NIEZALEŻNI
FINANSOWO

Zarabianie na reklamach – w jaki sposób dostać pieniądze za oglądanie reklam?

Zapewne niektórzy z Was do tej pory nie wiedzieli, że na oglądaniu reklam można zarobić pieniądze. Nic w tym dziwnego, ponieważ pierwsze skojarzenie jakie przywodzą na myśl reklamy, to raczej możliwość ich odpłatnego wyłączenia, nie zaś dostawania pieniędzy za ich niepominięcie. Na jakiej zasadzie działa więc zarabianie na reklamach oraz na jak duże pieniądze za oglądanie reklam możesz liczyć, decydując się na tę formę podreperowania budżetu?

Na skróty:

Zobacz pozostałe propozycje aplikacji do zarabiania pieniędzy

Zarejestruj się z naszego linka, a przy pierwszej wypłacie odbierzesz 10$

Załóż darmowe konto i zacznij zarabiać na reklamach

Załóż darmowe konto aby zarabiać klikając w reklamy w kryptowalutach

Spis treści

Dlaczego niektóre aplikacje umożliwiają zarabianie na wyświetlaniu reklam?

Reklamy atakują nas z każdej strony- widzimy je w telewizji, na billboardach, słyszymy w radiu, a także scrolujemy przez nie przeglądając strony internetowe i media społecznościowe. Do tej pory nikt nie płacił nam za oglądanie reklam, kojarzyliśmy zaś skrajnie odwrotne sytuacje, kiedy to my musieliśmy opłacić możliwość ich wyłączenia. Po ściągnięciu AdBlocka serwisy często potrafią wykryć oprogramowanie i umożliwić użytkownikom korzystanie z nich podczas gdy AdBlock jest aktywny. Czemu więc, zważając na powyższy nurt niektóre serwisy i aplikacje podjęły odwrotną strategię i płacą użytkownikom za wyświetlanie reklam?

Powodów jest kilka, zależą one przede wszystkim od tego, w jaki sposób zarabia aplikacja, która płaci użytkownikom za klikanie w reklamy. Niektóre serwisy reklamowe świadczą usługi innym firmom i przeprowadzają dla nich kampanie reklamowe, za które zgarniają olbrzymie pieniądze. Tacy reklamodawcy internetowi potrzebują ruchu, aby napędzić zainteresowanie promowanymi produktami. Osoby, które nawet odpłatnie klikną w reklamę mogą zupełnie mimochodem zainteresować się nowym asortymentem i nie dość, że staną się klientami sklepu, to również będą polecać produkt znajomym.

Kolejnym przykładem są nowopowstałe platformy, które próbują przyciągnąć użytkowników i przekonać ich do przestawienia się na korzystanie z ich serwisu. Wyobraź sobie np. nową stronę streamingową , która musi konkurować z olbrzymami, takimi jak Netflix czy Hulu. Twórcy takiej strony w pierwszych miesiącach jej funkcjonowania mogą czerpać główny dochód od reklamodawców, zaś użytkowników zachęcać do oglądania zasobów swojej biblioteki poprzez informację, że nie dość że nie musisz płacić za abonament, to zarobisz parę groszy dzięki temu, że co kilkanaście minut obejrzysz reklamę.

W przypadku aplikacji, które pozwalają zarobić na oglądaniu płatnych reklam, korzyści odnoszą więc wszyscy; reklamodawca ma gwarancję, że jego reklama faktycznie dotrze do odbiorcy (zazwyczaj aby dostać pieniądze musimy obejrzeć reklamę od początku do końca, nie możemy jej pominąć), właściciele apki dostają komisje od wyświetlania reklamy za pomocą swojego serwisu, zaś użytkownik aplikacji może liczyć na łatwe zarobienie paru złotych.

