NIEZALEŻNI
FINANSOWO

Jak zarabiać na tik toku?

Tik Tok to platforma społecznościowa, która pozwala użytkownikom tworzyć, udostępniać i oglądać krótkie filmy. Stale zyskuje na popularności wśród użytkowników na całym świecie, a szczególnie wśród młodych ludzi. Tik Tok pozwala użytkownikom wyrazić swoją kreatywność za pomocą filmów, muzyki i dostępnych w aplikacji efektów. Aplikacja ta stale się rozwija i oferuje coraz to nowsze możliwości. Nagrywając krótkie filmiki, które wpasują się w aktualne trendy, możesz zyskać wielu obserwatorów a co za tym idzie – możesz zacząć zarabiać na tik toku. Najbardziej popularni polscy użytkownicy tiktoka zarabiają nawet kilka tysięcy złotych na jednym sponsorowanym poście!

Tik Tok stał się świetną platformą do zarabiania pieniędzy przez influencerów i twórców treści. Istnieje kilka sposobów monetyzacji treści na Tik Toku, takich jak dołączenie do TikTok Creator Marketplace czy korzystanie z platform marketingowych dla influencerów. Influencerzy mogą również współpracować z markami w celu promowania ich produktów (tworzyć treści sponsorowane) i usług lub oferować własne produkty swoim obserwatorom.

Całkiem sporo osób zastanawia się jak „włączyć zarabianie” i jak zarabiają tiktokerzy, dlatego ten artykuł odpowie na te pytania. Poniżej przedstawimy kilka sprawdzonych sposobów najbardziej dochodowe czynności na tik toku. A po jego przeczytaniu będziesz wiedział jak zamienić swoją kreatywność w główne źródło dochodu.

Na skróty:
YT logo

Jak zarabiać na Youtube?

Jak zarabiać na Instagramie?

Jak zarabiać na blogu?

Spis treści

Zacznij od zwiększenia swojej obecności w mediach społecznościowych

Budowanie swojej obecności na Tik Toku to świetny sposób na dotarcie do większej ilości osób i rozwój swojej marki. Aby zbudować swoją obecność na Tik Toku, powinieneś tworzyć angażujące, zabawne treści, cechujące się dużą pomysłowością, które będą współbrzmiały z Twoją grupą docelową. Wykorzystaj różne dostępne funkcje edycji wideo, aby Twoje treści wyróżniały się z tłumu.

Pamiętaj, że filmiki, które osiągają największe sukcesy są bardzo angażujące i potrafią utrzymać uwagę widza. Najlepiej aby kadr zmieniał się co 5 sekund i na początku filmiku znajdowały się napisy, które zainteresują widza. Tworzone przez Ciebie treści możesz również opublikować na inne social media, takie jak youtube i instagram. Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak zarabiać na youtube i jak zarabiać na instagramie, koniecznie przeczytaj te artykuły.

Dodatkowo, powinieneś być aktywny i angażować się w działania swoich obserwatorów, odpowiadać na komentarze i wiadomości, a także koniecznie zamieszczać konsekwentnie treści. Dodatkowo powinieneś używać hashtagów oraz tworzyć content wraz z innymi twórcami, aby pomóc swoim treściom dotrzeć do szerszego grona odbiorców.

Konsekwencja i poświęcenie są kluczowe, jeśli chodzi o tworzenie treści na Tik Toku. Wyświetlenia na tik toku zależą od tego czy tworzysz treści regularnie i konsekwentnie. Dodatkowo, powinno tobie zależeć na tworzonych treściach, poświęcając czas na tworzenie wciągających i zabawnych filmów, które docenią Twoi obserwatorzy. Opracowanie strategii treści i regularne umieszczanie postów może pomóc Ci pozostać konsekwentnym i zaangażowanym w tworzenie treści, co jest niezbędne do zwiększenia obecności na Tik Toku.

Jeżeli dopiero zaczynasz, przy założeniu konta pamiętaj o tym jakie treści chcesz wstawiać i do jakiej grupy docelowej będą one skierowane. Koniecznie zapoznaj się również z tym jak działa tiktok i algorytm tiktoka oraz jak pozyskać fanów tak aby twoje posty cieszyły się ogromną popularnością.

Jak zarabiają tiktokerzy? Czyli monetyzacja Twojego konta Tik Tok.

Monetyzacja konta Tik Toka to świetny sposób na zarabianie na swojej twórczości. Istnieje kilka sposobów monetyzacji treści, takich jak dołączenie do TikTok Creator Marketplace, korzystanie z platform marketingowych dla influencerów, założenie sklepu internetowego, tworzenie treści sponsorowanych. Dodatkowo, influencerzy mogą oferować własne produkty i usługi swoim obserwatorom. Poniżej opisaliśmy najbardziej dochodowe sposoby, które pozwolą tobie zarobić prawdziwe pieniądze w mediach społecznościowych.

Sponsorowane muzyka - czyli jak zarabiać na tik toku poprzez konkretne dźwięki?

