NIEZALEŻNI
FINANSOWO

LetyShops- opinie o serwisie cashback

LetyShops to platforma cashback. Oznacza to, że robiąc zakupy online za jej pośrednictwem, zostanie Ci zwrócona część wydanych pieniędzy. Strona ta współpracuje z ogromną ilością sklepów internetowych (ok. 4 tysiące) zarówno w Polsce jak i zagranicą, a rejestracja w portalu jest prosta i nic nie kosztuje. W tym artykule prześwietlimy od góry do dołu LetyShops- opinie o stronie są raczej pozytywne, jednak my postanowiliśmy przetestować serwis osobiście.

Na skróty:

Jak oszczędzać pieniądze? Pozostałe metody na oszczędzanie

Najlepsze aplikacje cashback – poznaj alternatywy LetyShops

Przeczytaj naszą opinię o wtyczce Alerabat

lety shop cashback

Odbierz cashback od pierwszych zakupów

Spis treści

Jak działa LetyShops?

LetyShops to typowy serwis cashback- jest finansowany dzięki płatnościom napływającym od sklepów, które są zainteresowane pozyskaniem większej ilości klientów. LetyShops dostaje procent od sklepów e-commerce, które są zainteresowane taką formą współpracy, a następnie część ze swojego procenta, oddaje w formie cashbacku użytkownikom decydującym się na zakupy za pośrednictwem platformy. Dzięki takiej formie kooperacji korzyści odnoszą wszyscy; sklepy internetowe pozyskują nowych klientów, LetyShops zarabia prowizję, zaś kupujący otrzymuje zwrot gotówki za dokonane zakupy.

Rejestracja konta w LetyShops

Zanim zaczniemy robić zakupy z cashbackiem, musimy założyć nasze konto w Letyshops. Aby to zrobić wystarczy podanie podstawowych danych, takich jak imię i nazwisko, adres email oraz ustanowienie hasła.

Nie zapominajmy o konieczności weryfikacji maila za pomocą wysłanego nań linka aktywacyjnego.

Po założeniu konta możemy uzupełnić profil podając dodatkowe dane, jednak nie jest to czynność obowiązkowa.

Darmowe konto w LetyShop

Rejestrując konto w LetyShops domyślnie zakładamy darmową, podstawową wersję profilu (poza promocją, która umożliwi nam tygodniowe, bezpłatne korzystanie z konta Premium tuż po założeniu konta- po okresie promocji, konto automatycznie zostanie zdegradowane do podstawowej wersji). Ważnym jest, że w ramach Letyshops można otrzymać cashback bez konieczności opłacania konta.

Dla osób robiących zakupy przez internet regularnie, wartym rozważenia może być płatny wariant w postaci konta premium.

Konto premium

Konto premium zwiększa cashback o 30% w stosunku do środków, które otrzymują użytkownicy kont standardowych. Konto premium można wypróbować za darmo przez tydzień, licząc od dnia założenia konta w LetyShops. Jeżeli po upływie tego czasu darmowe konto premium wygaśnie i będziemy chcieli przedłużyć możliwość korzystania z ulepszonej wersji, będziemy musieli przekalkulować, czy faktycznie robimy na tyle dużo zakupów online, aby to rozwiązanie się opłaciło – za konto premium trzeba zapłacić 20 zł miesięcznie.

Opłata za konto premium nie jest subskrypcją, co oznacza że nie odnawia się automatycznie – po upływie każdego miesiąca, ponownie musimy zadecydować czy interesuje nas ta opcja i ręcznie odnowić i opłacić konto premium.

Aby aktywować konto premium należy przejść do zakładki „moje konto”, widocznej po rozwinięciu ikony z inicjałem imienia, umieszczonej w prawym, górnym roku okna przeglądarki. Następnie scrolujemy na dół okna, gdzie zobaczymy ikonkę „Premium” z guzikiem aktywacyjnym. Po kliknięciu w aktywację wyświetli nam się okno, gdzie ponownie zostaniemy poproszeni o zatwierdzenie, że chcemy aktywować usługę.

Po aktywacji środki zostaną pobrane z naszego uzbieranego wcześniej balansu na koncie Letyshops.

Jak korzystać z LetyShops?

Osoby zainteresowane zakupami za pośrednictwem LetyShops mają do wyboru 3 możliwości.

Zakupy przez platformę LetyShops w oknie przeglądarki

Robiąc zakupy online na komputerze, poprzez platformę LetyShops w łatwy sposób możemy otrzymać cashback. Aby dostać zwrot części wydanych pieniędzy musimy zalogować się na swoje konto w Letyshops.

Następnie, w wyszukiwarce platformy szukamy sklepu online, w którym dokonamy zakupów. Jeżeli nie mamy na myśli konkretnej marki a jedynie produkt, możemy skorzystać z wyszukiwarki kategorii sklepów.

Kiedy już wybierzemy dany sklep, klikamy w przycisk „przejdź do sklepu„. Uwaga! Aby platforma Letyshops działała poprawnie, musisz mieć wyłączonego adblocka. W przeciwnym razie po kliknięciu „przejdź do sklepu”, witryna docelowa zostanie zablokowana.