Sprawdzone aplikacje, które umożliwiają oglądnie płatnych reklam

Podczas gdy wiele aplikacji pozwala zarabiać pieniądze oglądając reklamy, niestety ale nie wszystkie z nich umożliwiają wypłacenie środków na konto bankowe czy chociaż konto Paypal. Nie mamy na myśli tego, że apki są oszukane – po prostu większość aplikacji posiada wewnętrzne systemy nagród polegające na wymianie zebranych punktów na przykład na karty podarunkowe w wybranych sklepach.

Rejestrując się w aplikacji, to Ty masz zarabiać pieniądze. Z tego powoduuznajemy jedynie serwisy zezwalające na rejestrację podstawowego profilu bez konieczności wnoszenia wkładu finansowego.

Poniżej przedstawiamy listę przetestowanych przez nas apek, które umożliwiają wymianę zgromadzonych punktów na prawdziwe pieniądze.

Aplikacja Paidwork (dawniej ZaReklamy)

Jest to poręczna apka, która płaci za wyświetlanie reklam oraz za wykonywanie ofert będących zazwyczaj prostymi zadaniami, polegającymi na pobraniu gry lub innej aplikacji.

O ile nigdy nie udało nam się załapać na ankietę w PaidWork, a niektóre z ich zadań (pomimo wykonania) nie naliczyły nam punktów, oglądanie reklam w tym serwisie zawsze działa bez zarzutów. Są one dostępne w zakładce „oglądaj filmy”, jedynie na urządzeniach mobilnych.

Przeciętnie reklama trwa ok 30 sekund, a za jej obejrzenie użytkownik dostaje 1 cent. Reklamy wyświetlają się w trybie manualsurf (po skończeniu oglądania trzeba manualnie wyjść z reklamy, po to aby otworzyć nową).

Aby wypłacić pieniądze z PaidWork należy przekroczyć minimalny próg wypłaty, który dla PayPala wynosi 10$/EUR a dla konta bankowego 50 $/ EUR. Dziennie bez większego wysiłku spokojnie można dobić do kilkudziesięciu centów. Dane do wypłaty aplikacja pozwoli Ci uzupełnić dopiero po osiągnięciu odpowiednich progów.

Logując się do apki za pośrednictwem naszego linka, zyskasz dodatkowe 10$/EUR, które otrzymasz przy okazji pierwszej wypłaty (najpierw samodzielnie musisz zarobić równowartość tych pieniędzy).

Aplikacja posiada język polski, jednak nie działa on na wszystkich poziomach – po przekierowaniu na strony zleceniodawców, materiały mogą być odstępne w innych językach.

Platforma Sejfik

Sejfik to jeden z naszych ulubionych serwisów umożliwiający zarabianie na reklamach, w różnych modelach (klikanie w reklamy, wyświetlanie reklam, wykonywanie zadań związanych z otwieraniem stron reklamodawców takich jak zostawienie komentarza, czy wyświetlenie określonej ilości podstron). Interfejs strony jest trochę oldschoolowy, zaś istotną wadą jest brak aplikacji mobilnej. Sejfik posiada jednak łatwą do przyswojenia strukturę witryny i wiele możliwości łatwego zarobku ukierunkowanych na Polskę, ponieważ jest to nasz rodzimy portal. Bez problemu wypłacisz pieniądze w PLN.


Jeśli chcesz zacząć zarabiać za pośrednictwem Sejfika, jedyne co musisz zrobić to zarejestrować konto i zapoznać się z mechanizmami zarobku oraz wykorzystania lub wypłacenia punktów (pieniędzy) na konto bankowe lub za pośrednictwem PayPal.

Wszystkie możliwości zarobku znajdziesz w wytłuszczonej zakładce „zarabiaj” w menu. Przy każdej alternatywie zarobku znajduje się szczegółowy opis zadania, jakie należy wykonać.

Wyjątkową możliwością jest to, że zarobione punkty możesz wykorzystać bezpośrednio w obiegu zamkniętym platformy, jako reklamodawca. Samodzielnie wybierzesz formę reklamy, jaka Cię interesuje – czy np. chcesz, aby użytkownicy odwiedzili Twoją stronę i zostawili na niej komentarz, czy może wolisz wyświetlić im odpłatny materiał reklamowy.

