NIEZALEŻNI
FINANSOWO

Jak zarobić na stopach

Zanim zaczniesz zarabiać na stopach pierwsze pieniądze, może minąć trochę czasu. Wykorzystaj go i sprawdź najlepsze naszym zdaniem okazje do zaoszczędzenia podczas zakupów online 🙂

Coraz więcej osób odkrywa, że stopy to bardzo dochodowa część ciała. Jeśli myślisz o jednym z najłatwiejszych sposobów zarabiania w Internecie, to tzw. stópki będą tu twoim sprzymierzeńcem. Zanim jednak zaczniesz sprzedawać zdjęcia stóp, przeczytaj ten poradnik i dowiedz się jak robić to bezpiecznie, jednocześnie maksymalizując swoje zyski.

Na skróty: Przejdź do najlepszych naszym zdaniem portali do sprzedaży zdjęć stóp

Albo dowiedz się więcej na temat każdej ze stron w tym artykule

Strona dedykowana sprzedaży swoich zdjęć, nie tylko stóp

Strona dedykowana sprzedaży zdjęć stóp

Strona dedykowana sprzedaży zdjęć stóp

Spis treści

Ile można zarobić sprzedając zdjęcia stóp?

Na zdjęciach stóp można zarobić nieprzyzwoicie dużo pieniędzy, jednak jak to często bywa, ich dokładna ilość zależy w ogromnej mierze od Twojego zaangażowania i tego, czy uda Ci się zdobyć szczególną sympatię któregoś z klientów.

Stópkarze, bo tak pieszczotliwie nazywani są fetyszyści stóp stanowią na prawdę lojalną grupę odbiorców. Jeśli znajdą ulubione modelki/modeli, za nowe zdjęcia są gotowi zapłacić im hojne napiwki. Mało tego, fetyszyści stóp nie są zainteresowani byle czym; jeśli z jakiegoś powodu zakochają się akurat w Twoich stopach, będą z niecierpliwością oczekiwać materiału konkretnie od Ciebie.

Nie myśl, że Twoje stopy są nieatrakcyjne i ich zdjęcia nie nadają się na sprzedaż- w Internecie znajdziesz amatorów dosłownie każdego rodzaju stóp. To co tobie może wydawać się nudne, dla kogoś może być warte wydania każdych pieniędzy.

Jak zacząć sprzedawać zdjęcia stóp?

Pisząc ten poradnik zakładamy, że nigdy jeszcze nie sprzedawałeś/aś zdjęć stóp w Internecie i być może nie wiesz nawet jak się za to zabrać. Tymczasem sama sprzedaż zdjęć stópek nie jest skomplikowana, a do handlu 'stópkami’ powstały nawet dedykowane platformy. Więcej o nich przeczytasz w artykule dotyczącym tego, gdzie najlepiej sprzedawać zdjęcia stóp.

Tutaj za to skupimy się na tym, jak zacząć przygodę ze sprzedażą zdjęć stóp w Internecie i jakie błędy możesz popełnić jako osoba początkująca, oraz w jaki sposób ich uniknąć. Podpowiemy również co robić, aby zwiększyć swoje szanse na sukces w znalezieniu na platformie do sprzedawania fotografii stópek grupy Twoich wiernych fanów, którzy będą skłonni zapłacić Ci za zdjęcia oraz subskrybować Twój profil.

Wybierz platformę, a najlepiej kilka platform do sprzedaży zdjęć stóp i skonfiguruj na nich swoje konta

Nie próbuj sprzedawać zdjęć stóp prywatnie, na własną rękę, zwłaszcza jeśłi jesteś osobą początkującą. Handel fotkami na platformie dedykowanej sprzedaży zdjęć stóp to jedyna metoda na uchronienie się przed oszustami, którzy poproszą Cię o zdjęcia, jednak nie wyślą pieniędzy w zamian.

Korzystanie z takiej platformy to również najlepszy sposób na ochronę prywatności oraz uniemożliwienie dostępu do zdjęć osobom niezarejestrowanym na portalu, a więc potencjalnym oszustom. Korzystając z platformy służącej sprzedaży zdjęć stóp, jeśli coś Cię zaniepokoi w dowolnym momencie możesz ograniczyć widoczność Twoich zdjęć.

