NIEZALEŻNI
FINANSOWO

Gdzie sprzedawać zdjęcia stóp?

Decydując się na handel zdjęciami stóp, oprócz samego przygotowania zdjęć do sprzedaży, warto wiedzieć, na których stronach możesz odnieść największy sukces. Jeśli zastanawiasz się, gdzie sprzedawać zdjęcia stóp, tak aby zwiększyć swoje szanse na dobry zarobek, ten przewodnik został stworzony dla Ciebie.

Na skróty: Przejdź do najlepszych naszym zdaniem portali do sprzedaży zdjęć stóp

Sprawdź jak zabrać się za sprzedawanie zdjęć stóp

Strona dedykowana sprzedaży swoich zdjęć, nie tylko stóp

Strona dedykowana sprzedaży zdjęć stóp

Strona dedykowana sprzedaży zdjęć stóp

Spis treści

Jak zacząć sprzedawać zdjęcia swoich stóp w Internecie?

Chcąc zacząć sprzedawać zdjęcia stóp w Internecie, w poradniku „jak zarabiać na stopach” znajdziesz wskazówki, dzięki którym dowiesz się jak zabrać się sprzedaż zdjęć stópek i jak nie popełnić przy tym błędów. Zaniechanie niektórych czynności może nie tylko pozbawić Cię szans na odniesienie sukcesu, ale wręcz narazić Cię na niebezpieczeństwo- chyba nie chcesz zaprosić do swojego życia stalkera?

W tym artykule skoncentrujemy się bezpośrednio na aspekcie samej sprzedaży zdjęć, a konkretniej tego, gdzie najlepiej sprzedać zdjęcia stóp.

Wystawiając moje stopy na sprzedaż, skupiałam się jedynie na zagranicznych portalach. To ze względu na możliwość zarobku w mocnej walucie, jaką jest dolar amerykański oraz skłonność obcokrajowców do wydania większej ilości pieniędzy.

Jeśli sprawdzisz ceny za zdjęcia stóp w „polskim Internecie”, zobaczysz, że średnia to 5 zł. Dla porównania, sprzedając te same fotki na platformie amerykańskiej, możesz zażyczyć sobie za nie 5 $, co po obecnym kursie stanowi prawie 25 zł. Warto więc spróbować założyć profil na zagranicznej stronie, nawet jeśli nie znasz dobrze angielskiego.

Myśląc o sprzedaży zdjęć stóp możesz rozważyć handel za pośrednictwem platform służących do ogólnej sprzedaży swoich zdjęć, które umożliwiają klientom dotarcie do swoich ulubionych modelek w ramach opłaconej subskrypcji. Do takich portali należy OnlyFans. Plusem korzystania z ogólnodostępnej platformy tego typu jest to, że cieszy się ona olbrzymią popularnością.

Dla niektórych wadą może być natomiast fakt, że duża część użytkowników nie będzie zainteresowana samymi stopami, ale może życzyć sobie zdjęć także innych części ciała. Nie musisz spełniać wszystkich zachcianek- jeśli potrafisz stawiać granice, sprzedaż zdjęć stóp za pośrednictwem OnlyFans może okazać się strzałem w dziesiątkę.

W Internecie możesz sprzedać dosłownie wszystko – jeśli twierdzisz, że to nie prawda to daj mi proszę przykład czegoś, czego w sieci nikt nie kupi. Ja w zamian pokażę Ci miejsce gdzie takie rzeczy schodzą jak świeże bułeczki. W ten sposób dotrzemy na giełdy dla fetyszystów i nie mam tu na myśli niewinnych stópkarzy. Jednym z takich miejsc jest All Things Worn (obecnie powstała odnoga dedykowana stopom – Feet Lovers Only). Możesz umieścić zdjęcia stópek wśród ofert używanej bielizny i jeśli myślisz, że na takiej platformie nie znajdziesz chętnego na zakup, to będziesz pozytywnie zaskoczony/a.

Istnieją też portale i aplikacje dedykowane stopom i skupiające się jedynie na zdjęciach stópek. Na nich również warto stworzyć profile. Wszystkie platformy dostosowane są bezpośrednio do handlu fotkami najbardziej uwielbianymi przez fetyszystów. Są one wyposażone w wyszukiwarkę stóp oraz filtry kategorii, które ułatwią osobom zainteresowanym dotarcie do najlepiej dopasowanych zdjęć. W prawdzie na takich stronach konkurencja będzie największa, ale nigdzie indziej nie nauczysz się póz preferowanych przez stópkarzy.