PaidVerts

Kolejną możliwością zarobku na reklamach, którą przetestowaliśmy jest serwis Paidverts. Posiada on polską wersję językową, jednak nie jest ona pełna – przetłumaczone zostały jedynie główne sekcje strony.

Paidverts ma na pierwszy rzut oka dość przejrzysty interfejs, jednak istnieją pewne mankamenty, do których trzeba się przyzwyczaić. Jednym z nich jest konieczność scrollowania przez tablicę wyników na każdej podstronie, niezbędna aby dostać się do pożądanych ofert i treści.

Po wybraniu opcji zarabiania poprzez klikanie w reklamy, zostaniemy przekierowani na odpowiednią stronę reklamodawcy, gdzie po rozwiązaniu prostej zagadki capcha reklama będzie wyświetlała się ok 5 sekund. Pomiędzy każdą z reklam należy manualnie potwierdzić chęć obejrzenia następnego materiału oraz każdorazowo wypełnić capcha.

W serwisie Paidverts można zarobić bezpośrednio pieniądze jak i punkty BAP. Punkty BAP da się wydać w obrębie struktury serwisu lub przekonwertować na kasę. Od ilości zgromadzonych punktów BAP zależy wartość podsuwanych nam reklam do oglądania – im więcej punktów uzbieramy, tym droższe reklamy możemy klikać.

Plusem serwisu jest brak limitu wypłat – możesz przelać nawet kilka centów. Minusem jest zaś brak obsługi popularnych w Polsce systemów płatniczych, jakimi są Paypal czy przelew na konto. Musimy więc zainstalować dostępne w naszym kraju, lecz mniej popularne serwisy (np. Payeer) lub wybrać alternatywę, jaką jest wypłata w Bitcoinie lub Litecoinie.

Przeglądarka Brave - wyświetlanie pop-upów i zarabianie w kryptowalutach

Przy okazji innych artykułów wspominaliśmy już o przeglądarce Brave oraz tokenie kryptowalutowym BAT, jaki można zarobić korzystając z tej przeglądarki. Brave charakteryzuje się tym, że automatycznie ma wbudowanego AdBlocka, który nie pozwala stronom na wyświetlanie reklam, chyba że zrobisz dla danej witryny wyjątek. Równocześnie, jeżeli umożliwisz przeglądarce Brave wysyłanie Ci raz na jakiś czas mało nachalnych powiadomień Pop-Up, będziesz pasywnie zarabiać token BAT.

Ponieważ BAT jest kryptowalutą, jego wartość jest bardzo chwiejna. W szczycie popularności, który przypadł na 27 listopada 2021, za jeden token BAT należało zapłacić niemal 1,8 USD. Niecały rok później wartość spadła do około 30 centów za token, czyli sześciokrotnie (1).

W świecie kryptowalut taki brak stabilności jest całkowicie normalnym zjawiskiem, dlatego też śmiało można założyć, że za jakiś czas, wraz z nadejściem kolejnej hossy, token przebije dawniej ustanowiony rekord 1.8 $. Ponieważ zarabianie go jest całkowicie pasywne, naszym zdaniem warto przyjąć zakład i zainstalować przeglądarkę Brave. Jeżeli zaś chcesz dowiedzieć się więcej o kryptowalutach, zapraszamy do przeczytania naszego poradnika „kryptowaluty dla początkujących„, w którym wyjaśniamy podstawowe pojęcia oraz zasady inwestowania w te aktywa.

Jak działają serwisy płacące za oglądanie reklam?

Aby zarabiać pieniądze na reklamach, musisz zarejestrować się na odpowiedniej stronie. Są to zazwyczaj aplikacje, które pozwalają na odpłatne wykonywanie zadań, nie tylko skoncentrowanych na reklamach. Do zadań tego typu może należeć także wypełnianie ankiet, testowanie gier, rejestracja w innych aplikacjach itd.

