aplikacji, którą wybierzesz pieniądze z tej czynności mogą stanowić dochód pasywny (niektóre serwisy będące alternatywą znanych stron streamingowych płacą nowym użytkowników za chęć obejrzenia filmu w ich serwisie), lub oglądanie materiałów będzie wymagało od ciebie minimalnego wysiłku (będziesz wyświetlać multimedia, które narzuci Ci serwis). Oba te przypadki opisaliśmy w artykule „Oglądaj filmy i zarabiaj pieniądze” – zapraszamy do przeczytania, jeśli interesuje Cię ten sposób zarobku.

Dochód pasywny z przeglądarki internetowej

Pokrewnym tematem do zarabiania na reklamach jest dochód pasywny z przeglądarki Brave. Jest to świetna alternatywa dla Google Chrome, ponieważ wygląda i działa w zasadzie tak samo jak jej bardziej znany kuzyn. Istnieje nawet możliwość importu ustawień z Chrome do Brave, dlatego też zmieniając przeglądarkę, nie trzeba manualnie ustawiać wszystkiego od początku.

Przeglądarka Brave jest o tyle wyjątkowa, że posiada automatycznie wbudowanego AdBlocka oraz blokuje zbieranie niektórych plików cookies. Umożliwia zaś swoim użytkownikom wyrażenie świadomej zgody na wyświetlanie reklam typu pop-up, jednak reklamy te są stonowane i nienachalne. W zamian za udostępnienie Brave takiej możliwości, użytkownik dostaje napiwki w autorskim tokenie przeglądarki Brave, czyli w BAT.

BAT to token na blockchainie. Oznacza to, że jego wartość zmienia się względem dolara amerykańskiego w zależności od sytuacji na rynku kryptowalut. Obecnie jego wartość wynosi kilkadziesiąt centów, jednak kto wie co przyniesie przyszłość?

Aby zbierać tokeny BAT nie trzeba instalować żadnego dodatkowego oprogramowania poza przeglądarką Brave, ponieważ wirtualny portfel znajduje się automatycznie w przeglądarce. Naszym zdaniem warto zaryzykować i kolekcjonować tokeny, zwłaszcza że to nic nie kosztuje. Być może za parę lat ich wartość znacznie wzrośnie, a my będziemy mogli pochwalić się ich sporą ilością.

Przeglądarka Brave jest dostępna zarówno w wersji desktopowej jak i mobilnej. Instalacja oraz korzystanie z niej są całkowicie darmowe.

Wtyczka, która płaci za wyszukiwanie w Google

Kolejną metodą na zarobienie kilku groszy przy okazji codziennego użytkowania komputera, jest skorzystanie z darmowej wtyczki PreSearch, która po zainstalowaniu nalicza i płaci za wyszukiwania w google.

W tym przypadku, podobnie jak podczas używania Brave, płatności są naliczane w tokenach pre, które są kryptowalutą firmy Presearch. Jeżeli zainstalujemy wtyczkę i przypniemy jej skrót do menu przeglądarki, nie zauważymy różnicy w użytkowaniu google- wpisując wyszukiwane hasła w pasek przeglądarki, będą one automatycznie naliczane na portfel kryptowalutowy. Pamiętaj jednak, że wyszukiwania należy wpisywać nie na stronie google, lecz w pasku przeglądarki!

Zarobki za wyszukiwania to obecnie groszowe sprawy – pamiętajmy jednak, że tak samo jak wspomniany wcześniej token BAT, PRE jest zależny od nastrojów na rynkach kryptowalutowych oraz stanowi token i reprezentację firmy, której wartość za parę lat może znacznie wzrosnąć. Ponieważ używanie wtyczki Presearch jest całkowicie darmowe i nie pochłania dodatkowego czasu, naszym zdaniem gra jest warta ryzyka – w najgorszym wypadku możesz zarobić kilka dolarów, a jeśli będziesz mieć trochę szczęścia być może za jakiś czas zamienią się one w bardzo opłacalną inwestycję.

Mini zlecenia za pośrednictwem apki na telefon - tutaj, aby zarobić musisz poświęcić trochę czasu

W tej części artykułu skupimy się na aplikacjach, które pozwolą Ci zarobić dodatkowe pieniądze, jednak nie będzie to dochód pasywny – zasada działania każdej z aplikacji, opiera się o wykonywanie prostych zadań. Zazwyczaj nie są one zbyt czasochłonne, dlatego też możesz dorabiać w wolnym czasie, np. podczas jazdy autobusem.

