NIEZALEŻNI
FINANSOWO

Ranking kont oszczędnościowych

Jeżeli zastanawiasz się co zrobić, aby zminimalizować efekt inflacji na Twoje oszczędności, to konto oszczędnościowe może być jednym z rozwiązań. Podczas poszukiwań najlepszej dla nas opcji, szukamy banków, które oferują jak najlepsze dla nas warunki. Dlatego stworzyliśmy ranking kont oszczędnościowych.

W poniższym rankingu kont oszczędnościowych zawarliśmy tylko zaufane banki. Aby jednak wyłonić najlepsze konta oszczędnościowe, braliśmy pod uwagę wiele czynników. Pierwszym i zarazem najważniejszym parametrem jest wysokość oprocentowania konta oszczędnościowego, gdyż to od niego zależy stopa zwrotu. Następnym czynnikiem jest maksymalna wartość konta – niektóre banki oferują konta do kilkuset tysięcy, a inne do miliona i wzwyż. Kolejnym znaczącym elementem jest konieczność posiadaczy standardowego konta osobistego oraz sama wiarygodność banku.

Wszystkie te parametry mają wpływ na miejsce w naszym rankingu kont oszczędnościowych. Dodatkowo wyszczególniliśmy je z osobna, gdyż w taki sposób łatwiej dopasujesz je do swoich potrzeb, co jest głównym zamysłem tego artykułu.

Na skróty:

Najlepszym sposobem na inflacje są inwestycje. Dowiedz się jak i w co inwestować, aby stać się niezależnym finansowo!

alerabat oszczędzaj pieniądze

Wszystkie aktualne kody rabatowe w zasięgu jednego kliknięcia! Już nigdy nie będziesz musiał szukać promocji!

lety shop cashback

Zacznij otrzymywać cashback za zakupy, które i tak robisz przez internet. Nawet do 14% zwrotu!

refunder cashback logo

Zwiększ swoje możliwości otrzymania cashbacku za zakupy! Znajdziesz tu dopełnienie oferty LetyShops.

Spis treści

Jaka jest różnica między kontem oszczędnościowym a kontem osobistym?

Konto oszczędnościowe pozwala trzymać pieniądze w banku, z zamysłem ich pomnażania. W zależności od zasad, na których konto zostało założone, taki zwrot otrzymasz po upłynięciu założonego terminu. Konto osobiste nie uchronni Ciebie przed inflacją, gdyż w większości przypadków nie jest ono oprocentowane, co oznacza że Twoje pieniądze tracą na wartości wraz z inflacją, bez żadnego zabezpieczenia.

Jeżeli chodzi o funkcjonalność konta, to konto oszczędnościowe służy głównie to przechowywania i pomnażania kapitału, jednak jeżeli nastąpi taka potrzeba będziesz mógł wypłacić pieniądze. Przeważnie pierwszy przelew jest darmowy, jednak następne są płatne około 5-15 zł. Konto osobiste nie ma jakichkolwiek ograniczeń co do funkcjonalności, używane jest do regulowania bieżących płatności i zobowiązań i przeważnie większość przelewów jest darmowa.

Poza kontem oszczędnościowym istnieje jeszcze możliwość założenia lokaty, która czasami może być bardziej opłacalna. Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na ten temat, koniecznie przeczytaj nasz ranking lokat bez konta osobistego.

Konto oszczędnościowe a lokata - główna różnica

Konto oszczędnościowe jest o wiele prostsze w obsłudze i prowadzeniu ,w porównaniu do lokaty. Przeważnie konto oszczędnościowe możesz bardzo łatwo założyć, natomiast z założeniem lokaty wiążą się dodatkowe czynności. Z założonego rachunku oszczędnościowego możesz dowolnie korzystać, poprzez wpłacanie i wypłacanie środków. Lokata natomiast nie pozwala tego robić, gdyż Twoje środki są „zamrożone” na czas trwania umowy. Dlatego lokata przeważnie funkcjonuje na bardziej atrakcyjnych zasadach. Jednak z racji tego, że żyjemy w czasach gdzie stopy procentowe idą w górę nie zawsze lokata będzie bardziej opłacalnym wyjściem.

