NIEZALEŻNI
FINANSOWO

Zarabiaj na chodzeniu – najłatwiejszy sposób na zdobycie dochodu pasywnego

Przemieszczanie się to taka rzecz, którą najpewniej robisz każdego dnia. Idziesz do pracy (lub na przystanek autobusowy), na spacer z psem, do sklepu, przejść się po parku. Czasem musisz chodzić, czasem po prostu chcesz to robić. Czemu dopiero teraz dowiadujesz się, że możesz połączyć tę przyjemną czynność z zarabianiem pieniędzy? Nie martw się, my też odkryliśmy to z kilkuletnim opóźnieniem, ale jak to mówią – lepiej późno niż wcale!

Nie marnuj więcej swoich cennych kroków i pobierz aplikację (a najlepiej kilka aplikacji) do zarabiania pieniędzy nie tylko na chodzeniu, ale też na innych aktywnościach fizycznych, takich jak bieganie, jazda na rowerze czy na rolkach.

Na skróty:

Poznaj pozostałe aplikacje do zarabiania pieniędzy

Zamień wychodzone punkty na vouchery, kupony, bony zakupowe

Zamień wychodzone punkty na gotówkę i nagrody

Zamień wychodzone punkty na nagrody, kupony i zniżki

Spis treści

Najlepsza aplikacja płacąca za chodzenie - którą wybrać?

Aplikacje, dzięki którym zarobisz na poruszaniu się, różnią się od siebie; niektóre z nich uwzględniają jedynie chodzenie lub spacerowania, inne aplikacje płacą także za bieganie, jazdę na rowerze i inne formy aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

W przypadku części aplikacji wystarczy, że pobierzesz i zainstalujesz je na telefonie komórkowym, a następnie zostawisz je działające w tle. Inne natomiast będą wymagały od ciebie korzystania z aplikacji podczas aktywności fizycznej.

Również sposoby płatności w zależności od aplikacji mogą się od siebie różnić. Niektóre z aplikacji nie oferują gotówki, za to można w nich wychodzić karty podarunkowe, bony towarowe oraz kody rabatowe, podczas gdy z części apek można dokonać wypłaty pieniędzy na własne konto bankowe lub PayPala.

Z wymienionych powyżej powodów, ciężko jest wybrać bezwzględnego faworyta w kategorii aplikacji, które umożliwią Ci zarabianie pieniędzy dzięki chodzeniu. W dużej mierze jest to kwestia indywidualnych preferencji- najlepsze aplikacje wybrane przez osoby mające zamiar zarabiać jeżdżąc na rowerze, niekoniecznie będą najlepszymi dla tych, którzy preferują chodzenie.

Dobrą informacją jest to, że nie musisz się ograniczać i możesz zainstalować wszystkie polecane przez nas aplikacje.

Wypłacalne aplikacje do zarabiania pieniędzy na chodzeniu

W poniższym zestawieniu pokazujemy sprawdzone przez nas, wypłacalne aplikacje służące do zarabiania pieniędzy na chodzeniu i aktywności fizycznej.

Aplikacja Stepler

Na początek zagraniczna propozycja, którą jest dostępna na rynku polskim aplikacja Stepler. Rejestracja w tej apce jest całkowicie darmowa, a możliwość zarabiania pieniędzy poprzez korzystanie z niej dostępna dla osób, które skończyły 13 lat.

Proces rejestrowania się w aplikacji jest bardzo łatwy – po ściągnięciu apki na komórkę, można zarejestrować się w niej używając swojego konta na Facebooku. Polecamy to rozwiązanie, ponieważ na wstępie daje nam ono dodatkowe punkty. Alternatywą będzie użycie maila.

Funkcjonowanie aplikacji opiera się na przyznawaniu punktów za aktywność fizyczną; każdy wychodzony kilometr nagradzany jest jednym punktem. W ciągu doby aplikacja pozwala zarobić maksymalnie do 40 punktów za samo chodzenie, bez uwzględniania dodatkowych punktów bonusowych.

