NIEZALEŻNI
FINANSOWO

Udemy- opinie o popularnej platformie z kursami online

Udemy to jedna z najbardziej znanych platform ze szkoleniami online na świecie. Ze względu na to że jest to też największa platforma e-learningowa, może ona pochwalić się imponującymi wynikami – według szacunków z Udemy korzysta ok 40 milionów studentów oraz 56 tysięcy szkoleniowców (1). Wykupując subskrypcję Udemy zyskasz dostęp do tysięcy kursów nagranych głównie po angielsku, ale także w 65 innych językach, w tym języku polskim.

Kursy Udemy są prowadzone przez zweryfikowanych profesjonalistów i charakteryzują się bardzo wysoką jakością. Niezależnie od tego czy chcesz nauczyć się danego tematu na własne potrzeby, czy może zależy Ci na uzyskaniu certyfikatu – w przypadku szkolenia Udemy, możesz liczyć zarówno na najwyższą jakość kursów jak i certyfikat potwierdzający ich ukończenie, a wszystko to w naprawdę przyzwoitej cenie.

Jakie jeszcze opinie Udemy zabrało na przestrzeni lat? O tym i nie tylko o tym opowiemy w tym artykule.

Na skróty:

Zainwestuj w edukację: poznaj platformy kursów online

Które platformy wydają certyfikat ukończenia kursu?

Najlepsza alternatywa Udemy: Poznaj naszą opinię o Strefie Kursów

Wybieraj wśród kursów Udemy i przetestuj darmowy okres próbny

Spis treści

Jak wykupić płatny kurs na platformie Udemy?

Udemy oferuje szeroki wybór kursów, do których dostęp możesz zyskać na 2 sposoby.

Miesięczna subskrypcja Udemy

W ramach zasubskrybowania Udemy, użytkownicy dostają nieograniczony dostęp do ponad 6000 kursów objętych planem osobistym. Subskrypcja rozliczana jest co miesiąc, zaś w sytuacji jej opłacenia kursanci mogą odbyć dowolną ilość kursów każdego miesiąca. W pakiet subskrypcji wliczane są najlepiej ocenianie szkolenia.

Udemy umożliwia zainteresowanym przetestowanie subskrypcji platformy w ramach 7 dniowego, bezpłatnego okresu próbnego.

W zależności od tego, czy planujesz zrobić jedynie parę szkoleń, czy regularnie się dokształcać, zasubskrybowanie platformy Udemy może być dla Ciebie rozwiązaniem w dobrej cenie. Przeciętnie wykupienie pojedynczego kursu jest znacznie droższe niż dostęp do potężnych zasobów w ramach subskrypcji, jednak nabycie szkolenia poza opcją abonamentową dla niektórych może mieć pewną przewagę.

Zakup pojedynczego kursu na platformie Udemy

Udemy umożliwia naukę poprzez swoje kursy poza opcją subskrypcji. Na platformie możesz wykupić pojedyncze kursy, w ramach jednorazowej opłaty. Plusem takiego rozwiązania jest fakt, że w ten sposób zyskasz stały, nieograniczony dostęp do wykupionego szkolenia, a zapłacisz za nie tylko raz. Zazwyczaj jednak zakup jednego kursu jest dość drogi w stosunku do subskrypcji Udemy, dlatego też użytkownicy, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności korzystając ze 3-4 szkoleń rocznie, powinni być bardziej zadowoleni z możliwości opłaty abonamentowej.

Po czym poznać, że dany kurs Udemy spełni Twoje wymagania?

Mimo, że poziom kursów w Udemy jest naprawdę wysoki, zaś szkolenia prowadzą sprawdzeni instruktorzy, nie wszyscy kursanci będą jednakowo zadowoleni z jakości nauczania. Po czym więc poznać dobry kurs, który spełni oczekiwania najbardziej wymagających studentów?

Możliwość podglądu przed wykupieniem kursu

Przed wykupieniem jakiegokolwiek spośród kursów Udemy, możesz zobaczyć kilka materiałów poglądowych, które pozwolą Ci wstępnie zorientować się, czy forma kursów odpowiada Twoim wymaganiom. Materiały te to zazwyczaj urywki poszczególnych lekcji lub kilkuminutowe wprowadzenia do poszczególnych tematów.

Obejrzenie krótkich nagrań pozwoli Ci ocenić przygotowanie kursu, jego stopień zaawansowania, a także sprawdzić, czy odpowiada Ci szkoleniowiec. Istnieją sytuacje, w których pomimo wysokiego poziomu wiedzy merytorycznej, nie zaiskrzy między Tobą a tutorem. Problemem może być chociażby taka błahostka jak akcent prowadzącego, który będzie dla Ciebie ciężki do zrozumienia, zwłaszcza jeżeli mówimy o kursach prowadzonych w języku obcym.

