NIEZALEŻNI
FINANSOWO

Zarabiaj na ankietach

Wypełnianie ankiet online

Jedną z pierwszych rzeczy, dzięki której zwiększyliśmy nasz budżet domowy było zarabianie na ankietach. Dzięki temu zajęciu udało nam się uzyskać dodatkowe dochody rzędu 400 zł miesięcznie. Początkowo zebranie potrzebnych informacji, znalezienie kilku sprawdzonych serwisów i ogólnie połapanie się w tym wszystkim zajęło nam sporo czasu. Ze względu na to, że mamy już to przetestowane, możemy podzielić się naszym doświadczeniem ze wszystkimi tymi, których wypełnianie ankiet online zainteresowało jako forma zarabiania przez Internet.

Na skróty: przejdź do najlepiej płatnych serwisów ankietowych

Sprawdzone przez nas serwisy ankietowe

Miejsce I

Najlepiej płatne ankiety

Miejsce II

Wiele możliwości zarobku

Miejsce III

Podręczna aplikacja

Spis treści

Jak zacząć zarabiać, rozwiązując płatne ankiety internetowe?

Wypełnianie ankiet może być przyjemnym i dobrze płatnym, dodatkowym zajęciem. Jeśli dysponujesz wolną chwilą po swojej codziennej pracy oraz masz potrzebę dorobienia paru złotych, zachęcam do skupienia się na wypełnianiu ankiet online. Dostępnych jest sporo miejsc, w których znajdziemy płatne ankiety internetowe, lecz niestety nie wszystkie serwisy dadzą nam dobrze zarobić. Poniżej zebraliśmy całą naszą wiedzę na temat płatnych ankiet, zdobytą na przestrzeni ostatnich lat.

Na początek najlepiej zarejestrować się na kilku rzetelnych serwisach ankiet online. Do tego potrzebny nam będzie mail. Wskazówka: Jeśli chcesz uniknąć spamu, a równocześnie nie chcesz przeoczyć żadnej okazji do wypełnienia ankiety, bardzo polecamy założenie sobie nowego konta mailowego, które będzie skoncentrowane jedynie na płatnych ankietach.

Podczas zakładania konta będziemy proszeni o zarejestrowanie go na adres mailowy i uzupełnienie profilu podstawowymi danymi osobistymi, jak również zainteresowaniami oraz opisem stylu życia. Dzięki tym informacjom firmy zlecające badania ankietowe, będą wiedziały komu najlepiej zlecić wypełnianie danych ankiet. Jeżeli jednak chcesz dostawać jak najwięcej propozycji ankiet do wypełnienia, możemy podzielić się z Tobą naszym najbardziej zoptymalizowanym profilem, na który przychodzi większość dostępnych ankiet. Instrukcję optymalizacji profilu znajdziesz dalej, w artykule (Jak otrzymać najlepiej płatne ankiety online – zoptymalizowany profil).

Wszystkie dostępne dla nas płatne ankiety znajdziemy w mailu wysłanym przez serwis ankietowy (link do wypełniania danej ankiety) oraz na naszych panelach ankietowych w danym serwisie. W momencie kliknięcia w wysłany do nas link zostaniemy poproszeni o wypełnienie formularza na temat naszej opinii odnośnie badanych produktów bądź naszych poglądów. Będziemy musieli wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz odpowiedzenia na kilkanaście pytań. To czy ankiety są lepiej płatne często warunkowane jest ilością pytań w formularzu. Po poprawnym wypełnieniu ankiety na nasze konto w serwisie dostaniemy określoną kwotę lub punkty. Po spełnieniu minimalnych progów będziemy mogli wypłacić pieniądze na konto bankowe (więcej w: Pierwsza wypłata – kiedy zobaczę pierwsze pieniądze za wypełnianie ankiet?).

Tak wygląda proces otrzymywania ankiet. Musimy zatem pamiętać aby regularnie sprawdzać maila oraz odświeżać panele ankietowe.

Czemu firmy płacą ludziom za wypełnianie ankiet internetowych?

