NIEZALEŻNI
FINANSOWO

Strefa Kursów- opinie o serwisie

Strefa Kursów to polska strona oferująca tysiące dobrej jakości kursów online z wielu, różnych kategorii. Firma utrzymuje, że posiada ponad 15 lat doświadczenia w tworzeniu szkoleń, zaś z ich usług skorzystało ponad 250 tysięcy kursantów.

W strefie kursów zarówno szkolenia jak i certyfikaty wydawane są w języku polskim i angielskim. Dodatkowo portal wprowadził możliwość włączenia napisów po ukraińsku.

Wśród kursów udostępnianych na platformie znajdziemy szkolenia specjalistyczna nie tylko z danych dziedzin, ale także z konkretnych programach. Możemy więc ukończyć kurs projektowania graficznego, gdzie poznamy teorię dotyczącą zasad projektowania oraz zostaną nam przedstawione możliwości dotyczące oprogramowania służącego do projektowania, a następnie rozwiniemy swoje umiejętności praktyczne ucząc się obsługi preferowanego programu przy realizacji odpowiedniego kursu, stanowiącego kontynuację ścieżki kariery.

Podczas tak wielu lat funkcjonowania na rynku, Strefa Kursów wyrobiła sobie renomę i rozpoznawalność, a opinie na jej temat są nacechowane zdecydowanie pozytywnie. Sami jesteśmy fanami tego portalu, a w tym artykule powiemy Ci dlaczego.

Na skróty:

Zainwestuj w edukację: poznaj platformy kursów online

Które platformy wydają certyfikat ukończenia kursu?

Najlepsza alternatywa Strefy Kursów: Poznaj naszą opinię o Udemy

Wybieraj wśród kursów w portalu Strefa Kursów

Spis treści

Zalety portalu Strefa Kursów

Strefa Kursów to chyba nasz ulubiony polski portal z kursami online. Poniżej kilka słów o tym, dlaczego ta strona szczególnie przypadła nam do gustu.

Przyjazny interface i panel użytkownika

Strefa kursów charakteryzuje się czystym i intuicyjnym interfejsem, a odnalezienie się na portalu nie stanowi żadnego problemu. Przed zalogowaniem się na stronę możemy przeglądać kursy oferowanie na platformie oraz dostaniemy dostęp do ich szczegółowych programów i wszelkich niezbędnych informacji.

Decydując się na zakup kursu, będziemy musieli założyć konto, które zagwarantuje nam nieograniczony dostęp do wykupionych treści. W panelu użytkownika wszystko uporządkowane jest według odpowiednich zakładek. Zajdziemy wśród nich bieżąca szkolenia oraz ukończone kursy online, uzyskane certyfikaty, dziennik postępów itd.

Weryfikacja szkoleniowców

Nie każdy może opublikować kurs na portalu Strefa Kursów. Aby to zrobić, należy przejść weryfikację. Potencjalni twórcy kursów muszą przedstawić swoje doświadczenie oraz próbkę materiałów, które mają do zaoferowania, zaś możliwość publikacji na platformie dostają jedynie starannie wyselekcjonowani szkoleniowcy.

W ten sposób Strefa Kursów dba o jakość szkoleń udostępnianych na portalu.

Kursy uporządkowane według wielu różnych kategorii

Organizacja materiałów w Strefie Kursów zasługuje na piątkę z plusem. Oprócz wygodnej wyszukiwarki, w której możemy bezpośrednio wpisać zakres wiedzy jaki nas interesuje, kursy podzielone są na bardzo wygodne kategorie według różnych dziedzin i podkategorie z tymi dziedzinami związane.

Dzięki temu podziałowi nawet kompletny amator znajdzie fajny kurs, dobrany odpowiednio dla siebie. Nie musisz znać się na temacie, który chcesz zgłębić przed ukończeniem kursu; nie ma ryzyka, że zamiast zacząć od podstaw kodowania, przez przypadek od razu wybierzesz język programowy, którego masz zamiar się uczyć. Dzięki podkategoriom w łatwy sposób dobierzesz zakres tematyczny do swojego poziomu zaawansowania oraz spektrum zainteresowań.