Korzystając z serwisów tego typu, za każde zadanie zbierasz punkty, które następnie przeliczane są na pieniądze. Część serwisów pozwala jedynie na wykorzystanie punktów w postaci zamiany ich na karty podarunkowe lub bony zakupowe. Pozostałe umożliwiają wymianę punktów na gotówkę, zaś wypłaty realizowane są najczęściej za pośrednictwem serwisu PayPal.

Najbardziej popularne zadania dotyczące reklam możemy podzielić na:

PTC (paid to click)

Popularne klikanie w reklamy – po wejściu w reklamę należy odczekać określoną ilość czasu, ponieważ jeżeli wyjdziemy zbyt wcześnie program nie zaliczy nam wykonania zadania.

Autosurf/Manualsurf

Polega na wyświetlaniu reklam, które zmieniają się automatycznie lub też program wymaga od nas zaangażowania i potwierdzenia, że jesteśmy obecni w czasie wyświetlania

Ograniczenia związane z zarabianiem na reklamach

Reklamodawcy nie chcą płacić tej samej osobie po kilka razy, stąd też możliwości klikania w reklamy są ograniczone. Jeżeli aplikacja odkryje, że korzystasz z różnych serwisów zlecających te same zadania, Twoje konto może zostać zablokowane.

Jeśli chcesz uniknąć bana, musisz uniknąć sytuacji, w której ktoś posądziłby Cię o oszustwo. Nawet jeśli kilku domowników zarabia na reklamach za pośrednictwem tych samych aplikacji, warto zabezpieczyć się nie tylko instalując apkę na różnych urządzeniach, ale także korzystając z niezależnych połączeń internetowych lub ukrywając swój adres IP.

Jak dużo można zarobić na oglądaniu reklam?

Nie ma co się oszukiwać – na oglądaniu reklam nie rozbijemy banku. Pieniądze na jakie możesz liczyć to kwoty oscylujące na kilkadziesiąt złotych miesięcznie, zależnie od zaangażowania, które ze względu na ograniczenia dostępności reklam, nawet w wariancie maksymalnym będzie raczej niewielkie.

W zależności od długości reklamy, lub typu zadania możesz spodziewać się stawek rzędu $0.001 – $0.2 za reklamę.

Jak zmaksymalizować zyski z klikania reklam? Codziennie sprawdzaj nowe oferty, najlepiej kilka razy i w różnych odstępach czasowych. Jeżeli istnieje taka możliwość, ustaw notyfikacje, które poinformują Cię o dostępności nowych reklam.

Czy zarabianie pieniędzy przez oglądanie płatnych reklam jest bezpieczne i legalne?

Serwisy umożliwiające odpłatne klikanie w reklamy to w pełni legalne firmy, uprawnione do płacenia użytkownikom za zlecone czynności, nawet jeśli tymi czynnościami będzie bezmyślne wyświetlanie reklam. Aplikacje te działają na zlecenie innych firm, których intencją jest rozpowszechnienie informacji o swoich produktach.

Serwisy pozwalające na wyświetlanie płatnych reklam są darmowe, więc podjęcie się zadań w nich dostępnych nie wymaga żadnego wkładu finansowego. Wypłaty realizowane są zazwyczaj nie na konto bankowe, ale pośrednictwem innych systemów takich jak chociażby PayPal. Jeśli więc chcesz zacząć zarabiać poprzez klikanie w reklamy, zadbaj o to aby robić to przez sprawdzone strony, które nie wymagają inwestowania swoich środków ani podawania danych konta. Wyeliminujesz w ten sposób ryzyko skorzystania z oszukanej apki. Biorąc pod uwagę powyższe, zarabianie na reklamach jest całkowicie bezpieczne.