Po przejściu na stronę wybranego sprzedawcy za pośrednictwem platformy Letyshops, dokonujemy zakupów zupełnie tak jakbyśmy robili to wchodząc bezpośrednio na jego domenę. Warunkiem koniecznym do spełnienia jest zrobienie zakupów podczas jednej sesji, tzn. bez zamykania okna w przeglądarce. Nie powinniśmy również korzystać z kodów rabatowych, które nie są wskazane przez Letyshops.

Po zrobieniu zakupów w ciągu doby dostaniemy informację o wysokości zwrotu, którego możemy oczekiwać. Na sam zwrot gotówki musimy jednak zaczekać nieco dłużej, ze względu na obowiązujące okresy zwrotów zakupionych produktów w danych sklepach. Cashback trafi na nasze konto, dopier kiedy proces sprzedaży zostanie całkowicie zakończony, a my nie będziemy mieli już możliwości odesłania zakupów z powrotem do sklepu.

Wtyczka przeglądarkowa

Wtyczka do przeglądarki to narzędzie od LetyShops, które znacznie ułatwi nam zakupy online z cashbackiem, ponieważ dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziemy musieli odwiedzić strony LetyShops przed wybraniem interesującego nas sklepu internetowego.

Działanie wtyczki LetyShops polega na tym, że dowolną platformę zakupową odwiedzamy bezpośrednio, a następnie dzięki wtyczce widzimy informację, czy przy zakupach za pośrednictwem danego sklepu internetowego możemy liczyć na cashback.

Po zainstalowaniu wtyczki LetyShops w przeglądarce, należy podpiąć ją pinezką przy pasku wyszukiwania. Następnie, po zalogowaniu na konto, podczas odwiedzania witryn sklepów internetowych, wtyczka automatycznie będzie wysyłać Ci powiadomienie o dostępności cashback. Wystarczy nacisnąć przycisk aktywujący, aby móc robić zakupy online i dostawać przy tym zwrot części pieniędzy.

Wtyczka do przeglądarki zapewnia dodatkowo możliwość podglądu salda, stworzenia listy ulubionych platform e-commerce oraz możliwość śledzenia zmian cen produktów.

Wtyczka dostępna jest dla przeglądarek Google Chrome, Mozilla Firefox i Opera.

Aplikacja mobilna

Apka LetyShops to rozwiązanie dla osób korzystających ze smartfonów i tabletów. Aby dokonać zakupów z cashbackiem za pośrednictwem aplikacji mobilnej, należy pobrać oprogramowanie z odpowiedniego sklepu (Google Play w przypadku telefonów z Androidem lub AppStore w przypadku produktów z oprogramowaniem iOS), a następnie zainstalować apkę i zalogować się na swoje konto.

Korzystanie z aplikacji jest niezwykle intuicyjne – oprogramowanie samo przeprowadzi Cię przez proces zakupów z cashbackiem.

Zniżki w sklepach internetowych

Oferowany w sklepie cashback to nie wszystko – prócz zwrotu pieniędzy w Letyshops znajdziemy kody zniżkowe do platform e-commerce. Dostęp do wybranych kodów rabatowych odnajdziemy w zakładce „oferty i vouchery”.

Skorzystanie z rabatu jest dostępne równolegle do możliwości otrzymania cashbacku – oferty łączą się i jedna nie wyklucza drugiej.

Program lojalnościowy

Platforma Letyshops oferuje trzystopniowy program lojalnościowy, w ramach którego możemy otrzymać odznaki. Odznaki zwiększają nasz cashback odpowiednio o dany procent wartości. Przykładowo, odznaka LetyBronze nagradza nas 10% podwyżką cashbacku. Oznacza to, że jeżeli w standardowej wersji dany sklep internetowy oferuje cashback na poziomie 3%, po otrzymaniu oznaki LetyBronze, nasza nagroda urośnie do 3,3%.

Kolejne w kolejności są poziomy LetySilver (20% podwyżki zwrotu z zakupów w stosunku do podstawowej stawki cashback) oraz LetyGold (podnosi o 30% podstawową stawkę cashback).

Warunkiem do osiągnięcia danych odznak jest przekroczenie ustalonych progów oszczędności. W przypadku LetyBronze jest to 40 złotych, LetySilver – 200 zł, zaś LetyGold 600 zł. Co więcej progi oszczędności wyznaczają pieniądze uzbierane na koncie LetyShops od momentu rejestracji konta, zaś wypłaty w tym przypadku nie mają wpływu na pomniejszenie tego rejestru. Przelanie środków na konto bankowe nie sprawi więc, że dana odznaka zostanie nam odebrana.

Program partnerski

Prócz programu lojalnościowego, w LetyShops obowiązuje program partnerski. Polega on na zapraszaniu znajomych na platformę, a dzięki każdej osobie rejestrującej się za pośrednictwem linka partnerskiego, obaj użytkownicy (osoba zapraszająca jak i zaproszona) dostaną bonus o wysokości 10 zł.