Zdecydowanie rekomendujemy korzystanie z platformy do sprzedaży zdjęć stóp w Internecie, nie tylko ze względu na kwestie związane z Twoją prywatnością, ale również mając na uwadze bezpieczeństwo transakcji, zapewnione dzięki udziałowi pośrednika, którym jest tu właśnie jest platforma do sprzedaży.

Strony umożliwiające sprzedaż zdjęć stóp pobierają prowizję od sprzedanych przez Ciebie zdjęć – nieraz prowizja ta może sięgać nawet 20%. Pomyśl jednak, że to właśnie Twoje bezpieczeństwo jest tutaj w cenie i mądrze wybierz, na który typ sprzedaży się zdecydujesz.

Wybierz odpowiednią dla siebie niszę

Korzystanie ze strony dedykowanej stopom ma jeszcze jedną zaletę. Na każdej ze znanych nam platform znajdziesz popularne kategorie zdjęć, które podpowie Ci wyszukiwarka stóp. Zdziwisz się jak kreatywni bywają stópkarze oraz jak ogromną popularnością cieszą się nisze, których się nie spodziewałaś/eś a może nawet nie wiedziałeś/aś o ich istnieniu. Konfigurując swój profil, możesz oznaczyć charakterystyczne parametry swoich stóp oraz poszczególne typy zdjęć, które zamierzasz publikować. Ułatwi Ci to dotarcie do osób zainteresowanych stopami pasującymi do opisu Twoich i zwiększy szansę na znalezienie oddanych fanów.

Istnieje zapotrzebowanie na wszelkie kształty i rozmiary stóp, stopy męskie, stopy w rajstopach, stopy z pedicure, brudne podeszwy, różne rodzaje póz, stopy w szpilkach, stopy po wypadkach lub z bliznami i wiele innych kategorii – mniej lub bardziej perwersyjnych. Na pewno znajdziesz dla siebie coś, co nie będzie wymagało wychodzenia poza strefę komfortu.

Dowiedz się, jak robić stopom profesjonalne zdjęcia i jak edytować je w prostym programie graficznym

Planując zarabiać na sprzedaży zdjęć stóp musisz przestudiować pozy, w których Twoje stopy wyglądają najlepiej. Inaczej będziesz przygotowywać się do zrobienia zdjęcia stóp z góry, a inaczej do cyknięcia ujęcia podeszwy lub od frontu.

Do robienia zdjęć stóp może przydać Ci się prosty statyw na telefon komórkowy, który kupisz na Allegro za mniej niż 10 zł (przykład tutaj).

Robiąc zdjęcia zwróć uwagę, aby były one ostre i dobrej jakości. Fajnie, jeśli zadbasz o atrakcyjne tło.

Po zrobieniu zdjęcia stóp nie zapomnij o podstawowej edycji. Możesz użyć do tego najprostszej aplikacji w telefonie. Odpowiednio wykadruj zdjęcie, a jeśli jest krzywe, naprostuj obraz. Popraw jasność, kontrasty oraz nasycenie kolorów. Po tym procesie, zdjęcie powinno być gotowe na sprzedaż.

Zarabiając na sprzedaży zdjęć stóp, możesz udostępniać zdjęcia subskrybentom lub spełniać indywidualne prośby za dodatkowe napiwki

Zależnie od wybranej przez Ciebie platformy służącej do  zamieszczania zdjęć stóp, staniesz przed możliwością rozważenia różnych opcji zarabiania na zdjęciach.

Mogą być to prowizje od subskrypcji lub wpłaty od pojedynczych zakupów. Jeśli musisz zdecydować się tylko na jedną z możliwości, załóż profil w kilku miejscach i zobacz, który rodzaj sprzedaży zdjęć twoich stóp przynosi Ci lepsze dochody.

Jeśli planujesz zarabiać na stopach, założenie profilu na kilku platformach służącym sprzedaży zdjęć stóp zawsze będzie lepszym pomysłem, niż ograniczanie się do jednego miejsca. 