Punkty bonusowe możemy otrzymywać w nagrodę za wykonywanie innych czynności. Nie ograniczają się one do aktywności fizycznej. Uwzględniają także drobne działania marketingowe na rzecz aplikacji, takie jak oglądanie reklam, program poleceń, założenie aplikacji i połączenie jej z kontem na Facebooku, zaobserwowanie profilu Stepler na Instagramie, osiągnięcia progów kroków itd. Po uzbieraniu punktów bonusowych dzienna pula możliwych do zdobycia punktów rośnie o 57 punktów, czyli razem wynosi 97 punktów.

Nagrody i zarobki - ile zarobimy dzięki Stepler?

W skali miesiąca Stepler pozwoli nam zarobić punkty o równowartości nawet kilkuset zł. Punkty zgromadzone w aplikacji możemy wymieniać na nagrody. W ramach wynagrodzenia Stepler oferuje nagrody rzeczowe (w tym produkty Apple), kupony i zniżki do sklepów i usług, vouchery na atrakcje.

Uwaga! Użytkownicy aplikacji Stepler skarżą się, że nagrody rzeczowe nie zawsze dochodzą pod wskazane adresy. Z tego powodu bezpieczniej jest zdecydować się na nagrodę w postaci vouchera lub kuponu – tutaj unikniemy problemów z dostawą.

Aplikacja Boomerun

Aplikacja Boomerun jest to najpopularniejsza polska aplikacja, służąca zarabianiu na chodzeniu. W tej aplikacji, każdy krok wykonany przez użytkownika jest naliczany jako waluta (lub mówiąc inaczej jako punkty – Boomeruny), którą może on zapłacić między innymi w sklepie – niestety punktów zdobytych w ten sposób nie wymienimy bezpośrednio na pieniądze.

Korzystając z Boomerun punkty otrzymamy za kroki wykonywane przy okazji codziennej aktywności, spacer, jogging czy jazdę na rowerze.

Im więcej zrobisz kroków lub im większy dystans przejedziesz na rowerze, tym więcej dostaniesz punktów. Punkty wymienisz na tańsze zakupy w najpopularniejszych sieciówkach z różnych branż. Wystarczy, że posiadasz przy sobie włączony telefon, a apka działa w tle.

Nagrody i zarobki - ile zarobimy dzięki Boomerun?

Każdy 1000 kroków odpowiada zgromadzeniu 10 punktów. Według wyliczeń aplikacji, osoba wykonująca dziennie ok. 7000 kroków, w ciągu miesiąca „zarobi” zniżki do wartości 100 zł.

Punkty wychodzone w aplikacji możemy wykorzystać w postaci rabatów i promocji na portalach i w sklepach takich jak Allegro, Lidl, Pepco, Zalando, 4F, Adidas, MediaMarkt, Empik i w wielu innych popularnych sieciówkach.

Chodzenie - łatwa metoda zarabiania pieniędzy

Move to earn - zarabiaj na chodzeniu w kryptowalutach

W ostatnim czasie, w świecie kryptowalut powstało wiele projektów, które pozwalają użytkownikom na zarabianie dochodu pasywnego w postaci tokenów projektu. Na tej stronie wspominaliśmy już o grach play-to-earn (P2E) – więcej w artykule „zarabianie na grach„, oraz o przeglądarce Brave, płacącej za wyświetlanie reklam w tokenie BAT, czy wtyczce Presearch, która płaci za wyszukiwania w Google tokenem PRE (szczegóły poznasz czytając artykuł „aplikacje do zarabiania pieniędzy„).

Nie inaczej jest w przypadku aplikacji, które pozwolą Ci zarobić na chodzeniu. Tego typu aplikacje działające na blockchainie zyskały nazwę move-to-earn (M2E).