Muzyka sponsorowana to muzyka, która została stworzona dla marki lub firmy i jest używana do promowania ich produktów lub usług. Możesz używać muzyki sponsorowanej w swoich filmach TikTok, aby uzyskać dodatkową ekspozycję i zarabiać pieniądze od sponsorów. Dodatkowo możesz skontaktować się bezpośrednio z markami, aby współpracować nad muzyką sponsorowaną. Jeśli masz publiczność, która jest zainteresowana produktem lub usługą, możesz być w stanie wynegocjować umowę z marką.

Dodatkowo jak pewnie zauważyłeś, niektóre piosenki stają się bardzo popularne tylko dlatego, że zostały użyte jako muzyka w popularnym tik toku. Dlatego też wiele mniejszych artystów jest gotowych zapłacić aby ich muzyka była użyta w takich filmikach. Możesz znaleźć potencjalnych sponsorów na grupach facebookowych, lub ogłosić się na stronie fiverr. Pamiętaj tylko aby dobrze określić grupę obserwujących Cię osób (co lubią, czym są zainteresowani) oraz podać konkretne liczby widzów, którzy Cię obserwują (ile wyświetleń przeciętnie ma Twój filmik, ile masz obserwatorów itp.)

sponsorowana muzyka

Sponsorowane treści - kampanie reklamowe - jak zarabiać na tik toku poprzez współpracę z markami?

Treści sponsorowane to treści, które zostały stworzone dla marki lub firmy i są wykorzystywane do promowania ich produktów lub usług. Możesz używać treści sponsorowanych w swoich filmach na Tik Toku, aby zarabiać pieniądze od sponsorów oraz budować dobre relacje z markami. Jeśli masz publiczność, która jest zaangażowana i zainteresowana produktem lub usługą w danej niszy, możesz być w stanie wynegocjować umowę z marką (aby zarabiać procent od wygenerowanych sprzedaży lub otrzymanie stałej zapłaty za jeden filmik).

Jak znaleźć zainteresowane marki?

Jeżeli firmy same się do Ciebie nie odzywają, możesz skontaktować się bezpośrednio z markami, aby współpracować nad treściami sponsorowanymi. Pamiętaj tylko, że muszą być to firmy, które są w tej samej lub podobnej niszy co Twoi obserwatorzy. Marki nie będą zainteresowane promocją swoich produktów wśród ludzi, którzy nie są nimi zainteresowani.

Jeżeli chciałbyś znaleźć zainteresowane marki, wyszukaj pośrednictwem Google daną markę lub osobę odpowiedzialną za Influencer Marketing i napisz do nich prywatną wiadomość na Instagramie, Tik Toku, poprzez ich stronę, maila itp. Możesz użyć poniższej przykładowej wiadomości:

” Dzień Dobry,

Piszę do was, gdyż wydaję mi się, że wasza marka idealnie odzwierciedla moje wartości przedstawiane przez mój profil. Prowadzę konto Tik Toka (@XYZ), które skupia się na zabawnych treściach na temat (personalnych finansów). Mój profil na ten moment posiada (100k) obserwatorów, a średnia ilość wyświetleń jednego filmiku to (50k). Większość moich obserwatorów to (dorosłe osoby po 25 roku życia, którym zależy na samorozwoju i alternatywnych sposobach na zarabianie pieniędzy). Dlatego uważam, że wasza marka (ABC) byłaby idealną parą do treści przeze mnie tworzonych. Jestem bardzo zainteresowana promocja waszej linii produktów (konkretna linia produktów) i mam kilka pomysłów na przykładowe kampanie reklamowe. Jeżeli bylibyście zainteresowani, z wielką chęcią przedstawię wam moje pomysły na treści skupione na marce (ABC)

Z wyrazami szacunku,

(Twoje imię i nazwisko, pseudonim)

(linki do Twoich mediów społecznościowych)”

Jak wykorzystać Miejsce na filmiku w celach reklamowych?

Jeżeli nagrywasz filmiki, które przeważnie odbywają się w jakimś stałym miejscu, zastanów się gdzie mogłaby znaleźć się na nich jakaś reklama. Jeżeli przykładowo nagrywasz treści przy biurku, może powinieneś zamieścić tam małą ramkę z obrazkiem, na którym jest napisane : Miejsce na reklamę” lub „Miejsce na Twoją reklamę – napisz prywatną wiadomość @XYZ. Takim sposobem możesz bardzo łatwo znaleźć potencjalnych reklamodawców, z którymi możesz nawiązać długotrwałą współpracę.

Programy partnerskie - jak zarabiać na tik toku z linków afiliacyjnych?

Linki afiliacyjne na Tik Toku to doskonały sposób na promowanie i sprzedaż produktów i usług wśród bazy użytkowników platformy. Linki afiliacyjne pozwolą tobie zarobić prowizję za każdy zakup dokonany za pośrednictwem twojego personalizowanego linku. Te linki najlepiej umieścić BIO lub w opisie filmiku. TikTok posiada również funkcję, która pozwala na oznaczanie produktów w swoich postach, co ułatwia potencjalnym klientom kliknięcie i zakup produktu. Jeżeli stworzysz ciekawą i ekscytującą treść, która nie jest zbyt nachalna (użytkownicy potrafią wyczuć kiedy promowane produkty nie są autentyczną opinią), jesteśmy pewni, że uda Ci się zarobić kilka tysięcy złotych z tym sposobem monetyzacji.