Wykorzystaj media społecznościowe do przyciągnięcia potencjalnych klientów

O ile sprzedawać zdjęcia swoich stóp bezpieczniej będzie na zaufanej platformie służącej temu celowi, to beztransakcyjne reklamowanie własnych profili i galerii na stronach stópkarskich w mediach społecznościowych nie wydaje się być szczególnie niebezpieczne.

Fanpage na FB lub Instagramie, na który będziesz wrzucać zajawki może przysporzyć Ci pokaźną bazę klientów, pragnących zobaczyć więcej. Pamiętaj, aby w celu promocji swojej działalności posługiwać się fałszywymi danymi! (Więcej na ten temat w dalszej części artykułu)

Ustalaj za zdjęcia wysokie stawki

Szanuj siebie i swoją pracę. Zaniżanie zdjęć stóp nie ma sensu, ponieważ robiąc to sugerujesz klientowi, że Twoje zdjęcia są słabej jakości w porównaniu do innych. Staraj się ustalić cenę adekwatną do przeciętnego wynagrodzenia w wybranej niszy, a nawet delikatnie ją zawyżyć.

Jeśli wyrobisz sobie opinię ekskluzywnej modelki/ modela, dostaniesz więcej ofert sprzedaży indywidualnej, za wyższe wynagrodzenie.

Nie pozwalaj klientom się targować- takie zachowanie zwyczajnie zepsuje Ci rynek nabywców.

Buduj swoją markę i chroń się przed złodziejami - oznaczaj zdjęcia znakiem wodnym

Dzięki tej praktyce unikniesz ryzyka, że ktoś ukradnie Twoje fotografie i zacznie sprzedawać je jako zdjęcia swoich stóp. Znak wodny możesz nałożyć w prostych programach do edycji graficznej, takich jak Canva.

Znak wodny sprawi, że twoje zdjęcia zyskają rozpoznawalność i mimo Twojej anonimowości, same zdjęcia będą miały „twarz”.

Jak uniknąć zaproszenia stalkera do Twojego życia?

Nie ma co się oszukiwać- zdjęcia stóp interesują głównie nieszkodliwych fetyszystów, jednak mogą przyciągnąć również nieobliczalnych stalkerów i prześladowców. Decydując się na ten sposób zarabiania, musisz wiedzieć jak chronić się przed niepożądanymi osobami.

Przede wszystkim nigdy nie podawaj swoich prawdziwych danych. Stwórz swoje alter ego, specjalne konta e-mail i profile w social mediach, których będziesz używać wyłącznie w celach promowania swoich stóp oraz siebie, jako stópkowej modelki bądź modela. Uważaj, aby nieopatrznie nigdzie nie podać swojego prawdziwego nazwiska, adresu ani numeru telefonu.

Jeśli decydujesz się spróbować zarobić na sprzedaży zdjęć stóp na własną rękę, unikaj jakichkolwiek transakcji online z bezpośrednim udziałem Twojego konta bankowego i innych metod płatności, które mogą ujawnić Twoją tożsamość.

Podczas handlu zdjęciami na stronach dedykowanych sprzedaży zdjęć stóp, serwisy tych stron gwarantują Ci anonimowość, pośrednicząc w transakcji. Decydując się sprzedawać zdjęcia swoich stóp na poza taką platformą, stracisz płaszczyk ochronny. Wtedy jedynym sposobem na dokonanie anonimowej płatności będzie przelew kryptowalutowy.

Jeśli nie masz zaufania do klienta, unikaj pokazywania swojej Twarzy i innych części ciała. Zazwyczaj ujawnienie wyglądu może przynieść Ci korzyści finansowe, jednak postępuj rozsądnie i zdawaj sobie sprawę z ryzyka. Jeśli wiesz, że nie będziesz czuć się komfortowo, w przypadku gdyby fotki ujawniające kto jest właścicielem stóp wypłynęły do Internetu, zastanów się czy warto narażać się na to zagrożenie.

Jeśli wchodzisz w interakcję z klientem, który przekracza Twoje granice, to za żadną cenę nie odpowiadaj mu na osobiste pytania. Prośby o zdjęcia stóp ukazujące Twoje kończyny w konkretnych pozach lub ze specjalnymi artefaktami (pończochy, konkretny kolor lakieru do paznokci itp.) są w porządku, jednak niektórzy klienci wychodzą ponad akceptowalne normy. Postaraj się takiego zbyć, lub ew. jeśli będzie wyjątkowo nachalny/a dać mylące i nieprawdziwe odpowiedzi.