Aplikacje move to earn to gwarancja dochodu pasywnego w postaci tokenów (w tym NFT) na blockchainie. Tokeny można zarobić w zamian za regularne wykonywanie czynności fizycznych, które sprawią, że będziemy się poruszać w sposób, który umożliwi GPSowi śledzenie pokonanego przez nas dystansu oraz prędkości. Na bardzo podobnej zasadzie działała gra Pokémon Go.

Aplikacja Coin

Aplikacja coin to kolejna, mniej znana ale bardzo ciekawa alternatywa, która pomoże nam zarabiać pieniądze na chodzeniu. W tym przypadku użytkownicy za chodzenie otrzymują tokeny blockchainowe, które następnie mogą wymienić na gotówkę na giełdzie kryptowalut. Korzystanie z aplikacji jest darmowe i do momentu wypłaty nie wymaga rejestracji na giełdzie kryptowalut.

Prócz tego, podobnie jak wcześniej przedstawione aplikacje, COIN umożliwia użytkownikom wygranie nagród rzeczowych, takich jak PlayStation lub bonów zakupowych do wybranych sklepów.

Oprócz „wychodzonych” w kilometrach nagród, w aplikacji można natrafić na bonusy rozmieszczone na trasach spacerowych. Są to dodatkowe tokeny, które usprawnią nam powiększenie naszej puli. Tym samym Coin App posiada element GameFy, dzięki któremu pojawia się kolejny impuls do chodzenia, a same spacery z Coin zapewniają nam element zabawy.

Apka jest dostępna zarówno w sklepie Google Play jak i w AppStore.

Apki do zarabiania pieniędzy przez chodzenie

Jak dokonać wypłaty pieniędzy w aplikacji COIN?

Jak już wspomnieliśmy, token Coin jest tak naprawdę kryptowalutą na blockchainie. Oznacza to, że aby dokonać jego wypłaty, oprócz zarejestrowanego konta w aplikacji Coin, należy posiadać posiadać portfel kryptowalutowy. Takim portfelem jest np. bezpłatna aplikacja Metamask lub Trustwallet.

Aby wymienić swoje tokeny na gotówkę, należy zatwierdzić w aplikacji Coin żądanie wypłaty na swój adres portfela kryptowalutowego. W momencie, kiedy tokeny znajdą się już w Twoim portfelu, wymiany na gotówkę dokonasz wysyłając je na na swoje konto na giełdzie kryptowalut, takiej jak Coinbase czy Binance.

Osoby obeznane z transakcjami kryptowalutowymi nie potrzebują już dodatkowych objaśnień. Jeśli dopiero co zainteresowałeś/aś się tym tematem, polecamy przeczytanie artykułu „Kryptowaluty dla początkujących„, gdzie wytłumaczymy Ci różnice i zależności pomiędzy poszczególnymi instrumentami, niezbędnymi do przeprowadzenia bezpiecznej transakcji na blockchainie.

Aplikacja STEPN

Apka STEPN to jedna z pierwszych aplikacji typu move-to-earn. Jej założenia polegają na nagradzaniu aktywności fizycznej za pomocą odpowiednich tokenów GST. STEPN dopuszcza zarówno chodzenie jak i bieganie. Aplikacja działa na blockchainie Solana.

Aplikacja STEPN łączy w sobie elementy GameFi (gry) oraz SocialFi (platformy społecznościowej), co czyni ją czymś więcej niż tylko maszyną do pozyskania dochodu pasywnego zarobionego dzięki poruszaniu się.

W trybie gry użytkownicy będą mogli skorzystać nie tylko z trybu poruszania się solo, ale też z trybów takich jak maraton. Dodatkowo aplikacja umożliwia wprowadzanie upgradeów do posiadanych przez siebie NFT, za pomocą tokenów GST (tych samych, które zarobimy za chodzenie i będziemy w stanie wymienić je na znane nam waluty, w tym dolara amerykańskiego). Dzięki tej możliwości użytkownicy mają rywalizować ze sobą, co stanowi dodatkową motywację do zarobienia (wychodzenia) większej ilości tokenów.