Ostatnią z możliwości jest sprzedawanie fotografii stópek za pośrednictwem swoich sieci społecznościowych, czyli prywatnie. Ta propozycja wiąże się z kilkoma zagrożeniami – narazi Cię na ujawnienie danych osobowych oraz pozwoli dotrzeć do Ciebie potencjalnym oszustom.

Skoro mowa o oszustach, to nie zdajesz sobie nawet sprawy ilu próbuje za darmo dostać zdjęcia, lub co gorsza wyczyścić Twoje konto z pieniędzy! Sprzedaż zdjęć stóp przez platformę poświęconą tej aktywności to jedyny sposób na dokonanie bezpiecznej transakcji, nawet jeśli strona pobiera prowizję. Niektórzy jednak skuszeni wizją wyższych zarobków zdecydują się ryzykowny rodzaj sprzedaży.

Najlepsze strony internetowe i aplikacje do sprzedaży zdjęć stóp

W tym mini rankingu miejsc do sprzedaży zdjęć stóp opiszemy krótko portale, którym postanowiliśmy dać szansę oraz powiemy, czy udało nam się coś na nich sprzedać.

Miejsce I: OnlyFans

Plusy:

 • Całkowicie darmowe konto- pobierane prowizje od sprzedaży
 • Bezpieczny sposób płatności
 • Najwyższe standardy prywatności
 • Każdy może sprzedawać na OnlyFans
 • Jeśli chcemy, nie musimy ograniczać się do sprzedaży zdjęć stóp i możemy (ale nie musimy) pozwolić sobie na więcej. Nie trzeba pokazywać twarzy.
 • Całkowita kontrola nad naszymi treściami, brak narzuconych wymagań ze strony serwisu

Minusy:

 • Na OnlyFans musisz intensywnie promować swój profil, aby użytkownicy mogli na niego dotrzeć. Możesz robić to za pośrednictwem innych mediów społecznościowych, np. instagrama. Nie ma tu wyszukiwarki treści, która pomoże komuś odkryć Twój profil. Osoba decydująca się na subskrypcję musi znać nazwę Twojego konta aby do Ciebie dotrzeć.
 • Brak aplikacji mobilnej. Na szczęście strona działa świetnie w przeglądarce także w formacie komórkowym

OnlyFans to platforma społecznościowa, na której w przyjazny sposób możesz wchodzić w interakcje z innymi użytkownikami, a także udostępniać limitowany dostęp do treści, które przesyłasz. Tylko osoby, które zdecydują się opłacić subskrypcję Twojego konta będą miały dostęp do zdjęć.

Onlyfans umożliwia sprzedaż materiałów na 2 sposoby: w ramach stałej, comiesięcznej subskrypcji użytkownik dostaje dostęp do treści, które zamieszczasz lub aby zobaczyć poszczególne materiały na Twoim koncie, użytkownik musi dokonać jednorazowych wpłat.

Niestety, nie ma możliwości, aby dać dostęp do konta dwóm typom subskrybentów. Musisz zdecydować się jaki rodzaj wypłat preferujesz lub założyć 2 oddzielne konta, gdzie rozgraniczysz sposób dostępu do treści.

Ja na OnlyFans preferuję stałą, comiesięczną subskrypcję. Dzięki niej  i moim subskrybentom otrzymuję w okolicach 100 dolarów miesięcznie. Na OnlyFans można zarobić dużo więcej, jednak należy aktywnie promować swój profil poza platformą, w mediach społecznościowych, tak aby dotarła na niego jak największa ilość użytkowników.

Aby zacząć sprzedawać stópki za pośrednictwem OnlyFans musisz:

Zarejestrować konto na platformie i poczekać aż zostanie ono zweryfikowane (24-72 godziny)

Wrzucić na konto parę przykładowych zdjęć stóp

Zacząć aktywnie prowadzić social media, za pośrednictwem których zgarniesz subskrybentów

Miejsce II: Feet Lovers Only

Plusy:

 • Całkowicie darmowe konto – pobierane prowizje od sprzedaży
 • 100% anonimowa i bezpieczna społeczność
 • Każdy może sprzedawać zdjęcia w tym serwisie
 • Można zachować anonimowość i nie trzeba pokazywać twarzy
 • Bezpieczeństwo transakcji za pośrednictwem sprawdzonych serwisów
 • Profesjonalne filtry i wyszukiwarka stóp – można zostać odkrytym przez fana

Minusy:

 • Brak aplikacji mobilnej
 • Ograniczona możliwość subskrypcji – zamieszczanie jedynie rzeczy płatnych za sztukę/zestaw, nie w ramach miesięcznego dostępu do treści.