Wpływ stóp procentowych na konto oszczędnościowe

Banki aby właściwie funkcjonować potrzebują znacznych nakładów pieniężnych. Mogą je pozyskać na jeden z dwóch sposobów – od Banku Centralnego lub od swoich klientów. Niskie stopy procentowe pozwalają na tanie nabycie środków od banku centralnego, podczas gdy są wysokie stopy procentowe skłaniają banki do pozyskiwania środków od swoich konsumentów, czyli poprzez oferowanie atrakcyjnych lokat lub kont oszczędnościowych. Kiedy stopy procentowe są niskie, banki oferują atrakcyjne kredyty i pożyczki, co zdecydowanie napędza rozwój gospodarki. Podczas gdy stopy procentowe są wysokie, niestety raty kredytów rosną, zachęcając ludzi do oszczędzania w przeciwieństwie do inwestowania.

konto oszczędnościowe

Jak wybrać najlepsze konto oszczędnościowe?

Wybierając konto oszczędnościowe, musisz zwrócić uwagę na kilka aspektów z nim związanych, tak aby wybrać najlepsze konto oszczędnościowe do Twoich potrzeb. Poniżej wypisaliśmy wszystkie charakterystyki, które musisz rozważyć podczas jego wyboru.

Wysokość oprocentowania

Tutaj sprawa jest bardzo prosta, gdyż na logikę im większe oprocentowanie konta oszczędnościowego, tym lepiej dla Ciebie. Jednak banki podają nominalne oprocentowanie konta, czyli oprocentowanie brutto w skali roku. Aby obliczyć faktyczne oprocentowanie konta, musisz wziąć pod uwagę okres obowiązywania konta oraz podatek od zysków kapitałowych. Dopiero po uwzględnieniu tych dwóch czynników, otrzymasz realny zarobek. Ponadto dowiedz się czy oprocentowanie nie zmienia się wraz z wysokością uzbieranych środków.

konto oszczędnościowe

Maksymalna kwota objęta oprocentowaniem

Teoretycznie nie ma żadnych limitów przetrzymywanych środków na koncie (co do ilości), jednak może się zdarzyć tak, że nie wszystkie Twoje środki zostaną objęte wyższym oprocentowaniem. Dlatego przed wyborem banku, upewnij się, że maksymalna kwota obejmuje Twoje wszystkie środki, które planujesz tam przechowywać. Przykładowo w banku X oprocentowanie wynosi 8% w skali roku, maksymalnie do kwoty 400 tysięcy. W takim przypadku jeżeli planujesz umieścić tam 500 tysięcy, to 100 tysięcy będzie objęte innym (niższym) oprocentowaniem, na przykład w wysokości 1,5%. Dlatego jest to bardzo ważny parametr, w szczególności gdy planujesz przetrzymywać tam większe środki.

Okres obowiązywania oprocentowania na koncie

Jest to kolejny bardzo ważny aspekt, gdyż większość banków przedstawia oprocentowanie w skali roku, więc jeżeli oferta jest aktualna przez maksymalnie 3 miesiące, będziesz musiał przeliczyć realny zysk na dany okres. Dodatkowo niektóre oferty posiadają oprocentowanie promocyjne, które aktualne jest tylko przez dany okres. Następnie oprocentowanie zmienia się na regularne. Standardowe oprocentowanie nie powinno się zmienić aż do oficjalnych zmian w regulaminach banków.

Koszty wypłat z rachunku oszczędnościowego

Konto oszczędnościowe głownie służy do przechowywania kapitału, dlatego z założenia nie powinniśmy wypłacać z niego środków. Takie same założenie ma bank, więc jeżeli będziesz chciał wypłacać z niego pieniądze, częściej niż raz w miesiącu, prawdopodobnie zostanie naliczona za to opłata. Dlatego jeżeli planujesz wypłacać z niego pieniądze, upewnij się że opłaty nie przewyższą Twoich zarobków na koncie oszczędnościowym.

Kapitalizacja odsetek

Przeważnie odsetki dopisywane są do konta w skali miesiąca. Czasami jednak niektóre banki dopisują je w skali dnia. Dlatego jeżeli masz do wyboru dwie takie same oferty, z jedną różnicą w postaci innego doliczania odsetek, to koniecznie wybierz tą z częstszą polityką kapitalizacji odsetek. Dzięki temu kapitał, który zarabiasz na odsetkach powiększa się, gdyż rośnie wartość konta, a co za tym idzie zwiększa się Twój zwrot kapitału.

konto oszczędnościowe

Czy konto osobiste jest potrzebne?