Warunki konieczne do zakwalifikowania się do programu partnerskiego to wydanie na zakupy za pośrednictwem Letyshops minimum 50 zł na przestrzeni 30 dni od daty rejestracji konta nowego użytkownika.

LetyShop posiada narzędzia umożliwiające weryfikację, czy konto nowego klienta nie zostało założone przez tego samego użytkownika, odradzamy więc próby tworzenia wielu profili, które miałby umożliwić nam odebranie bonusowych kilkudziesięciu złotych.

Jak otrzymać wypłatę cashback na konto bankowe używając Letyshops?

Po zebraniu środków z cashback na koncie Letyshops, nie zostaną one wysłane automatycznie na Twoje konto bankowe – wypłata pieniędzy nastąpi dopiero po osiągnięciu minimalnej kwoty do przelewu określonej przez warunki LetyShops, wynoszącej 20 zł.

Wypłatę należy zlecić, zaś zostanie ona przyznana po zweryfikowaniu, czy faktycznie spełniliśmy wymagane warunki. Po takiej weryfikacji pieniędzy możemy spodziewać się na przestrzeni kilku dni roboczych.

Zlecając wypłatę każdorazowo wybieramy metodę płatności oraz uzupełniamy dane takie jak nasz rachunek bankowy czy email konta PayPal.

LetyShops udostępnia możliwość wypłaty środków na konto bankowe lub na konto Paypal.

Czy korzystanie z LetyShops się opłaca?

Zdecydowanie tak – zbieranie cashbacku przy okazji zakupów, które i tak byśmy zrobili, zawsze się opłaca. Jest to dodatkowa sposobność na przyoszczędzenie pieniędzy w przypadku towarów, za które bez tej opcji płacilibyśmy regularną cenę.

Letyshops posiada aplikację mobilną oraz wtyczkę do przeglądarki, dzięki którym zakupy w ulubionym sklepie internetowym za pośrednictwem LetyShops praktycznie nie różnią się od tych, które znaliśmy do tej pory. Używanie LetyShops jest więc proste i wygodne. Platforma jest jedynie elementem przejściowym, który umożliwia rejestrację Twojej wizyty w sklepie online i uprawnia Cię do otrzymania z tego tytułu cashbacku.

Dodatkowo LetyShops to sprawdzony i funkcjonujący od wielu lat serwis i nie ma co obawiać się o jego bezpieczeństwo. Platforma nie przechowuje Twoich danych bankowych, zaś dane do przelewu podajemy jedynie w momencie kiedy wybieramy metodę wypłaty.

LetyShops - podsumowanie

Naszym zdaniem Letyshops to jeden z najlepszych serwisów cashbackowych i wiemy, że nie jesteśmy odosobnieni – patrząc na to jakie opinie Letyshops uzyskała na forach internetowych oraz w sklepach z aplikacjami, zdecydowanie przeważają te pozytywne.

LetyShops sprawdzi się dla osób, które kupują online produkty z przeróżnych sklepów internetowych. Do uczestnictwa w programie cashback wystarczy założenie konta, które jest całkowicie bezpłatne, zaś do uzyskania środków obowiązuje stosunkowo niski próg wypłaty. Oznacza to, że często pieniądze możemy wypłacić już po pierwszych zakupach online za pośrednictwem LetyShops.

Jeżeli interesuje Cię temat oszczędzania na zakupach za pośrednictwem serwisów cashback, zachęcamy Cię do przeczytania naszego artykułu „Aplikacje cashback„, w którym polecamy inne dobre serwisy. Zajrzyj też do naszej recenzji wtyczki Alerabat – w artykule „Alerabat – opinie” poznasz prawdziwy hit, jeśli chodzi o promocje i kody rabatowe.

Ania Borkowska
Ania Borkowska

Ania ukończyła studia na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, w mieście, w którym się wychowała. Przez dłuższy czas pracowała jako etatowy grafik, szukając spełnienia w korporacjach, jednak zdecydowała się skoczyć na głęboką wodę i parę lat temu rozpoczęła swoją freelancerską działalność w Internecie. Na początku nie było łatwo stanąć na nogi, dlatego też Ania skończyła dodatkowe kursy, które pozwoliły jej podszkolić się w marketingu i copywritingu i tym samym rozszerzyć swój zakres usług. W latach, kiedy nie było kolorowo, odkryła jak wiele pieniędzy może zaoszczędzić i zarobić w łatwy sposób, w czasie którego wcześniej nie wykorzystywała w żaden sposób (np. stojąc w korku).
Ania dzieli się swoim doświadczeniem, ponieważ wierzy, że świat będzie piękniejszy, kiedy ludzie dookoła niej staną się szczęśliwsi, a osiągną to poprzez samokształcenie i rozwój osobisty.

kontakt: info@niezalezni-finansowo.pl

© 2024 Niezależni finansowo – Wszystkie prawa zastrzeżone