Feet Lovers Only to strona dedykowana stopom, która powstała jako odnoga All Things Worn. Jest to po prostu giełda wideo i zdjęć stóp, na której dodatkowo można sprzedawać rzeczy takie jak używane skarpetki czy buty.

Zarabiając na zdjęciach stóp za pośrednictwem platformy Feet Lovers only masz pełną kontrolę nad poziomem prywatności, jaki chcesz sobie zapewnić. W dowolnym momencie możesz ograniczyć widoczność swoich zdjęć jak i dostęp do profilu.

W Feet Lovers Only możesz oznaczyć swoje multimedia odpowiednimi kategoriami (tagami), dzięki czemu osoba zainteresowana zakupem będzie mogła łatwo dotrzeć na Twój profil.

Na Feet Lovers Only (w przeciwieństwie do OnlyFans) nie ma możliwości subskrypcji. Istnieje natomiast opcja wielokrotnej sprzedaży materiałów multimedialnych, które umieszczasz w serwisie w ramach pojedynczej transakcji. Dzięki temu Feet Lovers Only pozwala Ci zarabiać dochód pasywny. Do tej pory sprzedając za pośrednictwem tej platformy udało nam się zarobić najwięcej pieniędzy – średnio miesięcznie wpada ok. 300 – 400 $.

Uważam, że FeetLoversOnly razem z OnlyFans są to najlepsze miejsca dla początkujących.

Aby zacząć sprzedawać zdjęcia stóp za pośrednictwem Feet Lovers only, wystarczy założyć profil, ustalić metody płatności, a następnie zamieścić swoje materiały na platformie.

Miejsce III: FeetFinder

Plusy:

 • FeetFinder posiada aplikację mobilną
 • Każdy może sprzedawać zdjęcia w tym serwisie
 • Można zachować anonimowość i nie trzeba pokazywać twarzy
 • Poprzez weryfikację użytkowników FeetFinder zapewnia bezpieczeństwo
 • Bezpieczeństwo transakcji za pośrednictwem sprawdzonych serwisów
 • Wyszukiwarka stóp FeetFindera umożliwia zarówno sprzedaż w formie subskrypcji jak i sprzedaż spersonalizowanych, pojedynczych materiałów w ramach jednego konta

Minusy:

 • Aby sprzedawać zdjęcia na FeetFinder, trzeba umieścić opłatę administracyjną (5$/miesiąc).
 • FeetFinder nie ma polskiej wersji językowej
 • Feetfinder określa ilość zdjęć stóp, które musisz wgrać na profil aby zacząć sprzedawać
 • Na FeetFinderze konkurencja jest olbrzymia i może być ciężko zostać zauważonym.

Pisząc o miejscach do sprzedawania zdjęć stóp nie sposób nie wspomnieć o FeetFinderze. Od razu jednak przyznam, że na pozór wszystko brzmi pięknie, ale niestety póki co nie udało mi się sprzedać żadnych zdjęć za pośrednictwem tego portalu. Może za duża konkurencja? Nie wiem, ale osobiście na dobry początek polecam wcześniej wspomniane platformy, gdzie moje doświadczenie jest zupełnie inne – na każdej z nich znalazł się ktoś chętny aby kupić zdjęcia moich stóp. Ze względu na to, że lubię format strony oraz opcje jakie mi udostępnia, nadal daję szansę tej platformie i posiadam na niej profil.

FeetFinder to największy portal, który został stworzony do sprzedawania i kupowania zdjęć stóp. Decydując się na handel na tej platformie, masz zdecydowanie najszerszy wybór, zarówno jeśli chodzi o kategorie zdjęć jak i o stopień, w jakim chcesz zachować anonimowość.

