NIEZALEŻNI
FINANSOWO

Najlepsze platformy do kursów online – tu znajdziesz szeroki wybór dobrych szkoleń online, a także stworzysz własny kurs

Przy okazji każdego artykułu dotyczącego inwestowania pieniędzy powtarzamy, że samokształcenie i edukacja to jedyna pewna inwestycja, dzięki której możesz tylko zyskać, pod warunkiem, że wiesz jak wykorzystać zdobytą wiedzę. Ta strona jest na to świetnym przykładem; aby zabrać się za jej stworzenie musieliśmy samodzielnie zgłębić podstawy budowania i pozycjonowania stron internetowych oraz zająć się copywritingiem i marketingiem, a całą wiedzę czerpaliśmy ze szkoleń internetowych.

Niezależni Finansowo stanowią swoiste portfolio naszych umiejętności, służące nam w procesach rekrutacyjnych, kiedy szukamy nowych zleceń, jak i zapewniają dodatkowe źródła dochodu pasywnego. Co najważniejsze, prowadzenie strony sprawia nam ogrom satysfakcji. Tobie czytelniku pozostaje ocenić nasze umiejętności i zadecydować, czy chcesz zaufać nam w kwestii rekomendacji platform z kursami online, dzięki którym obecnie czytasz ten artykuł.

Najlepsze platformy do kursów online można zrozumieć na 2 sposoby – jako strony sprzedaży kursów, dla osób zainteresowanych ich wykupieniem, ale także portale na których można stworzyć swoje własne szkolenia. Z tego powodu postanowiliśmy rozbić ten artykuł na 2 różne działy. W tym miejscu wybierz ten, który Cię interesuje.

Na skróty:

Które platformy wydają certyfikat ukończenia kursu?

Dlaczego Strefa Kursów cieszy się tak dużą popularnością?

Przeczytaj dogłębną recenzję portalu Udemy i zadecyduj czy chcesz wykupić abonament

Spis treści

Najlepsze platformy do zakupu kursów online

Zasadniczo znamy 2 typy platform: te, gdzie dostęp do kursów udostępniany jest w ramach subskrypcji oraz te, gdzie dostęp do każdego kursu trzeba wykupić indywidualnie.

Niektóre strony udostępniają darmowe, podstawowe kursy online (skupimy się na tym dalej w tym artykule), lub bezpłatny okres subskrypcji próbnej, po którym musimy podjąć decyzję, czy chcemy kontynuować odpłatnie, czy może posiadamy już wystarczająco dużo wiedzy, aby na jej podstawie zacząć działać i tworzyć własne treści.

Na co zwracać uwagę wybierając odpowiednie kursy online

Przed wykupieniem kursów internetowych z pewnością będziemy chcieli wybrać najlepsze szkolenie. Ale co to w zasadzie oznacza? Odpowiedź ta nie jest szablonowa i zależy od indywidualnego podejścia oraz potrzeb.

Dla osoby, która chce zacząć pracować na własną rękę, najlepszy kurs online nie musi wydawać certyfikatu, za to powinien być praktyczny i w przekazywać wiedzę w jasny sposób, wyczerpując przy tym temat do końca. Dla osób, które chcą skończyć dodatkowe kursy, aby podnieść swoje kwalifikacje zawodowe, obok treści szkolenia, priorytetem okaże się zaufany wydawca szkolenia oraz zaświadczenie o ukończeniu kursu.

Poniżej przedstawiamy cechy, na które warto zwrócić uwagę zanim zdecydujesz się wykupić dostęp do danego kursu.

Kto jest wydawcą kursu?

Kupując kursy online, zwróć uwagę na to kto jest twórcą kursu oraz czy szkolenie jest w jakiś sposób wspierane przez znaną instytucję. Nawet jeżeli kreator kursu nie jest rozpoznawalny, jeżeli szkolenie zdobyło uznanie najlepszych uniwersytetów, prawdopodobnie możesz założyć, że jest ono merytoryczne i da Ci dostęp do wielu praktycznych informacji.

W przypadku twórców, o których wcześniej nie słyszałeś/aś, warto zrobić rozeznanie dotyczące osiągnięć szkoleniowca w danej dziedzinie – wygooglować jego nazwisko, sprawdzić dorobek, ocenić czy faktycznie podoba Ci się praca, którą wykonuje i na tej podstawie zadecydować nad potencjałem sprzedawanego kursu.

Czy kurs zapewnia certyfikat ukończenia kursu?