Niestety w większości przypadków, aby założyć konto oszczędnościowe, należy również posiadać konto osobiste w danym banku. Jeżeli chciałbyś skorzystać przykładowo z oferty getin banku, w którym konta nie masz, możliwe że założenie takiego konta będzie potrzebne. Może się to wiązać z dodatkowymi kosztami. Dlatego koniecznie przekalkuluj czy ta oferta będzie Ci się finalnie opłacać. Jednak jest również sporo banków, które oferują możliwość założenia rachunku oszczędnościowego bez posiadania konta osobistego – jeżeli chcesz się dowiedzieć jakie to są banki – kliknij tu w nasz ranking lokat, bez konta osobistego.

Dodatkowe ograniczenia

Poza wymienionymi wyżej parametrami, czasami mogą znaleźć się w ofercie dodatkowe warunki. Różnią się one wraz z bankami, jednak muszą one zostać wypisane w ofercie, którą dostaniesz. Dlatego przed podpisaniem umowy, upewnij się że są one dla Ciebie dalej opłacalne.

konto oszczędnościowe

Jak wygląda założenie konta oszczędnościowego?

Konta oszczędnościowe są częścią oferty praktycznie każdego banku w Polsce. Założenie konta oszczędnościowego nie różni się wiele od założenia zwykłego konta osobistego, przeważnie wystarczy wypełnić zwykły lub internetowy wniosek. Jeżeli chcesz założyć rachunek oszczędnościowy w banku, w którym już jesteś, prawdopodobnie będziesz mógł to zrobić za pomocą bankowości elektronicznej.

Jeżeli jednak zdecydujesz się na inny bank, będziesz musiał udać się do fizycznej placówki. Niektóre banki wymagają założenia zwykłego konta, aby móc założyć konto oszczędnościowe. Dlatego koniecznie oblicz wcześniej czy taka oferta będzie na pewno dla Ciebie opłacalna.

O czym należy pamiętać w przypadku konta oszczędnościowego?

Przed podjęciem decyzji czy posiadanie konta oszczędnościowego jest właśnie dla Ciebie, musisz być świadomy następujących rzeczy:

Podatek belki

Niestety w Polsce funkcjonuje podatek od zysków kapitałowych, potocznie nazywany podatkiem belki. Wynosi on 19% i jest automatycznie pobierany przez bank podczas wypłaty odsetek. Niestety nie da się tego ominąć, dlatego musisz wziąć to pod uwagę, obliczając potencjalne zyski.

Wypłaty z konta oszczędnościowego

Zastanów się, czy będziesz planował wypłacać środki, które będziesz trzymał na swoim rachunku oszczędnościowym. Przeważnie jeden przelew miesięcznie jest darmowy, jednak jeśli będziesz wypłacał pieniądze częściej, bank będzie pobierał za to opłatę. Jeżeli jednak nie planujesz w ogóle ruszać pieniędzy, bardziej opłacalna dla Ciebie może być lokata. Kliknij tu aby przeczytać ranking lokat bez konta.

podatek belki

Promocyjne rachunki oszczędnościowe

Bardzo często oprocentowanie promocyjne konta oszczędnościowego dostępne jest dla nowych klientów banku. Ponadto przeważnie obejmuje tylko jakąś, z góry ustaloną kwotę. Dlatego przed podjęciem decyzji o utworzeniu takiego konta oszczędnościowego, upewnij się czy proponowane warunki będą Tobie odpowiadać. Dodatkowo takie oferty są aktualne przez krótki okres obowiązywania, przez co oprocentowanie na lepszych warunkach będzie funkcjonować przez kilka miesięcy.

konto oszczędnościowe

Oprocentowanie konta oszczędnościowego

Na logikę im wyższe oprocentowanie kont oszczędnościowych tym lepiej dla Ciebie. Jednak możesz zastanawiać się jak dokładnie procenty przekładają się na Twój zysk.

Przeważnie oprocentowanie podawane jest w skali roku. Czyli jeżeli konto oprocentowane jest w wysokości 8% w skali roku, ale konto oszczędnościowe założone jest na 3 miesiące, to Twój realny zysk wyniesie 2% (8/4). Dodatkowo musisz wziąć pod uwagę kapitalizacje odsetek. Czyli jak często odsetki będą dodawane do Twojego konta oszczędnościowego. Im częściej tym lepiej, gdyż z nich również będziesz zarabiał.