Planowane jest nadanie tokenom GST szeregu innych funkcjonalności, dzięki czemu zachowany zostanie czynnik, który będzie powodował, że ambitniejsi użytkownicy będą chcieli posiadać tokenów więcej, a co za tym idzie więcej się ruszać.

Aplikacja STEPN nie jest bezpłatna - aby jej używać należy kupić NFT

Niestety, aplikacja ta nie jest darmowa – aby zyskać dostęp do platformy STEPN, należy być zweryfikowanym posiadaczem NFT, pełniącego tutaj funkcję karty członkowskiej. Ze względu na dynamiczne zmiany cen kryptowalut oraz tokenów NFT, ciężko jest nam podać aktualną cenę tego konkretnego. Klikając tutaj, zostaniesz przekierowany do kolekcji na Opensea, gdzie możesz zorientować się w obowiązujących kosztach.

Być może zastanawiasz się teraz, czy opłaca się wykupić NFT, po to tylko aby móc zarabiać dochód pasywny poprzez aktywność fizyczną. Niestety, my też tego nie wiemy – aby ocenić to jedynie na poziomie stopu zwrotu poprzez wykorzystanie aplikacji, musielibyśmy znać aktualną cenę NFT oraz Twój poziom aktywności fizycznej. Dzięki temu wiedzielibyśmy jak szybko zakup zwróci się w Twoim przypadku.

Z perspektywy inwestycyjnej, STEPN może być ciekawą opcją leżącą na stole. Aby wiedzieć to na pewno, należy zapoznać się z zasadami inwestowania, w tym inwestowania w NFT. Zachęcamy Cię do przeczytania naszego poradnika „NFT- jak zacząć?”, z którego dowiesz się kiedy warto rozważyć zakup tego typu tokenów oraz jak się za to zabrać. Za pomocą inwestowania w NFT można łatwo zarabiać pieniądze, jednak jeszcze łatwiej jest je stracić. Ostateczną decyzję musisz podjąć samodzielnie, my jednak postaramy się Ci to ułatwić.

Dlaczego aplikacje płacą ludziom za aktywność fizyczną, w tym za chodzenie?

Jeżeli zastanawiasz się, czemu niektóre aplikacje płacą ludziom jedynie za chodzenie (czyli de facto za używanie aplikacji działającej w tle), nie jesteś sam/a – nam też długo nie dawało to spokoju. Aby upewnić się, że ta metoda zarabiania pieniędzy nie jest scamem, postanowiliśmy wygooglować na jakiej zasadzie działa ta strategia.

Według znalezionych przez nas informacji, powodów jest kilka. Pomysł płacenia za poruszanie się znajduje początki w staraniach rządów o poprawę profilaktyki zdrowia, a tym samym odciążenie ochrony zdrowia.

Według tego zamysłu, ludzie zachęceni nagrodami pieniężnymi zaczną się więcej poruszać. Dzięki temu poprawi się ich kondycja fizyczna oraz ogólny stan zdrowia, więc mniej osób będzie trafiało do szpitali z powodu nadwagi i problemów zdrowotnych, bezpośrednio z nią związanych. Oznacza to, że rządzący będą mogli przekazywać na państwowe instytucje zdrowotne mniej pieniędzy. Z tego powodu, w wielu krajach aplikacje do zarabiania na chodzeniu są współfinansowane i promowane przez organizacje rządowe oraz organizacje zdrowotne.

Kolejny powód płacenia za chodzenie to kreatywna strategia marketingowa; wraz ze wzrostem popularności apki oraz dużą ilością użytkowników zachęconych łatwym zarobkiem, twórcy aplikacji mogą liczyć na współprace reklamowe. Potencjalni reklamodawcy za możliwość wyświetlania w aplikacji ukierunkowanej reklamy, są skorzy zapłacić dużo więcej pieniędzy, niż aplikacja będzie musiała wydać na nagrody dla użytkowników. Tym sposobem użytkowanie aplikacji może pozostać w pełni darmowe, a wręcz teoretycznie nieopłacalne dla jej właścicieli. Są to jednak jedynie pozory, ponieważ aplikacja po prostu zarabia w sposób nieobciążający użytkownika.