Aby sprzedawać zdjęcia stóp za pośrednictwem FeetFIndera musisz przejść prosty proces weryfikacji. Chodzi tu głównie o ograniczenia dotyczące wieku, ponieważ na FeetFinderze zdjęcia stóp mogą przedawać jedynie osoby pełnoletnie.

Dodatkowo, FeetFinder chroni swoich użytkowników przed oszustwami poprzez automatyczne rozmycie zdjęć na podglądach; w ten sposób osoba, która chce kupić zdjęcie wie czego się spodziewać, ale aby obejrzeć stopę dokładnie, musi za nią zapłacić. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nikt nie może oskarżyć Cię o nieprawidłowości.

FeetFinder pobiera 20% prowizji od każdej sprzedaży zdjęcia za pośrednictwem ich serwisu.

Aby zacząć sprzedawać zdjęcia swoich stóp za pośrednictwem platformy FeetFinder musisz najpierw:

 • Zarejestrować i zweryfikować konto za pomocą przesłania zdjęcia dowodu osobistego oraz uiścić opłatę administracyjną (4.99$).

 • Od razu zacznij zamieszczać fotografie swoich stóp. Możesz również tworzyć albumy

 • Przejrzyj kategorie zdjęć w FeetFinder i stwórz swój profil posługując się tagami zdjęć najlepiej opisującymi materiały, które będziesz umieszczać

 • Zadecyduj, czy wolisz aby kupujący subskrybowali Twoje konto zyskując dostęp do całej zawartości, czy wolisz udostępniać im pojedyncze zdjęcia za określoną sumę.

 • Włącz powiadomienia, aby zarabiać na sprzedaży zdjęć Twoich stóp w ramach prywatnych zamówień od fanów

Miejsce IV: Feetpics

Plusy:

 • Dobrze skonstruowana platforma dedykowana sprzedawaniu zdjęć stópek, podobna do FeetFindera
 • Możliwa płatność w kartą, kartą podarunkową Amazon, kryptowalutą Bitcoin i za pomocą PauPal
 • Jednorazowa opłata od założenia konta (5$), ale brak późniejszych prowizji od sprzedaży zdjęć stóp
 • Każdy może sprzedawać zdjęcia w tym serwisie
 • Można zachować anonimowość i nie trzeba pokazywać twarzy
 • Wyszukiwarka stóp dostępna na platformie

Minusy

 • Możliwy kontakt poza platformą np. przez Whatsapp – jest to kontrowersyjne mając na uwadze kwestie prywatności i bezpieczeństwa
 • Jest to jeden z najstarszych serwisów tego typu – jak łatwo się domyślić, konkurencja jest olbrzymia

Feetpics.com to kolejna warta uwagi strona, na której konto założyłam niedawno. Z tego powodu ciężko cenić mi, czy na sprzedaży zdjęć stóp za pośrednictwem Feetpics łatwo zarobić, czy może lepiej pozostać przy innych portalach.

W każdym razie Feetpics jest stroną zdecydowanie wartą uwagi. Co do samej struktury i możliwości jakie daje, w niczym nie ustępuje FeetFinderowi.

Aby założyć konto na Feetpics musisz zarejestrować się podobnie jak w przypadku FeetFindera. Następnie zamieszczasz materiały i przypisujesz do nich poszczególne kategorie.

Na uwagę zasługuje mnogość opcji przelewu od Feetpics: możesz wybrać płatność kartą, PayPalem, Bitcoinem oraz Kartą Podarunkową Amazon.

Strony do sprzedaży zdjęć stóp, których nie polecamy

Są też takie miejsca, gdzie od razu na początku zapaliła nam się czerwona lampka. Z tego powodu nie dokończyliśmy rejestracji, a Tobie odradzamy w ogóle zaczynać. Poniżej wyjaśnię dlaczego.

Instafeet

Instafeet narzuca zdecydowanie zbyt dużo warunków, które trzeba spełnić aby sprzedawać tam zdjęcia. Instafeet również nie pozwala na zachowanie anonimowości, ponieważ na zamieszczanych tam zdjęciach musi być widoczna twarz modelki. Jest to dostateczny powód, dla którego odradzamy korzystanie z tej strony.