Jak oszczędzać na koncie oszczędnościowym

Jest to bardzo proste, gdyż wystarczy mieć na tym koncie środki i jak najrzadziej je stamtąd wypłacać. Trzymając środki na takim koncie oszczędnościowym, automatycznie objęte są oprocentowaniem, których dany % jest później Tobie zwracany. Im dłużej te środki są na tym koncie, tym więcej na nich zarobisz. Dodatkowo będziesz mógł na to konto wpłacać pieniądze, zamiast wkładać je do „skarbonki”. Dzięki temu będziesz mógł oszczędzić pieniądze i dodatkowo na nich zarobić.

konto oszczędnościowe

Ranking kont oszczędnościowych w Polsce

Poniżej znajdziesz stworzony przez nas ranking kont oszczędnościowych. Pod uwagę braliśmy wszystkie wymienione w artykule parametry, zaufanie do danego banku i wiele innych. Finalnie postanowiliśmy stworzyć listę 5 najlepszych kont oszczędnościowych. Wszystkie te banki oferują odsetki w wysokości 8% w skali roku, jednak różnią się wymogami co do konta.

Miejsce 1 - ING Bank Śląski

Charakerystyka konta
ING bank śląski
Oprocentowanie na koncie oszczędnościowym
8%
Okres obowiązywania
3 miesiące
Zakres kwot
do 400 tysięcy złotych
Czy wymagane jest konto osobiste?
NIE
Kapitalizacja odsetek
na koniec okresu
Kto może skorzystać z oferty
każdy
Wpłata
tylko dla nowych środków
Oprocentowanie poza ofertą
1,5%

Ing Bank Śląski zajął u nas pierwsze miejsce, ze względu na nasze zaufanie do banku oraz atrakcyjność oferty. Dzięki tej ofercie uzyskasz 8% w skali roku. Oferta obowiązuje 3 miesiące i kapitalizacja odsetek nastąpi dopiero po zakończeniu okresu 3 miesięcy, czyli po upłynięciu danego okresu otrzymasz 2% przetrzymywanego kapitału. Konto osobiste w tym banku nie jest wymagane, jednak posiadając takie konto będziesz mógł bezpłatnie wykonywać przelewy wewnętrzne. Jeżeli jednak będziesz chciał wykonać przelew internetowy to pierwszy będzie darmowy, jednak każdy następny będzie kosztować 9 zł. Oferta obejmuje tylko i wyłącznie nowe środki – czyli jeżeli masz już rachunek osobisty w banku, liczyć się będą tylko pieniądze, których nie było w tym banku.

Miejsce 2 - Alior Bank

alior bank logo
Charakerystyka konta
Alior Bank
Oprocentowanie na koncie oszczędnościowym
8%
Okres obowiązywania
3 miesiące
Zakres kwot
do 400 tysięcy złotych
Czy wymagane jest konto osobiste?
TAK
Kapitalizacja odsetek
miesięcznie
Kto może skorzystać z oferty
każdy
Wpłata
tylko dla nowych środków
Oprocentowanie poza ofertą
1% do 200 tysięcy, 2% od 200 tysięcy

Na drugim miejscu znalazło się konto mega oszczędnościowe w Alior Banku. Posiada dosyć podobne parametry, co konto oszczędnościowe w banku ING. Tutaj również na okres 3 miesięcy otrzymasz zwrot w wysokości 8% w skali roku. Maksymalna kwota, którą ta promocja obejmuje to 400 tysięcy. Jednak aby otrzymać promocyjne oprocentowanie będziesz musiał założyć konto osobiste. Przelewy między takimi rachunkami będą darmowe. Natomiast przelewy pomiędzy innymi kontami będą darmowe 1 w miesiącu, a każdy następny będzie kosztować 8 zł.

Promocyjnym oprocentowaniem mogą być objęte tylko nowe środki, które minimalnie wynoszą 2000 zł. Jeżeli planujesz wpłacić mniej niż 2 tysiące, to ich oprocentowanie wyniesie 4% w skali roku. Pod względem kapitalizacji odsetek ten bank ma lepsze warunki, gdyż dolicza się je w cyklu miesięcznym. Jeżeli planujesz trzymać większe kwoty na takim rachunku, to alior bank może okazać się bankiem dla Ciebie. Musisz założyć konto oszczędnościowe aby otrzymać takie oprocentowanie, dlatego najpierw upewnij się czy konto osobiste nie będzie Ciebie za dużo kosztować.