Firmy ankietowe zajmują się zbieraniem opinii o produktach, usługach czy poglądach wśród swojej grupy docelowej. Przy wprowadzaniu nowego produktu na rynek, firmy muszą zbadać opinię ludzi na jego temat. W tym miejscu pojawiamy się My – potencjalni użytkownicy i konsumenci. Serwisy ankiet online zatrudniają zwykłych ludzi do wypełniania ankiet, w których oczekują wyrażenia szczerej opinii, na podstawie której firma zlecająca ankietę będzie mogła podjąć dalsze decyzje dotyczące oferowanych dóbr i usług. Wypełnione ankiety przekazywane są zleceniodawcy, który na podstawie zgromadzanych danych może ocenić czy dany produkt jest opłacalny i gotowy do wprowadzenia na rynek.

Rzetelne wypełnianie płatnych ankiet online przynosi więc obopólne korzyści – dostarcza dane analityczne zleceniodawcy, zaś osoba wypełniające ma szansę dostać wynagrodzenie za czas poświęcony na wypełnienie ankiety oraz dowiedzieć się o nowych produktach.

Płatne ankiety- kto może je wypełniać?

przykład wypełnienia ankiet na telefonie

Na nasze szczęście nie ma wielu ograniczeń dotyczących wypełniania płatnych ankiet. W wielu kategoriach nie ma ograniczeń wiekowych, a co najważniejsze profesjonalne cv i list motywacyjny nie są nigdzie wymagane! Wszystkie wymogi możemy znaleźć w regulaminie serwisu, z którego chcemy korzystać. Rejestracja w polecanych serwisach zazwyczaj jest bezpłatna i nie wymaga papierowej umowy, a pieniądze zarobione na ankietach online trafią na Twoje konto bankowe lub konto paypal.

Czy wypełnianie ankiet online jest dobrze płatne (ile rzeczywiście możemy zarobić na płatnych ankietach)?

Na otrzymywane przez nas wynagrodzenie wpływa kilka czynników. Na większość z nich możemy oddziaływać, ale niektóre pozostają poza naszą kontrolą. Wszystkie praktyczne wskazówki na temat zwiększenia zarobków zostały opisane w dalszej części artykułu.

W zależności od naszego zaangażowania w zarabianie na ankietach internetowych, stawki mogą znacznie się różnić. Nie da się określić dokładnej kwoty wypłaty, ale na podstawie mojego własnego doświadczenia, miesięczne zarobki w wysokości 200 do 500 zł są w 100% osiągalne. Oczywistym jest to, że w jednym miesiącu wypełnisz więcej, a w innym mniej ankiet, dlatego też najlepiej jest patrzeć na średnią zarobków z całego roku. Gwarantuję, że jeśli będziesz wypełniać płatne ankiety ze sprawdzonych stron systematycznie, zarabianie na ankietach konkretnych kieszonkowych stanie się jak najbardziej realne.

Podatki - jak opodatkowane są ankiety internetowe?

Jeżeli chodzi o temat rozliczania się z podatków, zapoznanie się z regulaminem serwisu- tylko wtedy będziesz mieć 100% pewność w tej kwestii. Na nasze szczęście w większości serwisów wypłaty realizowane są w formie wygranej w loterii/konkursie – oznacza to, że jeżeli jednorazowa wypłata nie przekracza 760 zł odprowadzanie podatku nie jest wymagane. Przeważnie serwisy oferujące ankiety online jednorazowo wypłacają od 20 do 100zł, wiec nie musimy się przejmować, że Urząd Skarbowy będzie nas ścigał 🙂

Ile czasu trzeba poświęcić wypełnianiu ankiet, aby dobrze zarobić?

Samo wypełnianie ankiet nie jest kluczem do sukcesu. Sęk tkwi w regularnym sprawdzaniu dostępnych ankiet. Te najlepiej płatne ankiety są najbardziej pożądane i okienko, żeby taką ankietę wypełnić jest dosyć wąskie, ale nie niemożliwe. Liczby pytań różnią się w zależności od ankiety. Aby uzyskać pożądane efekty, wypełnianiu ankiet należy poświęcić jedynie 20-30 minut dziennie. Oczywiście, czasem może się zdarzyć okazja na wypełnienie godzinnej ankiety, lecz odpłaci to wolnym weekendem- większość tego typu badań odbywa się od poniedziałku do piątku.

wypełnianie ankiet za pieniądze 2

Pierwsza wypłata - kiedy zobaczę pierwsze pieniądze za wypełnianie ankiet?