Tworzenie ekskluzywnych treści

Jeżeli jesteś osobą, która cechuje się nierzadko unikalnymi umiejętnościami, takimi jak sztuczki magiczne, śmieszne filmiki czy może budowanie rzeczy z klocków lego, możesz tworzyć ekskluzywne treści. Czyli przykładowo – jesteś magikiem i ktoś jest bardzo ciekawy jak wykonać daną sztuczkę – możesz stworzyć specjalny filmik, na którym ją tłumaczysz oczywiście pobierasz za to jakąś sumę. Możesz to robić za pośrednictwem stron takich jak – Patreon. A jeżeli chciałbyś wypromować ten ekskluzywny dostęp do kulisów twojej twórczości, najlepiej to zrobić podczas transmisji live, gdyż właśnie na niej będą najbardziej zainteresowani użytkownicy.

Jak zarabiać na Tik Toku, za pomocą innych stron?

Pearpop

Pearpop to niezależna strona internetowa stworzona dla influencerów, który chcieliby zarabiać na swoim koncie na tik toku. Dzięki Pearpop, użytkownicy mogą tworzyć specjalne wyzwania, w których ich zwolennicy mogą wziąć udział, a za ich wysiłki otrzymają nagrodę pieniężną. Ta funkcja jest idealna dla influencerów TikTok, którzy szukają nowych i kreatywnych sposobów na monetyzację swoich treści. Przeważnie celebryci tworzą takie wyzwania i oferują nagrody pieniężne, a następnie decydują, które treści im się najbardziej podobają i płacą za nie aby zostały wstawione na Tik Toka.

Cameo

Cameo jest to aplikacja, która pozwala influencerom tworzyć spersonalizowane wiadomości wideo dla swoich obserwatorów. Fani mogą poprosić o wideo od swoich ulubionych influencerów, a ci influencerzy mogą pobierać opłaty za swoje usługi. Cameo to świetny sposób dla influencerów, aby zmonetyzować swoje treści i zarobić trochę dodatkowych pieniędzy. Jest to również świetny sposób dla fanów, aby uzyskać spersonalizowaną wiadomość od swoich ulubionych twórców, dzięki czemu jest to sytuacja korzystna dla obu stron. Dlatego jeżeli masz już dobrze zbudowaną bazę fanów, powinieneś wprowadzić taką możliwość zarabiania u siebie na profilu.

Tik Tok Creator Marketplace

Creator Marketplace Tik Toka jest to miejsce dla użytkowników biznesowych oraz twórców aby połączyć swoje siły. To miejsce pozwala markom na łatwy dostęp do analityki danych twórców, dzięki której mogą z łatwością wybrać potencjalnych „pracowników”. Dodatkowo inni twórcy mogą kontaktować się między sobą i tworzyć wspólnie treści w celu uzyskania nowych zasięgów.

Podsumowanie

Po przeczytaniu powyższego artykułu, dowiedziałeś się jak zarabiają tiktokerzy, jak „włączyć zarabianie”, jak tworzone treści zamienić w kilka tysięcy złotych miesięcznie. Teraz musisz się skupić na tworzeniu treści, która będzie uzyskiwać duże zasięgi, zyskując olbrzymią popularność, tak aby każdy użytkownik aplikacji na całym świecie o tobie usłyszał! PS. Pamiętaj, że zawsze jeśli znudzi się tobie tworzenie treści, możesz zawsze wybrać sprzedaż kont, co na pewno się opłaci.

Ania Borkowska
Ania Borkowska

Ania ukończyła studia na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, w mieście, w którym się wychowała. Przez dłuższy czas pracowała jako etatowy grafik, szukając spełnienia w korporacjach, jednak zdecydowała się skoczyć na głęboką wodę i parę lat temu rozpoczęła swoją freelancerską działalność w Internecie. Na początku nie było łatwo stanąć na nogi, dlatego też Ania skończyła dodatkowe kursy, które pozwoliły jej podszkolić się w marketingu i copywritingu i tym samym rozszerzyć swój zakres usług. W latach, kiedy nie było kolorowo, odkryła jak wiele pieniędzy może zaoszczędzić i zarobić w łatwy sposób, w czasie którego wcześniej nie wykorzystywała w żaden sposób (np. stojąc w korku).
Ania dzieli się swoim doświadczeniem, ponieważ wierzy, że świat będzie piękniejszy, kiedy ludzie dookoła niej staną się szczęśliwsi, a osiągną to poprzez samokształcenie i rozwój osobisty.

kontakt: info@niezalezni-finansowo.pl

© 2024 Niezależni finansowo – Wszystkie prawa zastrzeżone