Certyfikat ukończenia kursu jest przydatny w sytuacjach, w których chcemy podnieść swoje kwalifikacje zawodowe np. aplikując o pracę lub pozyskując nowych klientów. Nie dla wszystkich skończenie kursu z certyfikatem będzie wymogiem- jeżeli chcesz skończyć kurs wyłącznie na własne potrzeby, zaświadczenie o jego odbyciu będzie raczej zbędne. Ważnym może być natomiast stały dostęp do materiałów szkoleniowych, dzięki którym będziesz w stanie odświeżyć informacje w przypadku, kiedy jakiś szczegół wyleci Ci z głowy.

Jaka jest forma prowadzenia kursu?

Platformy kursów online oferują różne formy szkoleń. Niektóre pozwolą Ci na jednorazowe pobranie materiałów, inne udostępnią wgląd do prywatnych nagrań dla uczestników oraz dostęp do forum, a jeszcze inne prócz materiałów zaoferują sesje na żywo ze szkoleniowcem. Forma kursu online jest zależna przede wszystkim od preferencji oraz Twojego budżetu.

Materiały udostępnianie w ramach kursu oraz ich postać

Forma prezentacji kursu również jest kwestią indywidualnych preferencji kursanta. Podczas gdy niektórzy wolą materiały wideo, innych zadowolą prezentacje multimedialne z nagraniem audio. Wykupując kurs zwróć uwagę przede wszystkim na to, czy dostęp do materiałów będzie stały, czy może ograniczony czasowo.

Informacje o zagadnieniach, które kurs porusza

Zwróć uwagę do kogo kierowany jest kurs: do osób początkujących, średniozaawansowanych, a może zaawansowanych? Jakie zagadnienia będą poruszone, czy wymagane jest posiadanie określonego sprzętu (np. w przypadku kursów fotografii) lub oprogramowania (np. w przypadku kursów grafiki komputerowej lub modelowania 3D). Może zdarzyć się tak, że w ramach kursu szkoleniowiec przedstawi Ci pokrótce kilka możliwości, a równocześnie możesz wybrać kurs ukierunkowany np. na obsługę konkretnego programu.

Opinie poprzednich kursantów

Przy wyborze kursów online, bardzo pomocne mogą okazać się oceny poprzednich kursantów. Jeżeli w komentarzach widzisz, że kurs zbiera pochwały, prawdopodobnie również będziesz należeć do zadowolonych klientów. W sytuacji w której dominują opinie negatywne, lub brak jest opinii, być może lepiej nie ryzykować i wybrać inne szkolenie.

Nasze ulubione platformy kursów online, na których znajdziesz najlepsze szkolenia

Prawie za każdym razem, kiedy decydujemy się na wykupienie szkolenia, robimy to za pomocą platformy do kursów online. Wyjątek stanowią jedynie sytuacje, kiedy platforma nie dysponuje kursami z tematyki, która nas interesuje, bądź szkolenia te mają na stronie słabe oceny.

Dlaczego preferujemy kursy na platformach? Ponieważ lubimy mieć wszystko zebrane w jednym miejscu. Platformy do kursów online, z których mieliśmy okazję korzystać są uporządkowane i przedstawiają jasne warunki korzystania. Opublikowanie na nich kursy muszą spełniać pewne standardy, dzięki czemu wiemy czego oczekiwać wybierając nowy kurs. Dodatkowo, pomocne są opinie innych kursantów, które stanowią najlepszy indykator, pozwalający ocenić czy dany kurs jest warty uwagi, czy będzie raczej stratą czasu lub pieniędzy.

Strefa Kursów

Strefa kursów to świetna strona z kursami w języku polskim. Jej działanie opiera się na udostępnianiu użytkownikom płatnych kursów online, z zakresu bardzo różnorodnej tematyki. Znajdziemy tu kursy grafiki i modelowania 3d, kursy copywritingu, kursy fotografii kursy marketingu, kursy z zakresu rozwoju osobistego, programowania, a także szkolenia z wielu innych dziedzin.

Po wykupieniu kursu mamy do niego nieograniczony dostęp, z pozycji naszego profilu i po zalogowaniu się na konto. W jednym miejscu zebrane będą też nasze certyfikaty zaświadczające o ukończeniu wszystkich pozostałych kursów. Strefa Kursów umożliwia zdanie egzaminu, który dodatkowo potwierdza, że kończąc kurs online faktycznie nabyliśmy określone umiejętności.