Wypełnianie ankiet w aplikacji

Prostą i zajmującą stosunkowo niewiele czasu metodą na zdobycie dodatkowej gotówki jest wypełnianie płatnych ankiet online. Serwisy ankietowe zawsze udostępniają użytkownikom możliwość podjęcia pracy na komputerze, ale wśród dobrych firm znajdziemy też takie, które zaprojektowały aplikację mobilną, umożliwiającą zleceniobiorcom zarabianie na wypełnianiu ankiet, w zasadzie w dowolnym miejscu i czasie. Warunkiem jest bycie wystarczająco szybkim, aby zdążyć podjąć zlecenie.

Tematyce płatnych ankiet poświęciliśmy 2 artykuły: Najlepsze naszym zdaniem serwisy ankietowe znajdziesz w rankingu portali z ankietami, natomiast jeśli chcesz dowiedzieć się w jaki sposób zwiększyć swoje szanse na zarobek, przejdź do artykułu „Zarabiaj na ankietach„.

Wypełnianie ankiet to sprawdzony sposób za zarabianie pieniędzy, jednak podobnie jak w przypadku innych zadań, do których dostęp dadzą nam aplikacje do zarabiania, tak i tutaj możemy liczyć jedynie na dodatek do pensji, nie zaś prawdziwe źródło dochodu. Dzięki ankietom można liczyć na dochód rzędu kilkaset złotych miesięcznie.

Dużym atutem aplikacji mobilnych z ankietami, jest fakt że często możemy dokonać wypłaty pieniędzy bezpośrednio na nasze konto bankowe.

Apki do zarabiania pieniędzy na graniu w gry

Istnieją aplikacje, które pozwalają użytkownikom zarabiać na graniu w gry. Są to serwisy z prostymi grami mobilnymi lub przeglądarkowymi, a aby zarobić pieniądze należy ściągnąć interesujące nas gry, a następnie osiągnąć wymagany poziom. Po pobraniu gry i spełnieniu wymogów użytkownik dostaje określoną ilość punktów.

Wadą korzystania z aplikacji do zarabiania na grach jest fakt, że zazwyczaj wypłata nie ma postaci gotówkowej. Punkty uzbierane w aplikacjach możemy wymieniać na karty podarunkowe, vouchery i bony zakupowe.

W osobnym artykule poświęconym zarabianiu na grach, szczegółowo opisaliśmy poszczególne serwisy. Uwzględniliśmy standardowe platformy, takie jak aplikacja Gamehag, czy Bananki, jak i jeszcze mało popularnie gry play to earn. Te ostatnie, to szczególny rodzaj gier, oparty na technologii blockchain. Tokeny zarobione w grze tego typu, wymienisz na prawdziwe pieniądze na giełdach kryptowalut. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zajrzyj do artykułu „zarabianie na grach„.

Tajemniczy klient - Aplikacje do wykonywania płatnych zadań

W aplikacjach z tej kategorii, zarabianie polega na wcielaniu się w rolę tajemniczego klienta. Tajemniczy klient to anonimowa osoba, która udaje się w określone przez aplikację miejsce, w celu skontrolowania pracy sklepu czy restauracji.

Zadanie polega zazwyczaj na porobieniu zdjęć, wideo lub sporządzeniu notatek z odwiedzonego miejsca.

Bycie tajemniczym klientem sprawdzi się w przypadku osób mobilnych, mieszkających w dużych miastach – ilość zleceń zależy bowiem od lokalizacji i ilości serwisów w danej okolicy. Przebywanie w rejonie, w którym znajdują się centra handlowe sprzyja więc wykonywaniu zadań tajemniczego klienta.

Sprawdzone przez nas aplikacje do zarabiania jako tajemniczy klient to Be My Eye oraz BuzzBee.

  • Aplikacja BeMyEye

    BeMyEye to aplikacja, która działa nie tylko w Polsce, ale też zagranicą. Charakteryzuje się przyjaznym interfejsem, a rejestracja jako „Eye”, czyli po polsku oko, jest całkowicie darmowa. BeMyEye umożliwia wypłatę zgromadzonych środków na konto PayPal. W BeMyEye dostaniesz bonusy za zapraszanie znajomych do korzystania z aplikacji.

  • Aplikacja BuzzBee

BuzzBee to polska aplikacja i naszym zdaniem, na terenie naszego kraju sprawdza się zdecydowanie najlepiej. Podobnie jak BeMyEye, aplikacja ma przejrzysty interfejs i łatwo się z niej korzysta. Po wykonaniu zadania i zgromadzeniu na koncie równowartości minimum 100 zł, możesz wypłacić pieniądze przy użyciu PayPala.

