NIEZALEŻNI
FINANSOWO

Oglądaj filmy i zarabiaj- czy oglądanie filmów za pieniądze jest możliwe?

Tak, wiemy jak to brzmi; my też nie spodziewaliśmy się, że da się zarobić na oglądaniu filmów. Okazuje się, że jest to możliwe, chociaż nie zawsze będą to filmy fabularne. Dlaczego więc portale pozwalają zarabiać pieniądze na oglądaniu filmów?

Na skróty:

Poznaj pozostałe aplikacje do zarabiania pieniędzy

Wiele możliwości zarobku, nie tylko dzięki oglądaniu wideo

Oglądaj filmy i zarabiaj udostępniając dane analityczne

Odwrócone role: odpowiadaj w ankietach za pomocą nagrania

Spis treści

Dlaczego niektóre witryny umożliwiają oglądanie filmów i dają za to pieniądze?

To, że niektóre aplikacje płacą użytkownikom za oglądanie filmów online na pozór przeczy zasadom logiki; jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że to raczej odbiorca musi zapłacić za możliwość obejrzenia filmu. Poszukaliśmy i znaleźliśmy odpowiedź na to pytanie.

Portale płacące użytkownikom za oglądanie filmów zazwyczaj zarabiają pieniądze, wykonując zlecenie dla innych platform. Badają one zachowania i opinię użytkowników. Są to pewnego rodzaju firmy ankietowe, które nie zadają Ci pytań – dzięki temu, że korzystasz z ich usług, są w stanie podglądać i poznać schemat zachowania widzów, a następnie wykorzystać tę wiedzę na płatnych platformach.

Drugim powodem płacenia za oglądanie filmów i innych materiałów wideo, jest tak naprawdę wydawanie pieniędzy za wyświetlanie reklam. Nie ma możliwości, aby wyłączyć reklamy podczas oglądania filmu, dlatego więc dostajemy pieniądze nie tyle co za oglądanie filmów, ale za wyświetlenie reklamy. Jak łatwo się domyślać, reklamodawcy płacą serwisowi filmowemu znacznie więcej niż zostanie wypłacone nam – tym sposobem serwisy wykorzystują hasło płacenia za oglądanie filmów, jako zabieg marketingowy który ma na celu przyciągnięcie większej ilości widzów.

Sprawdzony serwis umożliwiający odpłatne oglądanie filmów

Wg. naszej wiedzy istnieją serwisy streamingowe, które płacą użytkownikom za oglądanie reklam podczas oglądania filmów. Nie znaleźliśmy jednak i nie przetestowaliśmy takiego portalu, który działałby w Polsce. Większość platform i aplikacji jest dostępna jedynie w USA, czasem w innych krajach anglojęzycznych.

Ciekawą alternatywą może być tu firma Nielsen, która pozwoli Ci oglądać dowolne filmy, nagrania, czy programy telewizyjna i zapłaci Ci za możliwość udostępnienia jej danych analitycznych.

Nielsen Computer & Mobile panel

Nielsen to serwis zajmujący się badaniem opinii konsumentów. Wyjątkowość oferty polega na tym, że instalując Nielsen Computer & Mobile panel, nie zarobisz wypełniając ankiety, jak jak w większości firm – Nielsen będzie miał dostęp do danych z twojego urządzenia, takich jak czas spędzony na danych platformach, dane przeglądania itd. Na podstawie twoje wzorca zachowania, analitycy sami wyciągną odpowiednie wnioski, a ty możesz zarabiać na oglądaniu filmów, bez żadnych dodatkowych zobowiązań.

Za samo pobranie aplikacji i udzielenie dostępu do danych, dostaniesz od firmy 50$. Oglądając filmy, seriale i programy telewizyjne i korzystając przy tym z panelu Nielsen zarobisz zupełnie przy okazji, ponieważ możesz oglądać dowolne treści, a nie te wskazane przez platformę.

Dodatkowy dochód możesz pozyskać, dzięki odrobienie szczęścia – każdego miesiąca spośród osób, które zainstalowały aplikację losowani są zwycięzcy loterii, w której pula nagród wynosi 10 000$.

