NIEZALEŻNI
FINANSOWO

N26 vs Revolut

W tym artykule przedstawiliśmy główne różnice między dwoma różnymi rozwiązaniami bankowości cyfrowej. Naszymi konkurentami będą N26 vs Revolut. Postanowiliśmy zestawić je ze sobą, gdyż często słyszymy ludzi mówiących o nich tak, jakby były takie same, ale w rzeczywistości takie nie są. Uważamy, że zrozumienie różnic między tymi dwoma dostawcami usług jest kluczowe do wyboru najbardziej odpowiedniej opcji dla nas. Przez takie zestawienie, możesz podjąć bardziej świadomą decyzję oraz taką, która lepiej dostosuje się do Twoich konkretnych potrzeb, dzięki czemu uzyskasz dokładnie to czego oczekujesz.

Stworzyliśmy podział na kategorie, w którym zestawiliśmy te dwa banki ze sobą. Dzięki temu możesz zobaczyć porównanie tylko tych aspektów, które Ciebie interesują.

Na skróty:
praca online

Dowiedz się więcej o koncie Revolut. Znajdziesz tu wszystkie potrzebne informacje i dokładną rozpiskę kosztów.

alerabat oszczędzaj pieniądze

Wszystkie aktualne kody rabatowe w zasięgu jednego kliknięcia! Już nigdy nie będziesz musiał szukać promocji!

lety shop cashback

Zacznij otrzymywać cashback za zakupy, które i tak robisz przez internet. Nawet do 14% zwrotu!

refunder cashback logo

Zwiększ swoje możliwości otrzymania cashbacku za zakupy! Znajdziesz tu dopełnienie oferty LetyShops.

Spis treści

N26 vs Revolut - krótki opis

N26

n26 logo

Jest to bank mobilny, który powstał w 2013 w Niemczech. Powstał on z zamysłem stworzenia pierwszego baku transgranicznego. Czyli banku, w którym konto możesz założyć niezależnie od zamieszkania. Był to przełomowy pomysł, gdyż do tego czasu zakładanie zagranicznego konta było bardzo uciążliwe. Dzięki takiemu rozwiązaniu, z łatwością połączony został cały świat finansowy.

Revolut

revolut

Revolut jest firmą oferującą różnego rodzaju usługi finansowe. Firma ta została założona w 2015 w Wielkiej Brytanii. Na początek był to parabank mobilny (i w niektórych krajach dalej nim jest), który zaczął oferować różne rozwiązania i mechanizmy zarządzania finansami. w 2018 roku dostał licencję bankową, za pośrednictwem Litewskiego banku. Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat Revoluta, zachęcamy do przeczytania artykułu temu poświęconemu – Revolut opinie.

N26 vs Revolut - Bezpieczeństwo pieniędzy

N26

Zakładając konto w N26, zakładamy konto w prawdziwym niemieckim banku, który podlega pod Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Oznacza to, że nasze środki są ubezpieczone do kwoty 100 tysięcy euro. Czyli w przypadku bankructwa nasze środki będą bezpieczne.

W przeszłości N26 borykał się z problemami z regulacjami prawnymi, które bezpośrednio wpłynęły na ich klientów. Przez co sporo osób było niezadowolonych. Z tego powodu możemy znaleźć w sieci trochę negatywnych opinii. Jednak wszystkie przeszłe problemy zostały zażegnane.

bezpieczeństwo środków

Revolut

Tworząc zwykłe konto w Revolut, korzystamy z Revolut Payments – czyli z usług parabanku, który nie podlega Bankowemu Funduszowi Gwarancyjnemu. Oznacza to, że nasze środki nie są chronione.

Jednak mamy możliwość przeniesienia naszych środków do Revolut Bank, który posiada litewską licencję bankową i podlega ochronie. Dzięki czemu nasze środki są ubezpieczone.

Usługi te dostępne są w większości Europejskich krajów, z wyłączeniem Wielkiej Brytanii (Brexit). Usługi te są również ograniczone na terenie Stanów Zjednoczonych.

ZWYCIĘZCA – REMIS

Naszym zdaniem oba banki są godne zaufania i jeżeli prowadzimy konto na terenie Europy to zdecydowanie nie mamy się czego obawiać.

N26 vs Revolut - zakładanie konta

Zakładanie konta w obu przypadkach jest bardzo podobne i odbywa się całkowicie online.