Dbałość o wysoką jakość i atrakcyjność szkoleń

Wszystkie kursy, które wykupiliśmy ze Strefy Kursów były na bardzo dobrym poziomie, zarówno jeśli chodzi o przekaz merytoryczny jak i prezentację materiałów. Szkoleniowcy potrafili przedstawić zagadnienia w prosty sposób, wspierając się dużą ilością multimediów oraz wykorzystując zaawansowane techniki angażujące kursanta. Wykłady były naprawdę interesujące, a dodatkowo wiedza była systematyzowana za pomocą testów i quizów, koniecznych do uzyskania późniejszego certyfikatu. A skoro już o certyfikacie mowa…

Certyfikat ukończenia kursu

Strefę kursów znajdziemy w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych. Wpis ten nadaje wartości certyfikatom wydawanym przez portal jako zaświadczenie ukończenia danego kursu.

Po ukończeniu kursu na portalu oraz po spełnieniu obowiązujących wymogów (zaliczenie testów będących częścią szkolenia) otrzymasz certyfikat uczestnictwa w danym kursie. Certyfikat będzie zawierał Twoje dane osobowe, dokładną nazwę kursu, oraz informację o instytucji zatwierdzającej certyfikat (wydawcy kursu online). Będzie widniała na nim również data wystawienia.

Na portalu użytkownika znajdziesz wszystkie szkolenia przypisane do Twojego konta, a także ich certyfikaty.

Innym typem certyfikatu jest tzw. certyfikat specjalistyczny. Aby go uzyskać musisz zdać egzamin specjalistyczny i uzyskać z niego minimum 80% poprawnych odpowiedzi. Egzamin może stanowić zwieńczenie wykupionego wcześniej kursu, jednak jeżeli potrzebujesz tylko certyfikatu, a wiedzę nabyłeś/aś wcześniej, możesz zapisać się na sam egzamin. Certyfikat specjalistyczny wydawany jest po angielsku i po polsku.

Więcej na temat kursów online z certyfikatem napisaliśmy w podlinkowanym artykule.

Ścieżki kariery

Kolejnym wyjątkowym punktem, w pewien sposób związanym z certyfikatem specjalistycznym jest program budowania ścieżki kariery.

Ścieżki Kariery to pakiety szkoleń przygotowane przez specjalistów, ułożone w taki sposób, aby ułatwić kursantowi naukę od podstaw do poziomu zaawansowanego. Ścieżki dzielą się na moduły tematyczne, zaś w skład modułów wchodzą poszczególne szkolenia z zakresu tematyki modułu, stanowiące kolejne podjednostki, dostępne na platformie także w formie niezależnej. Takie rozwiązanie pozwala na zdobycie kompleksowej wiedzy specjalistycznej z danej dziedziny,

Ścieżka Kariery zakończona jest zdaniem egzaminu i uzyskaniem certyfikatu specjalistycznego. Dodatkowo, posiadając certyfikat specjalistyczny dostaniesz dostęp do ofert zatrudnienia w przedsiębiorstwach partnerów strefy kursów. Ma to na celu ułatwienie stawiania pierwszych kroków na rynku pracy.

Możliwość znalezienia szkolenia w niskiej cenie

Ceny za pojedyncze szkolenia w strefie kursów są bardzo przystępne i w zależności od programu oraz tematyki zaczynają się już od 100 zł. Nieco droższe są ścieżki kariery, gdzie nierzadko za pakiet trzeba zapłacić ponad 1000 zł. Nie zapominajmy jednak, że w skład pakietu wchodzi wiele mniejszych szkoleń.

Jeżeli kupisz szkolenie za pośrednictwem Strefy Kursów, zyskasz do niego nieograniczony dostęp.

Wielu użytkowników, dzięki którym możesz polegać na dużej ilości opinii wybierając dany kurs online

Kursy dostępne na portalu posiadają publiczny system ocen, razem z rankingiem w postaci gwiazdek, gdzie najgorsza ocena to 1, a najlepsza to 5. Oceniać i komentować można jedynie zakupione kursy online, dzięki czemu masz pewność, że opinie są prawdziwe i wystawione przez rzeczywistych studentów.

Wiele szkoleń ze strefy kursów posiada dziesiątki, często setki opinii. Jeżeli ranking przekracza ocenę 4.5, albo wręcz zbliża się do 5.0, daje Ci to pewność, że inwestujesz w dobry kurs online.