W przypadku jeśli powyższe nie zadziała, nie wahaj się przerwać rozmowy i zablokować potencjalnego stalkera.

Zadbaj o to, aby nie udostępniać publicznie swojej lokalizacji. Wyłącz w tym celu ustawienia lokalizacji w swoim smartfonie, zanim zaczniesz pstrykać zdjęcia. Metadane zawarte w opisie fotografii mogą zdradzić twoje położenie.

Aby zagwarantować sobie bezpieczeństwo w zakresie nieujawniania prawdziwej lokalizacji, możesz używać aplikacji VPN, która szyfruje twoje połączenie internetowe i zmienia dane o geolokalizacji, w której się znajdujesz.

Kto może sprzedawać zdjęcia stóp oraz kto tak naprawdę je kupuje?

Odpowiedź jest prosta: każdy, kto czuje się z tym komfortowo, osiągnął pełnoletność i posiada przyzwoity apart fotograficzny lub smartfon może zarabiać na stopach.

Sprzedaż zdjęć stóp to prosty sposób na zarabianie dochodu pasywnego, ale nie tylko. Zarabianie na stopach daje szeroki wachlarz możliwości: dobrym pomysłem jest sprzedawanie zdjęć publikując je dla subskrybentów, lub spełnianie prywatnych próśb szczególnych fanów.

Zdjęcia prywatne wymagają większego zaangażowania w zarabianie na stopach, ale oprócz dochodu pasywnego regularnie będą zapewniać Ci hojne napiwki.

Nabywcami zdjęć stóp są przeważnie fetyszyści, czyli osoby w stopach zakochane. Mniejszą grupę nabywców stanowią strony medyczne oraz firmy reklamujące produkty służące do pielęgnacji stóp.

Czy sprzedawanie zdjęć stóp jest legalne?

Sprzedawanie zdjęć stópek jest legalne.

Platformy służące w tym celu są zarejestrowanymi firmami, które umożliwiają użytkownikom tego typu działalność, pod warunkiem akceptacji i zastosowania się do ich regulaminu. Jeśli więc spełniasz wszystkie wymogi (jesteś osobą pełnoletnią i świadomą) i przejdziesz proces weryfikacji możesz legalnie sprzedawać zdjęcia stóp za pośrednictwem tychże platform.

Najlepsze miejsca do sprzedaży zdjęć stóp online

Na ten moment istnieje kilka platform służących do sprzedaży zdjęć stóp, które są naszymi zdecydowanymi faworytami:

  • Onlyfans (nie tylko stopy; opłaca się ze względu na możliwość subskrypcji co oznacza stały dochód i mniej pracy)
  • Feet Lovers Only (póki co tutaj sprzedałam najwięcej zdjęć i wideo w ramach pojedynczych sprzedaży)

  • FeetFinder (dobrze zbudowana strona, cały czas sprawdzam czy uda mi się sprzedać zdjęcia)

  • Feetpics (Podobnie jak wyżej – fajna strona, ale nie wiemy jeszcze czy przyniesie dochód)

Jeśli chcesz zapoznać się ze szczegółami naszego rankingu dotyczącego tego, gdzie sprzedawać zdjęcia stóp i poznać wszystkie analizowane przez nas możliwości, wejdź w podlinkowany artykuł.

Jak zadbać o dobre, oryginalne ujęcia podczas fotografowania stóp?

Przed wykonaniem fotografii pamiętaj o podstawowej pielęgnacji stóp – umyj je, zadbaj o gładką skórę i wykonaj peeling i nałóż balsam. Oczywiście, jeśli pojawi się potencjalny klient na zdjęcie brudnych stóp, zapomnij o tych radach – piszemy je generalizując, nie zaś mając na myśli konkretne fetysze.

Dobrym pomysłem będzie założenie biżuterii na stopy. Kup kilka pierścionków na palce u stóp, bransoletkę na kostkę. Możesz rozważyć również zakup subtelnych tatuaży jednorazowych.