Z portalu Strefa Kursów korzystają tysiące użytkowników. Dzięki temu w większości przypadków możemy polegać na opiniach użytkowników – jeżeli określony kurs zgarnął kilkadziesiąt, a czasem kilkaset pozytywnych opinii, po zapoznaniu się z poruszoną tematyką wiemy prawie na pewno, że powinien on spełnić nasze oczekiwania. Dokładną recenzję Strefy Kursów przedstawiliśmy w artykule „Strefa Kursów – opinie o portalu„.

Udemy

Udemy to platforma kursów online, na której znajdziemy wysokiej jakości kursy przede wszystkim w języku angielskim, jednak widnieją tam również polskie pozycje. Dopuszcza ona 2 możliwości uczestnictwa: wykupienie poszczególnych kursów i dożywotni dostęp do nich za pośrednictwem platformy, lub subskrypcję strony, w ramach której otrzymamy dostęp do tysięcy kursów online, jednak zostanie on zablokowany jeżeli nie wniesiemy miesięcznej opłaty.

Udemy to strona, na z której planów biznesowych online korzystają światowe firmy, takie jak chociażby gofundme. Platforma posiada setki tysięcy użytkowników i cieszy się dużą rozpoznawalnością, a certyfikaty ukończenia kursów z Udemy zdobyły uznanie na świecie.

Udemy daje dostęp praktycznie do wszystkich kursów, jakie możemy sobie wyobrazić i jest to jej przewaga nad wymienioną wyżej Strefą Kursów. Na ten moment np. w Udemy znajdziemy klika szkoleń dotyczących zawodu blockchain dewelopera, podczas gdy jedyne kursy z zakresu technologii blockchain na strefie kursów, to lekcje, które pozwalają zrozumieć na czym ta technologia polega, nie zaś projektować ją. Niestety, ale zaawansowane kursy na niszowe tematy będą w Udemy dostępne jedynie w języku angielskim.

Niebywałym plusem Udemy jest dostęp do bezpłatnych mini kursów – aby w nich uczestniczyć wystarczy założyć konto na tym portalu. Więcej na temat Udemy dowiesz się z tekstu „Udemy – opinie o platformie kursów online

Skillshare

Skillshare dla odmiany prezentuje jeszcze inny rodzaj dostępu do kursów – tutaj jedyną możliwością jest subskrypcja, w ramach której użytkownik dostaje nieograniczony wgląd do wszystkich szkoleń dostępnych na platformie. Nie ma możliwości wykupienia pojedynczego kursu.

Skillshare dysponuje jedynie ograniczoną ilością kursów w języku polskim – zdecydowana większość szkoleń to lekcje po angielsku, ale też hiszpańsku czy niemiecku. Zaletą

Skillshare jest relatywnie niska cena subskrypcji, która rozpoczyna się już od 70 EUR/rok (czyli ok 300-350 zł). Dodatkowo Skillshare posiada bardzo fajną wyszukiwarkę kursów, w której w prosty sposób możemy określić poziom zaawansowania jaki nas interesuje, czy czas trwania lekcji.

Darmowe kursy online - czy są wystarczające?

Często zadawanym pytaniem jest, czy darmowe kursy online nie są wystarczające do zdobycia podstawowej wiedzy technicznej na poszczególne typy zagadnień. Kluczem jest tu fraza „wiedza podstawowa” – darmowe szkolenia często nagrywane są w sposób, który pozwoli Ci postawić pierwsze kroki wdanej dziedzinie, jednak w pewnym momencie ścieżka się urwie i nie będziesz wiedzieć co dalej.

Naszym zdaniem, zawsze jednak warto zacząć od darmowego kursu, jeżeli tylko istnieje taka możliwość. Pozwoli Ci to utwierdzić w przekonaniu, że chcesz zgłębić dany temat i wykupić bardziej szczegółowy kurs płatny. Podczas darmowego kursu podstawowego może okazać się również, że wybrane przez Ciebie zagadnienie, to jednak kompletnie nie Twoja bajka, a zakup szkolenia byłby stratą pieniędzy.

Jeżeli chcesz skończyć dany kurs, aby otrzymać certyfikat uczestnictwa, niestety ale zazwyczaj darmowe szkolenia nie udostępniają takich zaświadczeń. Temat kursów online z certyfikatem rozpisaliśmy w podlinkowanym artykule.