N26

Zakładanie konta w N26 odbywa się za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Poniżej wypisaliśmy wymagane czynności, które musisz wykonać:

 1. Pobrać aplikację mobilną,

 2. Uzupełnić dane osobowe,

 3. Podać i zweryfikować adres email,

 4. Wybrać plan (darmowy lub płatny),

 5. Zweryfikować konto poprzez wideo rozmowę z pracownikiem banku

Cały proces jest bardzo szybki i łatwy. Rozmowa weryfikacyjna może odbyć się w dowolnej godzinie co jest bardzo wygodne, gdyż w regularnym bank trzeba zjawić się osobiście w konkretnych godzinach. Całość zakładania konta odbywa się w 100% zdalnie poprzez aplikację.

Revolut

W tym przypadku zakładanie konta również odbywa się poprzez aplikację mobilną i jest całkowicie zdalne. Poniżej znajdują się potrzebne czynności:

 1. Podać numer telefonu na stronie Revoluta,

 2. Pobrać aplikację mobilną,

 3. Zweryfikować numer telefonu, wpisując kod z SMS-a,

 4. Podać dane osobowe,

 5. Ustawić kod PIN do swojego konta,

 6. Podać i zweryfikować adres email,

 7. Zweryfikować konto, wysyłając zdjęcie dowodu osobistego i selfie.

Cały proces zakładania konta jest równie szybki i łatwy. Można to zrobić o której godzinie się chce, co również jest wielkim ułatwieniem w porównaniu do tradycyjnego banku.

ZWYCIĘZCA – REMIS

N26 vs Revolut - Koszt założenia konta i dostępność płatnych planów

N26

Założenie konta jest w 100% darmowe, jak i prowadzenie konta ale tylko w wersji standardowej. N26 oferuje 3 dodatkowe płatne plany, które oferują szereg dodatkowych funkcji. Z każdym wyżej płatnym planem mamy dodatkowe zniżki czy automatyczne ubezpieczenie podczas podróży.

Do wyboru mamy plan Standard, Smart, You i Metal account. Konto Smart kosztuje 4,90 euro miesięcznie, You – 9,90 euro a Metal 16,90 euro. Oferta ta jest niemal identyczna do tej oferowanej przez firmę Revolut lecz jest znacznie droższa w przeliczeniu na złotówki. Jednak z ceną idą w parze lepsze benefity. Revolut posiada podobne ubezpieczenia zawarte w planie lecz N26 ma zdecydowanie je lepsze.

konto oszczędnościowe

Naszym zdaniem najtańszy plan jest kompletnie nie opłacalny, lecz plan You i Metal już bardziej. W tych planach otrzymujemy ubezpieczenie: medyczne na wyjazdach, od odwołania lotów, Pandemiczne, dla odwołanych lotów, od zgubionego bagażu, zdrowotne i dla sporów zimowych. Jeżeli często podróżujesz to jeden z tych planów może okazać się bardzo opłacalny.

Revolut

W tym przypadku założenie i prowadzenie konta standard jest również w 100% darmowe. Revolut tak jak i N26 oferuje 3 płatne plany. Znajdziemy tu plan plus za 15,90 zł miesięcznie, premium za 29,90 zł i metal za 49,90 zł. W porównaniu do N29 ceny posiadania tych kont są znacznie korzystniejsze, jednak N29 oferuje więcej rodzajów ubezpieczenia w ramach płatnych planów.

Pytanie więc która oferta bardziej odpowiada Twoim potrzebom? Naszym zdaniem jeżeli często podróżujesz i potrzebujesz konta bankowego, które jednocześnie Ciebie ubezpiecza to wybralibyśmy N26, gdyż pokrywa to większą ilość nieprzewidywalnych zdarzeń lecz za znacznie wyższą cenę. Jednak zwycięża Revolut jeżeli chodzi o cenę prowadzenia takiego konta.

ZWYCIĘZCA: oferta – N26, Koszt – Revolut

N26 vs Revolut - Opłaty związane z prowadzeniem konta

Oba banki oferują szereg funkcji dostępnych w darmowych planach. Funkcje te mogą nieco się różnić, w zależności od kraju w którym zakładane jest konto. Jednak nie powinny być znaczące. Prowadzenie kont jest zupełnie darmowe, lecz musisz się liczyć z tym, że będziesz ponosić jakieś koszty związane z Twoimi ruchami.