Miejsce 3 - Vello Bank

vello bank logo
Charakerystyka konta
vello bank
Oprocentowanie na koncie oszczędnościowym
8%
Okres obowiązywania
3 miesiące
Zakres kwot
do 400 tysięcy złotych
Czy wymagane jest konto osobiste?
TAK
Kapitalizacja odsetek
miesięcznie
Kto może skorzystać z oferty
każdy
Wpłata
tylko dla nowych środków
Oprocentowanie poza ofertą
0,05%

Oferta w tym banku nie różni się wiele od oferty w Alior Banku. W tym przypadku otrzymasz możliwość trzymania pieniędzy na rachunku oszczędnościowym do 400 tysięcy objętych promocyjnym oprocentowaniem w wysokości 8%. Jednak po przekroczeniu tej kwoty oraz po upływie 3 miesięcy, pieniądze będą objęte oprocentowaniem w wysokości 0,05%, czyli bardzo słabym. Dlatego uważamy, że oferta w Alior banku jest lepsza, jednak jeśli planujesz trzymać pieniądze tylko przez okres trwania promocji, nie powinieneś odczuć żadnej różnicy. W tym banku również będziesz musiał otworzyć konto osobiste. Przelewy na to konto będą nielimitowane i darmowe. Przelewy na konto poza bankiem będą płatne 9 zł poza jednym na miesiąc.

Oprocentowanie maksymalne będzie obejmować tylko nowe środki nowych i obecnych klientów.

Miejsce 4 - Bank Pekao

bank pekao
Charakerystyka konta
Bank pekao
Oprocentowanie na koncie oszczędnościowym
8%
Okres obowiązywania
183 dni
Zakres kwot
do 200 tysięcy złotych
Czy wymagane jest konto osobiste?
TAK
Kapitalizacja odsetek
miesięcznie
Kto może skorzystać z oferty
każdy
Wpłata
dla dowolnych środków
Oprocentowanie poza ofertą
2%

Na czwartym miejscu znalazł się bank pekao. Mógłby być również na trzecim miejscu ale zależne jest to od konkretnego zapotrzebowania. W tym przypadku maksymalna kwota objęta oprocentowaniem wynosi 200 tysięcy, z oprocentowaniem 8% w skali roku. Każda kwota powyżej tego limitu, objęta jest oprocentowaniem 2%, tak samo jak po zakończeniu okresu promocyjnego. Dużym plusem jednak jest właśnie czas trwania promocji, gdyż wynosi on 183 dni – czyli prawie 6 miesięcy. Jest to 2 razy dłuższy okres niż w innych bankach, jednak objęta jest 2 razy niższa kwota. Dlatego w zależności od ilości pieniędzy, które chcesz tam przetrzymywać, powinieneś wybrać najlepszy dla Ciebie bank. W tym banku wymagane jest również konto osobiste. Jeżeli chodzi o przelewy wewnętrzne są one nielimitowane i bezpłatne. Przelewy na pozostałe konta są płatne 7 zł, z wyjątkiem jednego na miesiąc. W tym banku również płatne są SMSy z kodem do autoryzacji przelewu – w wysokości 20 groszy.

Miejsce 5 - Nest Bank

nest bank logo
Charakerystyka konta
nest bank
Oprocentowanie na koncie oszczędnościowym
8%
Okres obowiązywania
3-4 miesiące. Od momentu otwarcia rachunku, do końca miesiąca + 3 miesiące
Zakres kwot
do 100 tysięcy złotych
Czy wymagane jest konto osobiste?
TAK
Kapitalizacja odsetek
miesięcznie
Kto może skorzystać z oferty
tylko nowi klienci
Wpłata
dla dowolnych środków
Oprocentowanie poza ofertą
0,01% dla środków powyżej 100 tysięcy. 3% po upływie okresu promocyjnego

Na 5 miejscu znalazł się u nas Nest bank, który oferuje konto oszczędnościowe do 100 tysięcy złotych. na okres prawie 4 miesięcy. Maksymalna kwota objęta oprocentowaniem 8% wynosi 100 tysięcy złotych. Konto osobiste jest wymagane do otwarcia takiego rachunku, a przelewy wewnętrzne są darmowe. Przelewy zewnętrzne jednak płatne są 10 zł. Z tej oferty niestety mogą skorzystać tylko nowi klienci. Plusem tego banku jest comiesięczne dodawanie odsetek oraz 3% oprocentowanie po zakończeniu okresu obowiązywania oferty. Jeżeli jednak chciałbyś przekazać na taki rachunek większą kwotę, to ten bank nie będzie dla Ciebie.