Pozostałe aplikacje do oglądania filmów za pieniądze

W przypadku pozostałych aplikacji, dzięki którym dostaniesz pieniądze oglądając filmy, musisz mieć świadomość, że w większości przypadków słowo „film” jest tutaj nadużyciem. Chodzi zazwyczaj o materiały wideo lub filmiki reklamowe. Oczywiście zdarzają się wyjątki, jednak są to raczej sporadyczne okazje do obejrzenia czegoś faktycznie fajnego.

Swagbucks zapłaci Ci za oglądanie filmów (jeśli będziesz mieć szczęście, także Netflixa)

Swagbucks to w istocie bezpłatna, multifunkcyjna platforma, która pomoże Ci zarobić dodatkowe pieniądze na różne sposoby. W kontekście tego artykułu, szczególnie warto wspomnieć o metodzie polegającej na odpłatnym oglądaniu filmów, a czasem materiałów na platformach takich jak Netflix.

Swagbucks płaci swoim użytkownikom za wykonywanie prostych zadań, do których należą między innymi przeglądanie filmów krótkometrażowych, ale również za korzystanie z apki podczas oglądania filmów, seriali i programów telewizyjnych, w serwisie Netflix lub na podobnej platformie, a następnie wykonanie łatwego polecenia z tym związanego. Takim zadaniem może być np. wystawienie oceny obejrzanego materiału.

Pamiętaj, że dostępność zadań nie jest stała, a zależy ona przede wszystkim od zewnętrznych firm zlecających i ich zapotrzebowania. W Swagbucks częściej zarobisz na oglądaniu filmów krótkometrażowych wskazanych przez platformę, niż faktycznie na oglądaniu swoich ulubionych seriali. Jeśli nadal interesuje Cię ten sposób na zarabianie pieniędzy, po zalogowaniu na platformę, w menu po lewej stronie znajdziesz kategorię „Discover”, a w niej listę typów zadań, w tym zadań wideo, które masz do dyspozycji.

Po obejrzeniu każdego materiału, platforma poprosi Cię o wystawienie oceny – zrób to, ponieważ to jest właśnie zadanie, za które Swagbucks płaci Ci pieniądze. Kiedy to zrobisz, możesz kliknąć „dalej” i przejść do kolejnego materiału z wybranej kategorii.

Do rejestracji profilu w serwisie Swagbucks, wystarczy e-mail lub podpięcie pod platformę konta na Facebooku. Jeśli skorzystasz z naszego linka polecającego, już na wstępie otrzymasz od platformy bonus pieniężny na zachętę.

W aplikacji tej znajdziemy również do wypełniania płatne ankiety, gry do zarabiania pieniędzy, sklepy respektujące programy cashback etc.

W aplikacji Swagbucks zarabiasz punkty, które następnie możesz wymienić na karty podarunkowe, bony zakupowe oraz zniżki. Istnieje również możliwość przelania środków na PayPal.

Użytkownicy z Polski mogą korzystać z platformy w formie desktopowej. Niestety, mieliśmy problem z pobraniem aplikacji na telefon.

CashApp

Kolejną z aplikacji finansowych służących nie tylko do zarabiania pieniędzy, ale także do przesyłania ich w łatwy sposób między użytkownikami jest CashApp.

W tej apce, podobnie zresztą do wcześniej wymienionej propozycji zarobisz na wiele różnych sposobów polegających na wykonywaniu różnych zadań. Obejmują one oglądanie filmów reklamowych (często trwają one zaledwie kilka sekund), oglądanie playlist, pobieranie i ocenianie aplikacji, rejestrację na platformach lub portalach internetowych, a także wypełnianie ankiet.

Za każde wykonane zadanie otrzymasz określoną ilość punktów, które odpowiadają wartości pieniężnej dolara amerykańskiego. Atutem aplikacji jest fakt, że zdobyte pieniądze można wymienić bezpośrednio na gotówkę, po osiągnięciu wymaganego progu wypłaty. za pomocą aplikacji można także rozliczać się z innymi użytkownikami.

Korzystając z tej apki w wolnych chwilach (np. podczas nudnej podróży transportem publicznym), wykonując proste zadania można spokojnie dojść do pułapu ok 10 dolarów w miesiącu.

Aplikację CashApp pobierzesz z łatwością z AppStore oraz znajdziesz ją w sklepie Google Play.