Niestety, jest to najbardziej wymagający etap naszej dodatkowej pracy i musimy uzbroić się w cierpliwość i systematyczność. Często zajmuje sporo czasu, gdyż na każdym z portali konieczne jest zebranie środków niezbędnych do przekroczenia minimalnego progu wypłaty. Bardzo często zdarza się, że w pierwszym miesiącu nie zobaczymy pieniędzy na swoim koncie. Mi osobiście udało się uzyskać pierwszą wypłatę już na początku drugiego miesiąca, ale zawdzięczam to przede wszystkim dyscyplinie.

Zarabianie na ankietach internetowych przez jakiś czas może wydawać się frustrujące, ale pamiętaj że po początkowym okresie nadejdzie ten cudowny moment, kiedy osiągniesz wymagane progi na kilku serwisach na raz i otrzymasz pieniądze z paru paneli jednocześnie!

Trzymam kciuki, że uda się Ci zacisnąć zęby i regularnie wypełniać płatne ankiety – poczujesz wtedy satysfakcję wynikającą z możliwości wejścia na panel ankietowy i zobaczenia opcji wypłaty kilku nagród na raz!

Odbieranie zarobków przy wypełnianiu płatnych ankiet

Tak aby osiągnąć jak największy zarobek, konieczne jest korzystanie z różnych serwisów, które oferują pieniądze za wypełnianie ankiet online. W niektórych z nich możemy ustawić automatyczne wypłaty. Typ wynagrodzenia reguluje regulamin serwisu, ale najwygodniejsze metody wypłat to:

 • Przelew na konto bankowe,

 • Przelew na konto paypal,

 • Nagrody rzeczowe,

 • Social points (punktowy system nagradzania) – wymieniane na pieniądze,

 • Bony towarowe.

Optymalizacja - Co zrobić, żeby wypełniać płatne ankiety online jak najczęściej?

Ilość ankiet, które wypełnimy przełoży się bezpośrednio na nasze zarobki. Jednak to nie my decydujemy o tym, które płatne ankiety będziemy wypełniać. Ankiety online rozsyłane są do użytkowników serwisów z ankietami przez firmy zlecające badanie. To czy zostaniemy zatrudnieni do wypełniania ankiet jest uzależnione od tego, czy spełniamy warunki, które określają nas jako potencjalnego konsumenta badanego produktu lub usługi.

Jak otrzymywać najlepiej płatne ankiety online - zoptymalizowany profil.

Najważniejszą rzeczą w otrzymywaniu największej ilości ankiet jest założenie jak najbardziej uniwersalnego profilu w serwisie ankietowym. Dobrze jest reprezentować najbardziej przeciętnego klienta, takiego do którego kierowana będzie większość produktów. Oznacza to, że aby uzyskać dostęp do większej ilości ankiet, warto przedstawiać szeroki wachlarz zainteresowań i udzielić jak największej ilości informacji o sobie.

Poniżej sprawdzisz, czy posiadasz cechy respondenta pożądane przez serwisy poświęcone wypełnianiu płatnych ankiet. Poznasz też tematykę ankiet, na które potencjalnie możesz liczyć.

Z mojego doświadczenia, najbardziej pożądane cechy w poszczególnych sekcjach profilu ankietowanego to te, wymienione poniżej. Jeśli posiadasz któreś z nich, masz szczęście – prawdopodobnie zleceniodawcy często będą typować Cię jako potencjalnego konsumenta.