Transakcje z wymianą walut

N26

Płatności w strefie Euro są w 100% darmowe. Jednak poza granicami Europy pobierana jest prowizja w wysokości 1,7%. Jedyna dostępna waluta to euro, więc przy każdej płatności niestety będzie musiało obyć się przewalutowanie.

Revolut

Płatności w Polsce i w strefie Euro w naszej walucie są również w 100% darmowe. Poza granicami Europy otrzymujemy darmowe wykorzystanie do 1000 euro, a po przekroczeniu tego limitu od poniedziałku do czwartku będziesz musiał zapłacić 0,5% prowizji, a w weekendy 1,5% prowizji.

Dodatkowo dla walut: Ukraińska hrywna, Rosyjski rubel i Tajski baht zawsze doliczana jest prowizja 1%, ze względu na niestabilność waluty.

wymiana walut

Po porównaniu obu ofert na gołe oko widać, że Revolut znacznie bardziej opłaca się za granicą.

Wypłaty z bankomatów

N26

W tym przypadku będziesz mógł dokonasz 3 darmowych wypłat miesięcznie w Europie. Po przekroczeniu tego limitu, będziesz musiał zapłacić 2 euro za każdą następną wypłatę.

Poza Europom do każdej wypłaty będzie doliczona prowizja w wysokości 1,7%.

Revolut

W tym przypadku Twój limit wypłat bankomatowych wynosi 800 zł miesięcznie z ograniczeniem do 5 wypłat. Otrzymujesz możliwość częstszych wypłat w porównaniu do N26, lecz ograniczonych limitem 800 zł.

bankomat

Karta fizyczna i koszt jej otrzymania

N26

Otrzymasz tutaj darmową kartę wirtualną. Jeżeli chcesz otrzymać kartę fizyczną, będziesz musiał ponieść koszt 10 euro za jej dostawę.

Revolut

Otrzymanie pierwszej karty jest darmowe, lecz musisz niestety zapłacić za jej dostawę. Koszt dostawy to około 5 euro.

n26 vs revolut

Przelewy międzynarodowe

N26

Ten bank korzysta z usług jednego z największych pośredników przelewów międzynarodowych – Wise. Koszty z tym związane wynoszą – od 0,35% do 2,85% wartości transakcji, w zależności od waluty (szczegóły możesz sprawdzić bezpośrednio w wise).

Revolut

Tutaj możesz wykonywać przelewy międzynarodowe do 5000 zł wysokości przelewu za darmo. Po przekroczeniu tej kwoty zostanie pobrana prowizja w wysokości 0,5% wartości przelewu. Możliwe, że bank odbiorcy również pobiera opłaty za przetworzenie takiej transakcji. Jednak nie jest to zależne od revoluta. Możesz również obliczyć prognozowane koszty transakcji kalkulatorem Revoluta, który znajdziesz tutaj.

n26 vs revolut

Płatności zbliżeniowe i płatności kartą

N26

Za płatności zbliżeniowe nie jest pobierana prowizja. Nie ma również limitów wydatków, lecz możesz taki ustawić.

Revolut

Za płatności kartą nie jest podbierana żadna prowizja. Nie ma również limitu wydatków. Jeśli na Twojej karcie Revolut obowiązuje miesięczny limit wydatków, płatności zrealizowane przy użyciu Apple Pay lub Google Pay będą podlegać temu samemu limitowi. Pamiętaj, że niektórzy usługodawcy mogą mieć swój własny limit płatności zbliżeniowych.

N26 vs Revolut - Jakość obsługi systemu i obsługi klienta

N26

Z usług możemy w pełni korzystać poprzez stronę internetową, jak i aplikację. Możemy ją pobrać z Google Play lub App store. Jest ona bardzo przyjazna w obsłudze, z przyjemnym interfejsem.

W aplikacji mobilnej korzystanie z obsługi klienta odbywa się przez chat z pracownikiem. Rozmowa telefoniczna niestety jest dostępna tylko dla osób korzystających z płatnych planów. Jednak nigdy nie mieliśmy problemu z kontaktem przez chat. Każdy nasz problem został poprawnie rozwiązany.