Możliwości zarabiania na reklamach, które pozwolą Ci zdobyć większe pieniądze, ale również będą wymagały prawdziwej pracy

Nawet jeśli codziennie, po kilka razy będziesz klikać w reklamy, ten rodzaj zarobku jedynie podreperuje twój budżet, a nie pozwoli Ci się utrzymać. Warto jednak wspomnieć o możliwościach zarobienia większych pieniędzy dzięki reklamom – tutaj jednak będziemy musieli włożyć więcej wysiłku.

Weź udział w castingu do reklamy

Castingi reklamowe to szansa dla osób, które posiadają wystarczająco dużo śmiałości, aby sprzedać swój wizerunek w mediach. Aby dostać rolę w reklamie nie trzeba posiadać talentu aktorskiego lub prezentować się jak gwiazda telewizji – trzeba natomiast wpasować się w kryteria, które będą różne zależnie od reklamowanego produktu oraz grupy odbiorców, do której jest on kierowany.

Stawki za udział w reklamie wahają się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych, w zależności od tego jaki produkt reklamujemy, czy reklama będzie wyświetlana w telewizji czy chodzi o zdjęcia na billboardy, a także jaka rola zostanie nam powierzona.

Sprzedaż zdjęć reklamowych na stockach

Jeżeli posiadasz swoje sesje zdjęciowe i uważasz, ze mają one potencjał do szerszego wykorzystania, możesz spróbować sprzedawać je za pośrednictwem banku zdjęć. Pamiętaj jednak, że osoba lub sklep, który zdecyduje się na zakup zdjęcia z Twoim wizerunkiem, może wykorzystać je w dowolny sposób – także w reklamach, lub artykułach, które godzą w Twoje wartości, lub stawiają Cię w niekomfortowym położeniu. Jeśli więc udostępnisz zdjęcie swojej sylwetki na rowerze, być może sklep rowerowy wykorzysta je w swojej reklamie. Jeżeli jednak będziesz mieć pecha, Twoje zdjęcie może być wykorzystane w reklamie środka na hemoroidy.

Więcej na temat fotografii stockowej i sprzedaży zdjęć w Internecie opisaliśmy w artykule „Sprzedaż zdjęć na stocki„.

Wyświetlaj reklamy na swojej stronie lub blogu

Wyświetlanie reklam jest jedną z popularniejszych metod zarabiania na blogu, która przy sporej ilości odwiedzających pozwoli Ci na zarobienie naprawdę dobrych pieniędzy. Posiadając bloga możesz liczyć na zarobek za pośrednictwem wtyczki takiej jak AdSense, która zapłaci Ci za klikanie w reklamy przez Twoich czytelników, jak również na programy partnerskie oraz indywidualne kontrakty z producentami przedmiotów, związanych z branżą podlegającą tematyce Twojego bloga.

Jeżeli nie masz jeszcze bloga, ale rozważasz prowadzenie swojej witryny w sieci, zachęcamy do naszego poradnika „jak stworzyć stronę internetową„, w którym krok po kroku przeprowadzimy Cię przez proces samodzielnego zakładania bloga czy też strony www.

Alternatywy łatwego zarobku, które również mogą Cię zainteresować

Klikanie w reklamy jest stosunkowo łatwą metodą, która pozwoli Ci dorobić parę złotych, jednak dla części osób sposób ten będzie zwyczajnie zbyt nudny. Przygotowaliśmy zestawienie innych, niewymagających możliwości zarobku, które podobnie jak oglądanie reklam nie zrobią z Ciebie milionera, ale przysponsorują Ci obiad na mieście, a mogą okazać się ciekawszymi alternatywami ciekawszymi niż przeglądanie materiałów reklamowych.