Wyróżnienie - Bank Polski - Konto oszczędnościowe plus

bank polski logo
Charakerystyka konta
Bank Polski - konto oszczędnościowe plus
Oprocentowanie na koncie oszczędnościowym
7,5%
Okres obowiązywania
57 dni
Zakres kwot
bez ograniczeń
Czy wymagane jest konto osobiste?
TAK
Kapitalizacja odsetek
miesięcznie
Kto może skorzystać z oferty
każdy
Wpłata
tylko dla nowych środków
Oprocentowanie poza ofertą
przed 3.01.2023 wyniesie 2%, natomiast po tej dacie 0,5%

To konto otrzymuje od nas wyróżnienie, ze względu na nieograniczoną ilość deponowanych środków. Niestety oprocentowanie wynosi 7,5% na niecałe 2 miesiące. Jeżeli interesuje Cię szybki zwrot nieograniczonych środków, to definitywnie powinieneś rozważyć ten bank. Jeżeli chodzi o przelewy z konta to jeden w miesiącu jest darmowy, jednak każdy następny będzie kosztować 9,99 zł. Do tego konieczne jest posiadanie konta osobistego.

konto oszczędnościowe

Podsumowanie

W powyższym artykule przedstawiliśmy nasz ranking kont oszczędnościowych, w którym zawarliśmy banki z najlepszymi ofertami. W zestawieniu znajdziesz oferty przedstawiające oprocentowanie promocyjne, oprocentowanie standardowe, banki które oferują najwyższe oprocentowanie, informacje o wypracowanych odsetek, kontach osobistych i wiele innych. Zanim wybierzesz konto oszczędnościowe koniecznie zapoznaj się z całym artykułem, a na pewno znajdziesz najlepsze konto oszczędnościowe dla siebie.

Rachunek oszczędnościowy może okazać się strzałem w dziesiątkę, gdyż nie wymaga od Ciebie tylu ograniczeń co lokata. Jeżeli jednak konto oszczędnościowe nie spełnia Twoich wszystkich wymogów, może lepszą opcją dla Ciebie jest zainteresowanie się inwestycjami. Inwestycje na pewno wpłyną pozytywnie na Twój budżet domowy. Będziesz mógł również dokonywać regularnych wpłat na ten cel. Takie proaktywne podejście do tematu oszczędzania zdecydowanie, w pozytywny sposób wpłynie na Twoje finanse. Jednak jeśli nie jesteś jeszcze wystarczająco obeznany w tego typu metodach, to zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi materiałami, dostępnymi na tej stronie. Możesz zacząć od artykułu: jak i w co inwestować – kliknij tu.

Marek Borkowski
Marek Borkowski

Marek urodził się w 1988 roku w Bydgoszczy. Z wykształcenia jest technikiem weterynarii, jednak od lat nie pracuje w wyuczonym zawodzie. Postanowił zająć się pracą, która sprawia mu przyjemność oraz przynosi satysfakcjonujące dochody. Od zawsze interesował się programowaniem i nowymi technologiami - postanowił więc działać, wykupił odpowiednie kursy online, które pozwoliły mu postawić pierwsze kroki w tworzeniu stron internetowych i okazało się to strzałem w dziesiątkę. Obecnie Marek rozwija swoje projekty oraz pracuje jako freelancer, tworząc strony dla klientów.
Marek jest zafascynowany technologią blockchain - nie tylko inwestuje w kryptowaluty i NFT, ale też kończy kurs blockchain developera, aby w przyszłości stworzyć swój własny metaverse. Chętnie pisze o swoich pasjach a jego misją jest zmotywowanie czytelników do rozszerzania swoich horyzontów.

Ania Borkowska
Ania Borkowska

Ania ukończyła studia na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, w mieście, w którym się wychowała. Przez dłuższy czas pracowała jako etatowy grafik, szukając spełnienia w korporacjach, jednak zdecydowała się skoczyć na głęboką wodę i parę lat temu rozpoczęła swoją freelancerską działalność w Internecie. Na początku nie było łatwo stanąć na nogi, dlatego też Ania skończyła dodatkowe kursy, które pozwoliły jej podszkolić się w marketingu i copywritingu i tym samym rozszerzyć swój zakres usług. W latach, kiedy nie było kolorowo, odkryła jak wiele pieniędzy może zaoszczędzić i zarobić w łatwy sposób, w czasie którego wcześniej nie wykorzystywała w żaden sposób (np. stojąc w korku).
Ania dzieli się swoim doświadczeniem, ponieważ wierzy, że świat będzie piękniejszy, kiedy ludzie dookoła niej staną się szczęśliwsi, a osiągną to poprzez samokształcenie i rozwój osobisty.

kontakt: info@niezalezni-finansowo.pl

© 2024 Niezależni finansowo – Wszystkie prawa zastrzeżone