Bardzo łatwo również łączy się kartę z Google pay lub Apple pay. Możemy korzystać nielimitowanie z płatności telefonem czy płatności zbliżeniowych. Limity kwotowe możemy ustawić sami.

obsługa klienta

N26 skupia się bardziej na byciu alternatywą do tradycyjnego banku, w którym można prowadzić swoje konta oszczędnościowe i kredytowe.

Zasilić konto możemy tylko poprzez przelew.

Revolut

Tutaj aby wykorzystać całkowity potencjał usług musimy pobrać aplikację. Jeśli zgubimy telefon będziemy musieli pobrać aplikację na nowy telefon. Na stronie internetowej dostępne są podstawowe funkcje banku lecz nie wszystkie. Interfejs aplikacji jest bardzo wygodny i przejrzysty, podobnie jak w N26. Jednak trochę przyjemniej korzysta nam się z aplikacji Revoluta.

W aplikacji zajdziemy dział obsługi klienta, z którym możemy się skontaktować poprzez chat. Priorytetowa obsługa klienta jest dostępna jedynie dla osób posiadających płatny plan. Jednak kiedy napotkaliśmy się na jakiś problem, został on rozwiązany przez pracownika w bardzo krótkim czasie (posiadamy standard account). Dlatego uważamy, że obsługa klienta nawet dla darmowych kont jest bardzo profesjonalna i jest wysokiej jakości.

Revolut również oferuje możliwość wykonywania płatności zbliżeniowych za pośrednictwem telefonu. Możemy korzystać z google pay jak i apple pay.

Revolut w porównaniu do N26 działa na trochę innej zasadzie, gdyż Revolut funkcjonuje bardziej jako karta prepaid. Dostępne są usługi kart kredytowych i kont oszczędnościowych, lecz te opcje nie są tak rozwinięte jak w N26.

Zasilić konto możemy jednak za pośrednictwem większej ilości sposobów. Możemy użyć karty kredytowej, debetowej oraz przelewu.

ZWYCIĘZCA – Revolut (jeżeli nie przeszkadza wam korzystanie z aplikacji)

Naszym zwycięzcom jest Revolut, chociaż N26 oferuje bardzo zbliżoną jakość usług. Wybraliśmy Revoluta ze względu na trochę bardziej przyjemne korzystanie z aplikacji. Chociaż jakość usług jest bardzo podobna to naszym faworytem pozostaje revolut.

N26 vs Revolut - kryptowaluty i akcje

N26

Niestety za pośrednictwem tego banku nie będziesz miał możliwości zakupu żadnych aktywów.

Revolut

Tutaj masz możliwość zakupu kryptowalut jak i akcji. Naszym zdaniem jednak kompletnie się to nie opłaca, gdyż możesz je jedynie zakupić i trzymać na aplikacji. Dodatkowo przy każdym zakupie lub sprzedaży będziesz musiał zapłacić wysoką prowizję.

ZWYCIĘZCA – Revolut

instrumenty rynku otc

N26 vs Revolut - wymiana walut

N26

Ten bank obsługuje jedynie Euro. Nie będziesz mógł zakupić tutaj żadnej innej waluty. Płacąc kartą za granicą w obcej walucie będzie potrącana opłata związana z przewalutowaniem.

Revolut

Revolut obsługuje ponad 150 walut. Możesz zakupić potrzebną ci walutę kiedykolwiek. Możesz poczekać na lepszy kurs albo kupić ją od razu. Po zakupie tworzy się subkonto, dzięki czemu możesz z łatwością śledzić swoją historię transakcji. Szczegóły związane z dostępnymi walutami i kosztami z tym związanymi opisaliśmy w artykule poświęconym tylko i wyłącznie Revolutowi. Kliknij tu żeby go przeczytać.

wymiana pieniędzy

Jeżeli zależy Ci na łatwych i tanich płatnościach w obcych walutach, Revolut jest najlepszym wyborem. Oczywiście mówimy tu o płatnościach na wakacjach czy płatnościach na zagranicznych stronach internetowych (nie o przelewach na zagraniczne konta bankowe i wysoko wartościowych transakcjach).

ZWYCIĘZCA – Revolut (zdecydowanie)

N26 vs Revolut - Wielkość firmy

N26

Posiadają około 7 milionów klientów i 1500 pracowników na całym świecie. Są jednym z największych banków mobilnych w EUROPIE (ich usługi są nie są dostępne w Wielkiej Brytanii i są ograniczone w USA).