Instruktor i jego doświadczenie

Udemy cieszy się dobrą reputacją i w związku z tym dba o dobór szkoleniowców, którzy są dopuszczeni do dodawania kursów na ich platformie. Autorzy poddani są weryfikacji i dopiero na tej podstawie mogą zostać zaakceptowani.

Wśród autorów kursów na Udemy znajdziemy znanych w środowiskach szkoleniowców, takich jak chociażby Samuraj Programowania. Jeżeli chcesz mieć pewność, że kończysz kurs przygotowany przez specjalistę, przed wykupieniem szkolenia zrób dogłębny research dotyczący prowadzącego oraz opinii jakie wystawili mu kursanci.

Oceny kursu

Ostatnim ważnym indykatorem, który może pomóc Ci w podjęciu decyzji o wykupieniu kursów, jest sprawdzenie ocen, jakie zebrało szkolenie.

Udemy posiada system ocen, wraz z komentarzami oraz datą ich dodania, dzięki którym utwierdzisz się w przekonaniu, że wybierasz najlepsze kursy. Oceny mogą być dodawane jedynie przez użytkowników, którzy ukończyli wcześniej szkolenie, a im więcej opinii zebrał kurs, tym większa szansa na trafne spostrzeżenia.

Przed wykupieniem kursu w Udemy dokładnie przeczytaj jego opis i wymagania

Czy kursy Udemy wydają certyfikaty?

Aby uzyskać certyfikat ukończenia kursu Udemy należy wykupić płatne szkolenie, które zakończone jest egzaminem. Tylko ten rodzaj kursu upoważnia do uzyskania zaświadczenia o jego odbyciu.

Co więcej, aby otrzymać certyfikat należy spełnić wszystkie wymagania wypunktowane w opisie danego szkolenia – mogą to być różnego typu zadania zwieńczające różne etapy kursów, zaliczenie testów z wykładów itd. W programie szkolenia znajdziemy rozpiskę elementów z oznaczeniami wskazującymi czy zadania zostały one wykonane, czy może wymagają wykonania dodatkowych czynności.

Certyfikaty wydawane przez Udemy możemy uzyskać w różnych językach. Co więcej istnieje możliwość zmiany języka certyfikatu, a nawet aktualizacji danych osobowych, jeżeli te uległy zmianie. Format certyfikatów jakie możemy wybrać to jpg i pdf.

Należy jednak zaznaczyć, że Udemy nie należy do akredytowanych instytucji edukacyjnych, co przekłada się na rangę certyfikatów; nie stanowią one formalnych zaświadczeń nadających uprawnienia. Mogą natomiast okazać się przydatne w sytuacji zaświadczenia u nabytych umiejętnościach i zwiększenia szansy na zatrudnienie.

Czy jakikolwiek darmowy kurs na Udemy wyda Ci certyfikat?

Udemy posiada ofertę darmowych kursów, które często stanowią świetną bazę wyjściową do kontynuacji nauki ukierunkowanej na bardziej specyficzną tematykę. Kończąc darmowe kursy Udemy poszerzymy swoje horyzonty, jednak nie mamy co liczyć na certyfikat.

Obecnie certyfikat można uzyskać jedynie kończąc płatny kurs, zwieńczony egzaminem, nie zaś jedynie testami praktycznymi.

W przeszłości certyfikaty były wydawane osobom, które kończyły także darmowe szkolenia. Zaświadczenia takie nie tracą ważności, ale pod warunkiem, że odbyły się przed marcem 2020. Każdy kto uczestniczył w zajęciach przed wskazaną datą otrzyma certyfikat zaświadczający o ukończeniu kursu.

Zalety kursów Udemy

Szeroka oferta platformy

Kursy na stronie Udemy podzielone są na kilkanaście kategorii oraz kilkadziesiąt podkategorii. W każdej z nich znajdziemy dziesiątki odpowiadających nam kursów.

Na całej platformie zyskamy dostęp do ponad 200 tysięcy szkoleń w różnych językach.

Ilość i jakość szkoleń w stosunku do ceny subskrypcji

Wśród zalet Udemy należy wymienić przede wszystkim ilość dostępnych materiałów w stosunku do ceny subskrypcji. Dla osób kształcących się w nowej profesji, które potrzebują kilku szkoleń abonament Udemy zdaje się być bardzo dostępną i niedrogą opcją.

Darmowy okres próbny

Jakby tego było mało, Udemy daje możliwość przetestowania platformy za darmo, przez tydzień. W ramach bezpłatnego okresu próbnego zyskamy dostęp do pełnej wersji strony wraz ze wszystkimi kursami. Jeżeli nie zdecydujemy się na wykupienie subskrypcji, nie musimy podawać przyczyny, dla której nie przedłużamy umowy z platformą i anulujemy współpracę.