Programy poleceń znajomym

Wiele aplikacji oferuje użytkownikom bonus pieniężny za polecenie znajomym, lub za pierwszą rejestrację. Przejrzyj serwisy z których korzystasz aktualnie – być może szansa na jednorazowe zarobienie paru złotych właśnie ucieka Ci sprzed nosa?

Aplikacją, która często realizuje różnorakie programy pleceń jest Revolut. Revolut to bezpłatna apka bankowa, idealna dla osób podróżujących zagranicę. Umożliwia ona wymianę walut bez obciążenia prowizją, można wypłacać z niej pieniądze nieobciążone żadnymi dodatkowymi kosztami. Dodatkowo, jeśli znajomi założą konto w aplikacji Revolut, przy użyciu Twojego linka polecającego, oboje dostaniecie bonus w wysokości kilkudziesięciu złotych. Więcej o koncie Revolut przeczytacie w naszym artykule „Revolut – opinie o usłudze. Czy znaleźliśmy najlepsze konto walutowe?

Aplikacje do zarabiania na zakupach online

Zarabianie podczas robienia zakupów jest możliwe dzięki aplikacjom Cashback, którym poświęciliśmy osobny artykuł.

Programy cashback polegają na zwrocie na konto części środków, które wydałeś/aś na zakupy w sklepie internetowym. Korzystając z tego typu aplikacji, możemy zaoszczędzić bardzo dużą ilośc pieniędzy, zwłaszcza jeśli regularnie robimy zakupy online.

Google opinion rewards

Google opinion rewards to autorska aplikacja ankietowa Googla, dzięki której serwis może ulepszać swoje usługi. Za wypełnianie ankiet w ramach tej aplikacji, zarobisz punkty, które możesz wydać w sklepie Google Play lub wypłacić za pomocą PayPala. Ze względu na to, że serwis należy do sieci Google, naszym zdaniem należy wyodrębnić tę możliwość spośród pozostałych.

Zarabianie pieniędzy przez aplikacje - podsumowanie

Aplikacje do zarabiania dają użytkownikom szeroki wachlarz możliwości, który uwzględnia możliwości pozyskania dochodu pasywnego (zarabianie na chodzeniu, pieniądze za wyszukiwania czy za oglądanie reklam), jak i zarabianie za wykonywanie prostych czynności (wypełnianie ankiet, czy tajemniczy klient).

Prawie wszystkie wymienione serwisy posiadają zarówno wersję komputerową jak i apkę na telefon. Aplikacja mobilna to zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie, ponieważ pozwoli nam ona na zarabianie zawsze, kiedy mamy przy sobie telefon. Pobranie aplikacji jest możliwe przez sklepie Google Play w przypadku systemu operacyjnego Android, lub AppleStore w telefonach z iOS.

Większość aplikacji jako wypłatę dopuszcza możliwość przelewu na konto bankowe lub konto PayPal. Są też takie, które w ramach wypłaty rozdają karty podarunkowe lub bony towarowe. Możemy wykorzystać je na zakupach internetowych w określonych sklepach online.

Aplikacje do zarabiania to bardzo fajna możliwość na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Niestety, nawet te najbardziej wypłacalne aplikacje, nie będą w stanie zastąpić pracę- będą stanowić jedynie dodatkowe źródło dochodu.

Jeżeli interesują Cię metody zarabiania online, które faktycznie pozwolą zarobić realne pieniądze i uniezależnić się finansowo i , zapraszamy do przeczytania artykułu o tym, jak zarabiać przez Internet.

Ania Borkowska
Ania Borkowska

Ania ukończyła studia na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, w mieście, w którym się wychowała. Przez dłuższy czas pracowała jako etatowy grafik, szukając spełnienia w korporacjach, jednak zdecydowała się skoczyć na głęboką wodę i parę lat temu rozpoczęła swoją freelancerską działalność w Internecie. Na początku nie było łatwo stanąć na nogi, dlatego też Ania skończyła dodatkowe kursy, które pozwoliły jej podszkolić się w marketingu i copywritingu i tym samym rozszerzyć swój zakres usług. W latach, kiedy nie było kolorowo, odkryła jak wiele pieniędzy może zaoszczędzić i zarobić w łatwy sposób, w czasie którego wcześniej nie wykorzystywała w żaden sposób (np. stojąc w korku).
Ania dzieli się swoim doświadczeniem, ponieważ wierzy, że świat będzie piękniejszy, kiedy ludzie dookoła niej staną się szczęśliwsi, a osiągną to poprzez samokształcenie i rozwój osobisty.

kontakt: info@niezalezni-finansowo.pl

© 2024 Niezależni finansowo – Wszystkie prawa zastrzeżone