 • Wiek: przedział 25 – 40 lat,

 • Miejsce zamieszkania: Najbliższe duże miasto

 • Status cywilny: Małżeństwo,

 • Rodzina: Żona/Mąż, od 2 do 4 dzieci – najlepiej w różnym wieku oraz w obu płciach,

 • Zwierzęta: Dobrze jeśli posiadasz psa i kota – jest bardzo dużo ankiet o produktach dla zwierząt,

 • Edukacja: wykształcenie wyższe,

 • Samochód: Prawo jazdy, preferowane 2 samochody w różnych luksusowych markach. Atutem jest, jeśli mamy hybrydowy samochód zakupiony w latach 2016-2022, ale nosimy się z zamiarem kupna nowego auta

 • Praca: Na pełen etat, w dobrze zarabiającej branży. Zatrudnienie w dużej firmie, zatrudniającej 500-1000 osób działa na plus. Zarobki firmy – trochę mniej niż najwyższa kwota,

 • Podejmowanie decyzji: Dobrze, jeśli jesteś głównym decydentem w rodzinie,

 • Podróże: biznesowe oraz wypoczynkowe, w kraju i za granicą. Preferowane miejsca pobytu – 70% propozycji określi nas jako potencjalnego konsumenta. Jeździmy na wakacje kilka razy w roku,

 • Posiadane rzeczy – jesteśmy bardzo dobrze obeznani w technologii oraz posiadamy 90% rzeczy z listy urządzeń. Chętnie próbujemy nowych gadgetów – możemy liczyć na ankiety technologiczne,

 • Mamy dużo zainteresowań – zaznaczenie 60% dostępnych zainteresowań zwiększy nasze szanse na otrzymanie płatnej ankiety,

 • Sport: Jesteśmy bardzo wysportowani i uprawiamy najpopularniejsze sporty minimum 8 – 10 razy w tygodniu,

 • Alkohol, życie towarzyskie: Mamy dużo znajomych, z którymi dużo pijemy różnych alkoholi,

 • Papierosy: na cele ankiety, dobrze jeśli palimy papierosy, około polowy paczki dziennie. Palimy wszystkie rodzaje – zwykłe, elektroniczne, cygaretki ale niedługo chcemy rzucić palenie,

 • Stan zdrowia: standardowe choroby typu grypa, katar, kaszel,

 • Dieta: nie jesteśmy na diecie

 • Jedzenie: jemy prawie wszystko – dobrze jeśli możemy zaznaczyć 90% dostępnych pozycji

 • Gry komputerowe: Bardzo często gramy w gry, kupujemy dużo gier na różnych serwisach oraz sklepach.

Konieczne jest skrupulatne i odpowiednie wypełnianie ankiet profilujących na każdym z używanych przez nas serwisów. Jest to bardzo ważne, gdyż na tej podstawie będziemy otrzymywać zaproszenia do kolejnych, dostępnych ankiet. Konta, w których sekcja informacyjna jest słabo wypełniona, rzadko otrzymują oferty.

Najlepsze ankiety - serwisy ankietowe, które zdobyły nasze uznanie

Do naszych najbardziej zaufanych serwisów należą:

 • Ysense

 • I-Say

 • TGM Panel

 • Opinie.pl

 • SWPanel

 • Univrox

Szczegółowy opis, każdego serwisu i naszą opinię na ich temat możecie znaleźć w artykule wskazującym najlepsze ankiety.

Ania Borkowska
Ania Borkowska

Ania ukończyła studia na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, w mieście, w którym się wychowała. Przez dłuższy czas pracowała jako etatowy grafik, szukając spełnienia w korporacjach, jednak zdecydowała się skoczyć na głęboką wodę i parę lat temu rozpoczęła swoją freelancerską działalność w Internecie. Na początku nie było łatwo stanąć na nogi, dlatego też Ania skończyła dodatkowe kursy, które pozwoliły jej podszkolić się w marketingu i copywritingu i tym samym rozszerzyć swój zakres usług. W latach, kiedy nie było kolorowo, odkryła jak wiele pieniędzy może zaoszczędzić i zarobić w łatwy sposób, w czasie którego wcześniej nie wykorzystywała w żaden sposób (np. stojąc w korku).
Ania dzieli się swoim doświadczeniem, ponieważ wierzy, że świat będzie piękniejszy, kiedy ludzie dookoła niej staną się szczęśliwsi, a osiągną to poprzez samokształcenie i rozwój osobisty.

kontakt: info@niezalezni-finansowo.pl

© 2024 Niezależni finansowo – Wszystkie prawa zastrzeżone