Revolut

Mają ponad 16 milionów klientów i zatrudniają ponad 2000 pracowników. Będąc jednocześnie jedną z największych firm finansowo-technologicznych na całym świecie.

ZWYCIĘZCA – Revolut

N26 vs Revolut - Przejrzystość cen

N26

Cennik dostępny jest na ich stronie wraz z opisem dostępnych funkcji. Jest bardzo przejrzysty i oferuje bardzo podobne opcje do Revoluta (nawet ich najdroższe konto ma tę samą nazwę). Lecz z przeliczeniem na złotówki N26 jest droższy od Revoluta.

Revolut

Tutaj również cennik wraz z opisem benefitów dostępny jest na ich głównej stronie. Jest tak samo przejrzysty. Oferowane plany jednak są tańsze od N26 lecz oferowane ubezpieczenia są bardziej „okrojone”

ZWYCIĘZCA – REMIS

Revolut vs N26 - Podsumowanie

Podsumowując, oba banki oferują szereg świetnych możliwości, które ułatwią międzynarodowe płatności. Wybór pomiędzy revolutem a N26 zależy wyłącznie od Twoich potrzeb, gdyż każdy z tych usługodawców specjalizuje się troszkę innych sferach finansowych.

N26 wygrywa jeżeli zależy Ci na niskich kosztach prowadzenia konta bankowego i korzystania z strikte bankowych usług, takich jak karty kredytowe czy konta oszczędnościowe. Jest to w szczególności zwycięzca w krajach z walutą euro, gdyż jest to jedyna waluta jaka jest obsługiwana.

Revolut wygrywa jednak jeżeli zależy Ci na tanich i szybkich zakupach w obcych walutach. Ich oferta związana z wymianą walut jest świetna, gdyż obejmuje ponad 150 różnych walut. Dodatkowo znajdziesz tu wiele opcji na cashback i dedykowanych promocji w partnerskich sklepach. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, koniecznie przeczytaj nasz artykuł o Opiniach na temat Revoluta!

revolut opinie
Marek Borkowski
Marek Borkowski

Marek urodził się w 1988 roku w Bydgoszczy. Z wykształcenia jest technikiem weterynarii, jednak od lat nie pracuje w wyuczonym zawodzie. Postanowił zająć się pracą, która sprawia mu przyjemność oraz przynosi satysfakcjonujące dochody. Od zawsze interesował się programowaniem i nowymi technologiami - postanowił więc działać, wykupił odpowiednie kursy online, które pozwoliły mu postawić pierwsze kroki w tworzeniu stron internetowych i okazało się to strzałem w dziesiątkę. Obecnie Marek rozwija swoje projekty oraz pracuje jako freelancer, tworząc strony dla klientów.
Marek jest zafascynowany technologią blockchain - nie tylko inwestuje w kryptowaluty i NFT, ale też kończy kurs blockchain developera, aby w przyszłości stworzyć swój własny metaverse. Chętnie pisze o swoich pasjach a jego misją jest zmotywowanie czytelników do rozszerzania swoich horyzontów.

Ania Borkowska
Ania Borkowska

Ania ukończyła studia na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, w mieście, w którym się wychowała. Przez dłuższy czas pracowała jako etatowy grafik, szukając spełnienia w korporacjach, jednak zdecydowała się skoczyć na głęboką wodę i parę lat temu rozpoczęła swoją freelancerską działalność w Internecie. Na początku nie było łatwo stanąć na nogi, dlatego też Ania skończyła dodatkowe kursy, które pozwoliły jej podszkolić się w marketingu i copywritingu i tym samym rozszerzyć swój zakres usług. W latach, kiedy nie było kolorowo, odkryła jak wiele pieniędzy może zaoszczędzić i zarobić w łatwy sposób, w czasie którego wcześniej nie wykorzystywała w żaden sposób (np. stojąc w korku).
Ania dzieli się swoim doświadczeniem, ponieważ wierzy, że świat będzie piękniejszy, kiedy ludzie dookoła niej staną się szczęśliwsi, a osiągną to poprzez samokształcenie i rozwój osobisty.

kontakt: info@niezalezni-finansowo.pl

© 2024 Niezależni finansowo – Wszystkie prawa zastrzeżone