Oferta dla firm i zespołów

Strefa Kursów posiada ofertę dla firm i zespołów, do której dostęp można uzyskać w ramach miesięcznej subskrypcji. Firma przygotowała 4 plany cenowe, które uwzględniają różne korzyści, zaś najtańszy z nich kosztuje już 60 zł i daje dostęp do kursów dla nieograniczonej ilości pracowników. W skład takiego pakietu wchodzi 10 licencji, co w praktyce oznacza, że w ciągu miesiąca można uzyskać dostęp do 10 kursów na czas 30 dni. Mimo, że nieograniczona ilość pracowników dostanie dostęp do platformy, tylko 10 osób skorzysta więc z kursów w ciągu każdego miesiąca. Na szczęście kolejne plany są już dużo hojniejsze – pakiet plus daje dostęp już na 150 licencji.

Kursy online dostępne w aplikacji mobilnej na Androida i iOS

Platforma posiada aplikację mobilną, dzięki której lekcje możemy oglądać na telefonie, nie tylko w przeglądarce internetowej.

Podsumowanie - jaka jest nasza opinia o Strefie Kursów?

Pora przejść do naszej subiektywnej opinii o portalu. Mimo, że zazwyczaj jesteśmy krytyczni, Strefa Kursów nigdy nas nie zawiodła i ciężko było nam znaleźć choćby jeden słaby punkt w funkcjonowaniu strony. Ale w końcu dopięliśmy swego i wiemy czego możemy się czepiać!

Nowe kursy w Strefie Kursów pojawiają się systematycznie, jednak bywa, że ich tematyka nie nadąża za rynkiem zagranicznym. Napotkaliśmy ten problem chcąc wykupić szkolenia blockchain dewelopera, którego na dany moment nie było w ofercie Strefy. Zgadza się, znaleźliśmy kursy online wprowadzające do technologii blockchain, jednak nie o to nam chodziło. Odpowiedni kurs dotyczący budowania smart contractu wykupiliśmy więc na platformie Udemy. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat konkurencji Strefy Kursów, przeczytaj artykuł „Udemy- opinie o popularnej platformie z kursami online„.

W kwestii nieco starszych i bardziej oklepanych tematów, na portalu Strefa Kursów znajdziemy chyba wszystko; szkolenia obejmujące programowanie w różnych językach komputerowych, kursy obsługi programów takich jak AutoCad, czy Photoshop, kursy fotograficzne, kursy copywritingu, kursy prowadzenia e-commerce… Serio ciężko jest znaleźć temat, którego nie pokrywają istniejące szkolenia.

Naszym zdaniem Strefa Kursów to świetny portal, udostępniający materiały lepszej jakości niż te, z którymi mamy do czynienia na niejednej uczelni. Kursy online ze Strefy pozwoliły nam się nauczyć bardzo wielu praktycznych rzeczy, które pozwalają nam rozwijać naszą działalność w Internecie.

Ponieważ pracujemy na własny rachunek i kończymy kursy dla poszerzania wiedzy i nie potrzebujemy dokumentować naszych umiejętności, nie przykładamy aż tak dużej wagi do certyfikatu wydawanego przez Strefę Kursów i ciężko nam ocenić jak bardzo jest on przydatny. Zdaje się jednak, że sprawa certyfikatów jest na tyle dobrze przemyślana, że posiadają one wartość w oczach pracodawcy, nie stanowią jedynie trofeum kolekcjonerskiego.

Nasza opinia o tym portalu jest zdecydowanie pozytywna i z pewnością wykupimy na nim jeszcze niejeden kurs online.

Ania Borkowska
Ania Borkowska

Ania ukończyła studia na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, w mieście, w którym się wychowała. Przez dłuższy czas pracowała jako etatowy grafik, szukając spełnienia w korporacjach, jednak zdecydowała się skoczyć na głęboką wodę i parę lat temu rozpoczęła swoją freelancerską działalność w Internecie. Na początku nie było łatwo stanąć na nogi, dlatego też Ania skończyła dodatkowe kursy, które pozwoliły jej podszkolić się w marketingu i copywritingu i tym samym rozszerzyć swój zakres usług. W latach, kiedy nie było kolorowo, odkryła jak wiele pieniędzy może zaoszczędzić i zarobić w łatwy sposób, w czasie którego wcześniej nie wykorzystywała w żaden sposób (np. stojąc w korku).
Ania dzieli się swoim doświadczeniem, ponieważ wierzy, że świat będzie piękniejszy, kiedy ludzie dookoła niej staną się szczęśliwsi, a osiągną to poprzez samokształcenie i rozwój osobisty.

kontakt: info@niezalezni-finansowo.pl

© 2024 Niezależni finansowo – Wszystkie prawa zastrzeżone