Alternatywa 1: wypełnianie ankiet

Pierwszą z alternatyw jest wypełnianie ankiet za pieniądze. Ta metoda zarobku pozwoli Ci uzyskać nawet kilkaset złotych miesięcznie, jednak aby faktycznie zarobić pieniądze musisz codziennie, przez kilkanaście minut wypełniać ankiety. Jeżeli interesuje Cię zarabianie na ankietach, w podlinkowanym artykule szeroko opisaliśmy temat oraz przedstawiliśmy wskazówki, które pomogą Ci zgarnąć większą ilość zleceń.

Alternatywa 2: Zarabianie na chodzeniu

Podczas gdy klikanie w reklamy nadal wymaga od Ciebie jakiegokolwiek wysiłku, zarabianie na chodzeniu to sposób na pozyskanie dodatkowych kieszonkowych, podczas wykonywania całkiem rutynowych czynności. W naszym artykule opisaliśmy apki, które zapłacą Ci za aktywność fizyczną oraz wyjaśniliśmy dlaczego to im się opłaca.

Alternatywa 3: Zarabianie na graniu w gry

Jeżeli lubisz grać w gry mobilne, gry komputerowe lub gry video to prawdopodobnie zainteresuje Cię możliwość dorobienia paru groszy dzięki tej formie rozrywki. To nie jest żart- przetestowaliśmy apki, które płacą za granie w gry. Zarabianie na grach może być zarówno pracą dodatkową jak i pełnoetatową, zależnie od tego w jaki sposób zdecydujesz się potraktować tę możliwość. Więcej wyjaśniliśmy w osobnym artykule.

Alternatywa 4: Oglądanie płatnych video lub filmów

Wśród nieoczywistych metod zarabiania łatwych pieniędzy jest odpłatne oglądanie video rozrywkowych oraz filmów. Na rynku obsługującym Polskę nie istnieje jednak wiele aplikacji, które umożliwiają ten rodzaj zarobku. Udało nam się znaleźć i przetestować kilka z nich, a opisaliśmy je w artykule „Oglądaj filmy i zarabiaj pieniądze„.

Alternatywa 5: Tajemniczy klient

Kolejną ciekawą propozycją jest wcielanie się w rolę tajemniczego klienta. Praca ta opiera się o wykonywanie zadań na mieście, zleconych za pośrednictwem aplikacji, przez firmy, które chcą mieć pewność, że ich placówki funkcjonują należycie. Aby wykonywać tę pracę musisz dysponować wolną chwilą oraz znajdować się w miejscu znajdującym się w pobliżu od sklepu lub baru, który poszukuje podstawionych klientów. Zapraszamy do artykułu „aplikacje do zarabiania pieniędzy„, gdzie obok apek płacących za wykonywanie zadań tajemniczego klienta, przedstawiliśmy inne formy uzyskania dochodu pasywnego bardzo niskim kosztem, czasem zupełnie przy okazji.

(1) https://coinmarketcap.com/currencies/basic-attention-token/ [Dostęp: 27.09.2022]

Ania Borkowska
Ania Borkowska

Ania ukończyła studia na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, w mieście, w którym się wychowała. Przez dłuższy czas pracowała jako etatowy grafik, szukając spełnienia w korporacjach, jednak zdecydowała się skoczyć na głęboką wodę i parę lat temu rozpoczęła swoją freelancerską działalność w Internecie. Na początku nie było łatwo stanąć na nogi, dlatego też Ania skończyła dodatkowe kursy, które pozwoliły jej podszkolić się w marketingu i copywritingu i tym samym rozszerzyć swój zakres usług. W latach, kiedy nie było kolorowo, odkryła jak wiele pieniędzy może zaoszczędzić i zarobić w łatwy sposób, w czasie którego wcześniej nie wykorzystywała w żaden sposób (np. stojąc w korku).
Ania dzieli się swoim doświadczeniem, ponieważ wierzy, że świat będzie piękniejszy, kiedy ludzie dookoła niej staną się szczęśliwsi, a osiągną to poprzez samokształcenie i rozwój osobisty.

kontakt: info@niezalezni-finansowo.pl

© 2024 Niezależni finansowo – Wszystkie prawa zastrzeżone