 • Zdjęcia swoich stóp mogą sprzedawać jedynie kobiety

 • Na zdjęciach należy pokazać stopy i twarz – nie można zachować anonimowości

 • oprócz prowizji, Instafeet pobiera opłatę transakcyjną 10% od płatności kartą kredytową

Dollar Feet

Na temat tej platformy krążą w sieci legendy. Jest to spowodowane faktem, że aby zagłosić się tu jako sprzedawca, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, w którym wymagane pola zdecydowanie naruszają naszą prywatność oraz wykraczają poza normy przyjęte w świecie stóp. Zostaniemy poproszeni o podanie wzrostu i wagi. Po co? To wie tylko Dollar Feet.

Dodatkowo Dollar Feet akceptuje tylko niektóre zgłoszenia, na podstawie testowego, 10 minutowego (!) wideo przedstawiającego Twoje stopy.

Dollar Feet deklaruje, że jeśli Twoje wideo zostanie zaakceptowane, to dostaniesz za nie 10$. Co jeśli stwierdzą, że nie nadaje się do zamieszczenia na ich platformie? Być może postanowią sprzedać je stronom trzecim. Nie masz gwarancji, że ten dziwny proces weryfikacji nie jest jedynie ich metodą na pozyskanie materiałów, które zostaną od Ciebie wykradzione i wystawione na sprzedaż w innym miejscu, zaś ty nie zobaczysz pieniędzy na oczy.

Podobnie jak Instafeet, Dollar feet oczekuje, że na swoich materiałach będziesz zamieszczać twarz.

Sprzedawanie zdjęć stóp za pośrednictwem mediów społecznościowych

Decydując się na sprzedaż zdjęć stóp za pośrednictwem mediów społecznościowych, pamiętaj że podejmując ten typ zarobku poza oficjalną platformą służącą do handlu stópkami, nie masz gwarancji żadnej ochrony.

Pierwszym krokiem, jaki musisz podjąć będzie wybór sieci społecznościowych, na których łatwo będzie Ci promować ten szczególny rodzaj aktywności. Skup się na platformach, które są przeznaczone do zamieszczenia multimediów – Instagram będzie lepszym wyborem niż Facebook. Do Twojej dyspozycji pozostają jeszcze Pinterest, Snapchat a być może nawet Tik Tok.

Na początek łatwiej będzie Ci skoncentrować swoje wysiłki na jednej bądź dwóch platformach. Same zdjęcia stóp to nie wszystko – musisz przecież prowadzić aktywny marketing, aby dotrzeć do swojej docelowej grupy odbiorców, która zechce kupić zdjęcia twoich stóp.

Podsumowanie

Jakkolwiek dziwnie z początku to zabrzmi, sprzedawanie zdjęć stóp może przerodzić się w całkiem dochodowy biznes. Jednak aby tak się stało, nie możesz po prostu zamieścić fotografii na Instagramie i czekać na cud. Sprzedając zdjęcia stóp na własną rękę, musisz mieć do tego predyspozycje i zdolności marketingowe.

Nieco łatwiej będzie Ci rozpocząć sprzedaż za pośrednictwem stworzonych w tym celu aplikacji, gdzie od razu znajdziesz swoją grupę docelową. Jednak nawet w tym przypadku nie zaszkodzi zadziałać nieco marketingowo i promować profile poza stópkarskimi platformami.

Ania Borkowska
Ania Borkowska

Ania ukończyła studia na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, w mieście, w którym się wychowała. Przez dłuższy czas pracowała jako etatowy grafik, szukając spełnienia w korporacjach, jednak zdecydowała się skoczyć na głęboką wodę i parę lat temu rozpoczęła swoją freelancerską działalność w Internecie. Na początku nie było łatwo stanąć na nogi, dlatego też Ania skończyła dodatkowe kursy, które pozwoliły jej podszkolić się w marketingu i copywritingu i tym samym rozszerzyć swój zakres usług. W latach, kiedy nie było kolorowo, odkryła jak wiele pieniędzy może zaoszczędzić i zarobić w łatwy sposób, w czasie którego wcześniej nie wykorzystywała w żaden sposób (np. stojąc w korku).
Ania dzieli się swoim doświadczeniem, ponieważ wierzy, że świat będzie piękniejszy, kiedy ludzie dookoła niej staną się szczęśliwsi, a osiągną to poprzez samokształcenie i rozwój osobisty.

kontakt: info@niezalezni-finansowo.pl

© 2024 Niezależni finansowo – Wszystkie prawa zastrzeżone