Najlepsze platformy do tworzenia kursów online

Jeżeli interesuje Cię sprzedaż kursów, ale nie do końca wiesz w jaki sposób możesz przystąpić do tworzenia szkoleń online, mamy dobrą wiadomość – istnieją platformy, dzięki którym uda Ci się „oprawić” Twoją wiedzę w sposób, który sprawi, że stanie się ona profesjonalnie wyglądającym i łatwym do przyswojenia kursem e-learningowym.

Edukacja przez internet jest w szczycie rozwoju, poniekąd za sprawą pandemii i związanych z nią lock-downów, ale również poprzez rozwój rynku pracy online i branż związanych z marketingiem internetowym i social mediami. Staromodne uniwersytety nie nadążają z aktualizacją programów nauczania, zaś młodzi ludzie, zawiedzeni akademickim sposobem nauczania, lub decydujący się na zmianę zawodu chcą rozwijać się i kształcić w zgodzie z nowoczesnymi technologiami i kierunkami.

E-learning jest wygodny i praktyczny – nie wyklucza osób z małych miast oraz pozwala na zdobywanie wiedzy we właściwym sobie tempie oraz w wymaganym stopniu. Dla osób, które planują pracować na własną rękę, kursy online są często dobrowolnym wyborem, który może zaważyć na całym ich życiu.

O ile tworzenie kursów okazało się nie być naszą mocną stroną, o tyle będąc regularnymi odbiorcami szkoleń online oraz przykładnymi kursantami, lubimy testować produkty – dlatego też sprawdziliśmy 3 rozwiązania do tworzenia własnych kursów i z perspektywy osób początkujących możemy wydać naszą opinię na ich temat. Jeżeli tak jak my uważasz, że kształcenie przez internet to przyszłość, jednak w przeciwieństwie do nas masz do zaoferowania zasoby wiedzy, które chcesz przekazać osobom zainteresowanym kursami online, w tym artykule postaramy się opisać narzędzia, które mieliśmy okazję zgłębić.

Co to są i jak działają platformy do tworzenia szkoleń online?

Podczas gdy platformy z kursami internetowymi zapewniają kursantom dostęp do wykładów, materiałów edukacyjnych, dają możliwość zdania egzaminu oraz wydają certyfikaty, strony tworzenia kursów online są zupełnie czymś innym i kierowane są nie do kursantów, a szkoleniowców.

Mówiąc najprościej, platformy do tworzenia kursów stanowią narzędzie, które pozwala na zebranie i złożenie informacji, a następnie pokierowanie szkoleniowcem w taki sposób, aby jak najbardziej ułatwić mu stworzenie cyfrowych materiałów edukacyjnych na wykłady. Treści e-learningowych, które zostaną docenione przez odbiorców.

Materiały edukacyjne wykorzystane w szkoleniu online mogą mieć formę plików wideo, prezentacji audio, plików pdf, animacji, nagrań – w zasadzie wszystkiego, co twórca kursu uzna za przydatne w przekazywaniu wiedzy. Dobre platformy tworzenia kursów online zapewniają też dostęp do funkcji dodatkowych, takich jak możliwość tworzenia quizów, czy symulatorów oprogramowania.

Jako twórcy kursów internetowych, nie zapominajmy jednak, że treści powinny być uniwersalne i łatwo dostępne dla szerokiego grona odbiorców. Dobrze, jeżeli nie będziemy wymagali od kursantów pobierania dodatkowego oprogramowania, czy nawet wtyczki, która umożliwi im uczestnictwo w kursie. Szkolenie powinno dać się otworzyć w przeglądarce internetowej.

Jak wybrać najlepszą platformę do tworzenia kursów online?

Wybierając platformę, na której stworzysz swój własny kurs internetowy, zwróć szczególną uwagę na funkcjonalność jaką platforma jest w stanie Ci zapewnić. Nie wszystkie serwisy dają takie samo spektrum możliwości, a dla każdego inne funkcje mogą okazać się kluczowymi.

Poniżej wymieniamy cechy platformy do przygotowywania kursów online, które naszym zdaniem są ważne i mogą zaważyć na Twoim finalnym wyborze.

Możliwość tworzenia kursów online w HTML5

Oprogramowanie do tworzenia szkoleń online powinno zapewniać twórcom standard HTML5. Jest to nowoczesny format, który ułatwia dostęp do treści online poprzez przeglądarkę (także na urządzeniach mobilnych) i obsługuje nawet zaawansowane funkcje, w tym funkcje responsywne i interaktywne. Dzięki HTML5 bez problemu zamieścisz w kursach multimedia i dasz uczniom możliwość zdobywania wiedzy dzięki materiałom wideo jak i audio.