Dożywotnia gwarancja dostępu do wykupionych kursów

Wszystkie kursy, które zdecydujemy się wykupić pojedynczo, poza subskrypcją objęte są gwarancją dożywotniego dostępu do materiałów za pośrednictwem naszego konta na platformie Udemy.

Certyfikat ukończenia kursów

Płatne kursy Udemy dają uczestnikom poświadczenie o odbyciu i ukończeniu danego szkolenia. Pamiętajmy jednak, że nie jest to żaden formalny dokument nadający uprawnienia, jedynie materiał który może okazać się pomocnym na rynku pracy.

Darmowe kursy

Prócz płatnych pozycji, w Udemy znajdziesz bezpłatne materiały do nauki na naprawdę wysokim poziomie. Wśród nich dostępne są jednak głównie kursy dla początkujących.

Kursy w przeglądarce oraz apka na urządzenia mobilne

Udemy stworzyło aplikację mobilną, dzięki której materiały kursowe można oglądać na ekranie smartphone 'a. Jest to bardzo wygodna możliwość, ponieważ oznacza, że wiedze gruntować możemy nawet podczas momentów takich jak jazda pociągiem czy autobusem.

Wady Udemy

Platforma Udemy posiada jednak parę wad. Poniżej przedstawiamy najbardziej uciążliwe w naszej opinii problemy:

  • Brak bezpośredniej interakcji między prowadzącym a kursantem – jest to problem dotyczący praktycznie wszystkich szkoleń online odbywających się w tej formie

  • Niektóre szkolenia wyłączone są z pakietu subskrypcji i istnieje jedynie możliwość zakupienia ich oddzielnie.

  • Mógłby być większy wybór szkoleń w języku polskim. Jeżeli ktoś nie zna angielskiego, polecalibyśmy raczej skorzystanie ze Strefy Kursów. Więcej o tym portalu przeczytasz w naszym artykule Strefa Kursów- opinie o portalu.

Udemy dla Biznesu

Udemy for Business to rodzaj subskrypcji dla przedsiębiorstw, które chcą dbać o wykształcenie pracowników. Program ten posiada 3 różne plany, które w zależności od ceny definiują dostęp dla określonej liczby użytkowników.

Najbardziej rozwiniętym z planów jest wersja Enterprise, dzięki której pracownicy zyskają dostęp do kilkudziesięciu tysięcy kursów z różnych kategorii, a także dostęp do apki mobilnej i do kursów dedykowanych tematom biznesowym, reprezentujących poziom najlepszych uniwersytetów.

Podsumowanie - czy warto kończyć kursy Udemy?

Udemy obfituje w tysiące różnorodnych kursów, które reprezentują świetną jakość i dobry poziom. Jest to platforma świetna dla wszystkich, którzy chcą się dokształcić w wykonywaniu wyuczonej profesji lub myślą o zmianie zawodu i muszą rozpocząć naukę od podstaw.

Na platformie e-learningowej znajdziemy zarówno szkolenia dla początkujących jak i zaawansowanych użytkowników. Wykupując subskrypcję, możesz stopniowo dostosowywać poziom kolejnych kursów do swojego stopnia zaawansowania. Dzięki temu Udemy pozwoli Ci stale się rozwijać.

Nieważne czy jesteś studentem, poszukującym wiedzy praktycznej, profesjonalistą doskonalącym swoje umiejętności czy może hobbystą, który postanowił się czegoś nauczyć – Udemy może być dobrą platformą dla Ciebie, a najlepiej przekonasz się o tym testując usługę za darmo.

(1) https://instructor-academy.onlinecoursehost.com/how-to-be-successful-on-udemy/

Ania Borkowska
Ania Borkowska

Ania ukończyła studia na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, w mieście, w którym się wychowała. Przez dłuższy czas pracowała jako etatowy grafik, szukając spełnienia w korporacjach, jednak zdecydowała się skoczyć na głęboką wodę i parę lat temu rozpoczęła swoją freelancerską działalność w Internecie. Na początku nie było łatwo stanąć na nogi, dlatego też Ania skończyła dodatkowe kursy, które pozwoliły jej podszkolić się w marketingu i copywritingu i tym samym rozszerzyć swój zakres usług. W latach, kiedy nie było kolorowo, odkryła jak wiele pieniędzy może zaoszczędzić i zarobić w łatwy sposób, w czasie którego wcześniej nie wykorzystywała w żaden sposób (np. stojąc w korku).
Ania dzieli się swoim doświadczeniem, ponieważ wierzy, że świat będzie piękniejszy, kiedy ludzie dookoła niej staną się szczęśliwsi, a osiągną to poprzez samokształcenie i rozwój osobisty.

kontakt: info@niezalezni-finansowo.pl

© 2024 Niezależni finansowo – Wszystkie prawa zastrzeżone