Mindswarms - wideo ankiety

Mindswarms jest to bardzo specyficzny portal z ankietami – komunikacja odbywa się tu na podstawie materiałów wideo. W zasadzie, tym razem nie skupimy się na oglądaniu filmów – będziemy je za to sami nagrywać, aby zarabiać pieniądze.

Aby zacząć zarabiać za pośrednictwem Mindswarms, trzeba przejść łatwy proces weryfikacyjny, polegający na nagraniu i załączeniu na portal 60 sekundowego wideo, w którym powiemy kilka słów o sobie i przedstawimy swoje hobby. Rekrutacja ta niestety wyklucza osoby, które nie mówią po angielsku – platforma internetowa Mindswarms ukierunkowana jest na zbieranie informacji właśnie w tym języku.

Kiedy już zostaniemy zaakceptowani, zyskamy dostęp do panelu, na którym będą pojawiały się dostępne dla nas ankiety. Mechanizm działania portalu został opracowany w ten sposób, że odpowiadając na pytania z ankiet, musisz nagrywać krótki filmik ze swoją odpowiedzią. Forma prezentacji nie różni się zbytnio od story na Instagramie. Po prostu zamiast pisemnej odpowiedzi, należy nagrać materiał wideo.

Badania Mindswarms są świetnie płatne (regularnie trafiają się ankiety za 50$), jednak dość specyficznie – grupa odbiorców, do których badanie jest kierowane, jest zazwyczaj dość wąska, często uzależniona od kraju, czy regionu. Nie ma co liczyć na to, że ankiety będą trafiały się więc codziennie. Jednak złapanie okazji 1-2 razy w tygodniu jest możliwe.

Wiemy, że ten sposób zarobku nie opiera się na oglądaniu filmów, ponieważ występuje tu pewnego rodzaju zamiana ról. Uważamy, że jest to jednak dobra alternatywa dla osób, które dobrze czują się przed kamerą i uznaliśmy, że warto nadmienić taką możliwość.

Ile można zarobić oglądając filmy?

Nie będziemy Cię oszukiwać – banku raczej nie rozbijesz, na pewno nie oglądając filmy fabularne w serwisach płacących za wyświetlanie reklam, lub na platformach, które obejmują oglądanie filmów reklamowych za pieniądze. Jeśli jednak lubisz oglądać multimedia i masz cierpliwość aby wyświetlać reklamy, masz szansę zarobić całkiem fajne, dodatkowe pieniądze, wysokości nawet kilkudziesięciu dolarów miesięcznie. Psssst… wiesz, że filmy możesz „oglądać” wyciszone, w tle? 😉

Nieco inaczej sprawa ma się w przypadku oglądania odpłatnych materiałów wideo w serwisie Mindswarms – tutaj materiały połączone są z ankietą, którą musisz wypełnić po obejrzeniu treści. Pojedyncza ankieta jest płatna nawet 50$. Na tej platformie z powodzeniem możesz zarabiać całkiem konkretne pieniądze, rzędu nawet kilku tysięcy złotych miesięcznie. Nie będzie to już jednak dochód pasywny – musisz włożyć w to trochę pracy.

Ania Borkowska
Ania Borkowska

Ania ukończyła studia na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, w mieście, w którym się wychowała. Przez dłuższy czas pracowała jako etatowy grafik, szukając spełnienia w korporacjach, jednak zdecydowała się skoczyć na głęboką wodę i parę lat temu rozpoczęła swoją freelancerską działalność w Internecie. Na początku nie było łatwo stanąć na nogi, dlatego też Ania skończyła dodatkowe kursy, które pozwoliły jej podszkolić się w marketingu i copywritingu i tym samym rozszerzyć swój zakres usług. W latach, kiedy nie było kolorowo, odkryła jak wiele pieniędzy może zaoszczędzić i zarobić w łatwy sposób, w czasie którego wcześniej nie wykorzystywała w żaden sposób (np. stojąc w korku).
Ania dzieli się swoim doświadczeniem, ponieważ wierzy, że świat będzie piękniejszy, kiedy ludzie dookoła niej staną się szczęśliwsi, a osiągną to poprzez samokształcenie i rozwój osobisty.

kontakt: info@niezalezni-finansowo.pl

© 2024 Niezależni finansowo – Wszystkie prawa zastrzeżone