Dodatkowo, narzędzie do tworzenia w systemie HTML5 pozwalają na łatwe aktualizacje materiałów oraz edycję treści, jeżeli tylko powstanie taka potrzeba.

Zaawansowane funkcje

Jeżeli chcesz, aby Twoje kursy się wyróżniały musisz zwrócić uwagę na obecność zaawansowanych narzędzi, które umożliwią Ci wprowadzanie dodatkowych elementów, takich jak chociażby quizy. Obecność interaktywnych atrakcji często poprawia wyniki sprzedaży kursów online.

Możliwość pracy zespołowej

Być może nie pracujesz nad kursem samodzielnie, ale w zespole. Niektóre platformy oferują możliwość pracy zespołowej. Dzięki takiemu udogodnieniu zobaczysz edycje pozostałych członków zespołu. zostawisz im komentarz lub zadasz pytanie bezpośrednio przy elemencie kursu, który budzi Twoje wątpliwości.

Możliwość przetestowania platformy i ocena, czy jest to narzędzie dla Ciebie

Platformy do przygotowywania szkoleń online są zazwyczaj płatne i to wcale niemało. Dobrze więc przetestować oprogramowanie, zanim zdecydujesz się za nie zapłacić. Być może okaże się mało intuicyjne i wybierzesz konkurencyjny program? Wybieraj strony, które dają gwarancję zwrotu pieniędzy za subskrypcję, jeżeli na przestrzeni określonego czasu zgłosisz wniosek o wycofanie swojego abonamentu.

Pomocne wsparcie techniczne

Nawet na najlepszych platformach zdarzają się awarię. W takich sytuacjach nieoceniona jest szubka pomoc wsparcia technicznego. Jeżeli Twoje kursy nie będą otwierały się poprawie, na pewno lekko się zestresujesz. W sytuacji, w której na przestrzeni krótkiego czasu wsparcie techniczne wyjaśni Ci problem i pomoże go rozwiązać, oszczędzisz sobie dużo nieprzyjemnych emocji.

Możliwość sprzedaży kursów e-learningowych za pośrednictwem platformy

Niektóre platformy oprócz tworzenia szkoleń online, pozwalają także sprzedawać kursy za ich pośrednictwem, obsługując przy tym płatności w sposób, który nie wymaga Twojego nadzoru. Zamieszczenie kursu na sprzedaż na macierzystej platformie niekiedy może być opłacalne ze względu na niższe prowizje za obsługę sprzedaży.

Konfiguracja danych o kursie, które wyświetlają się zainteresowanym przed dokonaniem zakupu

A skoro już mowa o sprzedaży kursu za pośrednictwem platformy, na której zdecydujesz się kurs stworzyć, zwróć uwagę na to w jaki sposób szkolenie prezentuje się w zakładce sprzedaży. Czy możesz podać tam wszystkie informacje o kursie, które pragniesz zamieścić? Jeżeli kurs obejmuje materiały wideo, to czy jest możliwość dodawania ich jako materiał podglądowy, który pomoże kursantom ocenić czy chcą wykupić Twój kurs?

Najlepsze platformy do tworzenia szkoleń online - nasze propozycje

Thinkific - Intuicyjne oprogramowanie do budowy kursu od podstaw

Zasadniczo tworzenie kursu za pomocą Thinkific można podzielić na 2 etapy. Jeden skupia się na programie szkolenia, drugi zaś na jego prezentacji na stronie poglądowej. W obu przypadkach używanie platformy jest niezwykle proste i intuicyjne, opiera się na wybieraniu odpowiednich szablonów oraz na zamieszaniu na nich własnych informacji.

Thinkific to platforma, która powstała z myślą o szkoleniowcach, którzy stawiają w e-learningu pierwsze kroki. Korzystając z tego oprogramowania zbudujesz kurs na podstawie gotowych szablonów, które znacznie ułatwią Ci pracę, podpowiadając chociażby ile lekcji powinieneś uwzględnić w szkoleniu, jakie materiały multimedialne zamieścić oraz w jaki sposób włączyć w szkolenie funkcje dodatkowe, takie jak zadania dla kursantów. Szablony zwierają w zasadzie każdy element, który możesz chcieć zamieścić, prócz materiałów wideo, które trzeba nagrać samodzielnie. Wśród szablonów znajdziemy więc przykłady quizów, informacji instruktażowych, plików do pobrania czy ankiet. Wielką zaletą Thinkific są wskazówki i zalecenia dotyczące poszczególnych elementów, które dostaniesz podczas budowy kursu.