Fotografując stopy możesz zadbać o scenerię. Świeczki i lampki mogą być przydatnym rekwizytem, który nie tylko poprawi klimat zdjęć, ale nada im ciekawy efekt świetlny.

Stopy pięknie wyglądają w naturze – jeśli nie masz możliwości fotografowania ich pośród kwiatów rosnących wolno za oknem, nic nie stoi na przeszkodzie, aby w kadrze zdjęcia ułożyć kwiaty z wazonu.

Popularne ujęcia i pozy modelek, ubóstwiane przez stópkarzy

Podczas gdy niektórzy kupujący zdjęcia stóp preferują naturalne, nieedytowane ujęcia i zostawiają modelkom duże pole do kreatywności, inni będą wysyłać bardzo konkretne prośby dotyczące zarówno ujęć i kadrów jak i artefaktów na zdjęciach.

W znalezieniu póz przypisanych poszczególnym nazwom (nie zawsze oczywistym) pomoże Ci wyszukiwarka stóp. My zaprezentujemy tutaj jedne z najbardziej popularnych kadrów.

Stópki od spodu

Skup się na fotografowaniu spodniej części stóp, w pozycji która ukaże jak najwięcej. W tym celu usiądź np. na krześle i wyprostuj nogi przodem do aparatu umieszczonego przed tobą na statywie. Nabywcy często preferują zbliżenia. Możesz zadać pytanie kupującemu, czy chciałby zobaczyć Twoje podeszwy po pielęgnacji, czy masz pokazać niedoskonałości.

Ujęcie z góry

Najłatwiejsze do wykonania zdjęcie. Możesz zadbać o tło wychodząc np. na trawę. Jesli nabywca ma takie preferencje, pomaluj paznokcie na wybrany przez niego kolor.

Zdjęcia wydobywające łuk stopy

Ujęcia, które dobrze wydobywają łuk, który tworzy stopa. Najlepiej wychodzą z profilu.

Stopy w szpilkach lub w rajstopach

Mogą być wykonywane w każdej pozie. Najlepiej zapytać zamawiającego, które ujęcie najbardziej go zainteresuje.

Ujęcie na leżąco, ze skrzyżowanymi nogami - "The Pose"

Bardzo popularny typ fotografii, za który kupujący są skłonni zapłacić fortunę. Poza zdecydowanie warta zapamiętania.

feet model

Brudne podeszwy

Zgadza się- niekiedy sprzedasz zdjęcia swoich stóp w stanie, którego sam/a nie chcesz oglądać.

brudne stopy

"Foot selfie" - naturalne ujęcie, w przypadkowym momencie

Na sam koniec naturalne ujęcie stóp, wykonane w danym momencie i pozycji. Jesteśmy przekonani, że posiadasz takie w swojej galerii już teraz. Jeśli tak jest, gratulujemy – możesz przejść do optymalizacji profilu na platformach stópkarskich.

zarabianie na stopach
Ania Borkowska
Ania Borkowska

Ania ukończyła studia na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, w mieście, w którym się wychowała. Przez dłuższy czas pracowała jako etatowy grafik, szukając spełnienia w korporacjach, jednak zdecydowała się skoczyć na głęboką wodę i parę lat temu rozpoczęła swoją freelancerską działalność w Internecie. Na początku nie było łatwo stanąć na nogi, dlatego też Ania skończyła dodatkowe kursy, które pozwoliły jej podszkolić się w marketingu i copywritingu i tym samym rozszerzyć swój zakres usług. W latach, kiedy nie było kolorowo, odkryła jak wiele pieniędzy może zaoszczędzić i zarobić w łatwy sposób, w czasie którego wcześniej nie wykorzystywała w żaden sposób (np. stojąc w korku).
Ania dzieli się swoim doświadczeniem, ponieważ wierzy, że świat będzie piękniejszy, kiedy ludzie dookoła niej staną się szczęśliwsi, a osiągną to poprzez samokształcenie i rozwój osobisty.

kontakt: info@niezalezni-finansowo.pl

© 2024 Niezależni finansowo – Wszystkie prawa zastrzeżone