Czy zarabianie pieniędzy na chodzeniu się opłaca?

Na to pytanie istnieje tylko jedna odpowiedź: oczywiście, że tak. Nawet choćbyś miał/a zarabiać na chodzeniu jedynie 20 zł miesięcznie, to są to dodatkowe pieniądze za darmo, które dostaniesz przy okazji zwykłego chodzenia.

W przypadku większości możliwości zarobku za pośrednictwem aplikacji, zarobione pieniądze nie mają postaci dochodu pasywnego. Zazwyczaj aplikacje będą wymagały od Ciebie pewnego zaangażowania: może to być wypełnianie ankiet bądź wykonywanie prostych zadań pod płaszczem tajemniczego klienta.

W przypadku zarabiania na chodzeniu, dochód jest całkowicie pasywny – zainstalowanie aplikacji nic cię nie kosztuje, a jeśli wybrana aplikacja działa w tle, nie musisz nawet pamiętać o uruchomieniu jej przed spacerem.

Pozostałe apki, które pomogą Ci łatwo zarobić pieniądze

Aplikacje służące do zarabiania na chodzeniu, to tylko jedna z możliwości łatwego zarobku. Jeśli interesują Cię inne formy zarabiania pieniędzy w prosty sposób, zachęcamy do przejścia do artykułu „Aplikacje do zarabiania pieniędzy„, w którym przedstawiliśmy zdecydowanie więcej możliwości. Znajdziesz tam pomysły na dotyczące zarabiania dzięki oglądaniu reklam, wykonywania zadań w centrach handlowych jako tajemniczy klient i wielu innych.

Jedną z popularniejszych form dorobienia do pensji poprzez aplikację jest zarabianie dzięki wypełnianiu ankiet. Ze względu na ilość opcji oraz możliwości dostosowania profilu w panelach ankietowych, poświęciliśmy temu osobny artykuł pt. „Zarabiaj na ankietach„, w którym podpowiadamy jak dorobić wypełniając ankiety online.

Wiele portali ankietowych płaci osobom korzystającym z tej sposobności zarobku w gotówce – dla osób, których nie interesuje zarabianie w bonach zakupowych, kuponach, voucherach czy nagrodach rzeczowych, wypełnianie ankiet będzie dobrą alternatywą.

Pamiętaj, że aplikacje pozwolą Ci dorobić, jednak kwoty te nie będą zawrotne. Jeśli chcesz zacząć zarabiać prawdziwe pieniądze, musisz poszukać innych opcji, wymagających od Ciebie więcej zaangażowania. Najlepsze naszym zdaniem pomysły przedstawiliśmy w artykule „Jak zarabiać przez Internet„.

Ania Borkowska
Ania Borkowska

Ania ukończyła studia na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, w mieście, w którym się wychowała. Przez dłuższy czas pracowała jako etatowy grafik, szukając spełnienia w korporacjach, jednak zdecydowała się skoczyć na głęboką wodę i parę lat temu rozpoczęła swoją freelancerską działalność w Internecie. Na początku nie było łatwo stanąć na nogi, dlatego też Ania skończyła dodatkowe kursy, które pozwoliły jej podszkolić się w marketingu i copywritingu i tym samym rozszerzyć swój zakres usług. W latach, kiedy nie było kolorowo, odkryła jak wiele pieniędzy może zaoszczędzić i zarobić w łatwy sposób, w czasie którego wcześniej nie wykorzystywała w żaden sposób (np. stojąc w korku).
Ania dzieli się swoim doświadczeniem, ponieważ wierzy, że świat będzie piękniejszy, kiedy ludzie dookoła niej staną się szczęśliwsi, a osiągną to poprzez samokształcenie i rozwój osobisty.

kontakt: info@niezalezni-finansowo.pl

© 2024 Niezależni finansowo – Wszystkie prawa zastrzeżone