Podstawowy plan jest w rozsądniej cenie i obejmuje on prawie wszystkie udogodnienia oferowane przez platformę.

Za pośrednictwem tej platformy możesz także sprzedawać swoje kursy, bez dodatkowych prowizji.

LearnWorlds - platforma ukierunkowana do budowy kursów wideo

LearnWorlds to platforma stworzona z myślą o montowaniu kursów w formie nagrań multimedialnych. Umożliwia ona dodawania do filmów urozmaiceń takich jak interakcje, czy transkrypcje, dzięki czemu materiały mogę być łatwiej dostępne i bardziej angażujące.

Za pomocą LearnWorlds można również tworzyć testy stanowiące podstawę do wydawania certyfikatów ukończenia kursów.

Niektóre plany cenowe pozwalają na organizacje lekcji i wykładów na żywo oraz na możliwość subskrypcji Twoich szkoleń.

Firma posiada narzędzia, które pozwolą Ci zbudować stronę internetową, dzięki której będziesz sprzedawać kursy stworzone przez siebie. O ile dobrze jest czasem skorzystać z serwisu all-in-one, jeżeli interesuje Cię sprzedaż kursów za pośrednictwem własnej strony internetowej, polecamy Ci nasze przewodniki – „Jak stworzyć stronę internetową” oraz „Najlepsze kreatory stron internetowych„.

Podstawowy plan cenowy platformy jest bardzo przystępny i obejmuje 30 dniowy okres próbny z gwarancją zwrotu pieniędzy. Niestety, ale dopiero droższe plany pozwolą Ci w pełni wykorzystać potencjał platformy.

Firma pobiera 5$ prowizję za sprzedaż kursów.

Kajabi - kreator biznesu e-learning

Kajabi to kolejna platforma typu all-in-one, a funkcjonalność którą zapewnia sprawi, że zbudujesz nie tyle co kurs online, ale całą firmę e-learningową. Prócz możliwości tworzenia szkoleń i interaktywnych projektów e-learningowych, zyskasz tu szansę na stworzenie własnej strony www oraz dostaniesz dostęp do zaawansowanych narzędzi marketingowych, które pomogą Ci wypromować szkolenia.

Kajabi posiada nawet oprogramowanie tworzenia maili z wbudowanym edytorem wizualnym, dzięki któremu możesz prowadzić marketing za pośrednictwem przyciągających uwagę maili.

Proces wysyłania maili jest w pełni zautomatyzowany, tak samo zresztą jak inne zabiegi marketingowe.

Jeżeli chodzi o same kursy, Kajabi oferuje bogatą ofertę szablonów i widgetów, z których skorzystasz bez ograniczeń tworząc swoje materiały.

Podobnie jak LearnWorlds, Kajabi oferuje użytkownikom politykę 30 dniowego bezpłatnego okresu próbnego. Niestety cena za usługę jest znacznie wyższa niż w przypadku konkurencji.

Naszym zdaniem, Kajabi jest jedną z najlepiej dostosowanych platform dla profesjonalistów i biznesu i stanowi zdecydowanie więcej niż jedynie narzędzie do budowy kursów e-learningowych.

Ania Borkowska
Ania Borkowska

Ania ukończyła studia na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, w mieście, w którym się wychowała. Przez dłuższy czas pracowała jako etatowy grafik, szukając spełnienia w korporacjach, jednak zdecydowała się skoczyć na głęboką wodę i parę lat temu rozpoczęła swoją freelancerską działalność w Internecie. Na początku nie było łatwo stanąć na nogi, dlatego też Ania skończyła dodatkowe kursy, które pozwoliły jej podszkolić się w marketingu i copywritingu i tym samym rozszerzyć swój zakres usług. W latach, kiedy nie było kolorowo, odkryła jak wiele pieniędzy może zaoszczędzić i zarobić w łatwy sposób, w czasie którego wcześniej nie wykorzystywała w żaden sposób (np. stojąc w korku).
Ania dzieli się swoim doświadczeniem, ponieważ wierzy, że świat będzie piękniejszy, kiedy ludzie dookoła niej staną się szczęśliwsi, a osiągną to poprzez samokształcenie i rozwój osobisty.

kontakt: info@niezalezni-finansowo.pl

© 2024 Niezależni finansowo – Wszystkie prawa zastrzeżone