NIEZALEŻNI
FINANSOWO

Zarabianie na grach- przyjemny sposób zarabiania pieniędzy online

Granie w gry mobilne lub gry komputerowe to chyba najprzyjemniejszy znany nam sposób zarabiania pieniędzy.

Dla przeciętnej osoby zarabianie na grach jest możliwe przede wszystkim dzięki aplikacjom do zarabiania pieniędzy, które w ramach różnych akcji (np. marketingowych) powierzają użytkownikom proste zadania. Takim zadaniem często może być ściągnięcie na urządzenie gry online, dojście do pewnego poziomu, a następnie wystawienie oceny gry w odpowiedniej apce.

Jeśli jesteś poważnym graczem, możesz rozważyć możliwość zarabiania pieniędzy poprzez granie w gry jako sposób na życie – istnieją bowiem dobrze płatne profesje, opierające się na graniu i nie ograniczają się do programowania i czestniczenia w tworzeniu gier.

Na skróty:

Zobacz pozostałe propozycje aplikacji do zarabiania pieniędzy

Portal i apka dedykowane różnym formom zarabiania na grach

Polski portal dedykowany zarabianiu na testowaniu gier

Wielofunkcyjna platforma do zarabiania pieniędzy

Spis treści

Aplikacje do grania w gry online, które płacą

Zarabianie na grach, poprzez korzystanie z aplikacji służących do zarabiania pieniędzy, nie przyniesie Ci fortuny, jednak zapewni dodatkowe kieszonkowe, które pomogą w pokryciu drobnych wydatków. Ponad to granie w gry online jest z reguły jedną z wielu możliwości zarabiania pieniędzy, za pośrednictwem tego typu platformy.

Aplikacja Gamehag

Gamehag jest to profesjonalny portal oraz poręczna aplikacja mobilna, która umożliwia zarabianie na grach poprzez ich testowanie. Jak wskazuje nazwa apki, portal jest ukierunkowany na różnego rodzaju gry oraz zadania z nimi związane. Oprócz zarabiania na testowaniu gier online, można pisać recenzje gier i artykuły związane z gamingiem, rywalizować w rankingu graczy wraz z innymi użytkownikami strony lub korzystać z programu poleceń.

Strona ma dostępną polską wersję językową. Interfejs nawiązuje do klimatu gry, a sama strona opowiada historię, przez co już korzystanie z portalu jest pewnego rodzaju rozrywką.

zarabianie na grach - gamehag

Korzystanie z Gamehag jest przyjemne do tego stopnia, że można zdążyliśmy zapomnieć o tym, że pierwotnie zalogowaliśmy się na stronę dla pieniędzy. Oferta strony jest bardzo bogata, dlatego też nie trzeba chwytać na szybko wszystkiego jak leci – można wybrać gry z kategorii, które naprawdę nas interesują. 

Wielkim plusem portalu jest przyjazna struktura strony jak i apki. Aby zacząć zarabiać punkty (Kamienie dusz – ang. soul gems) po prostu rejesteujesz się na portalu w przeglądarca, lub pobierasz aplikację, weryfikujesz swoje konto za pomocą maila i od razu możesz zacząć grać w wybraną grę.

W jaki sposób działa portal Gamehag?

Po zalogowaniu się na Gamehag, czarownica Misty wyjaśni Ci za pomocą przyjemnego samouczka w jaki sposób działa Gamehag oraz jak wygląda zarabianie na grach za pośrednictwem tej strony lub aplikacji. Za samo obejrzenie tutorialu, zgarniesz kilkadziesiąt punktów Soul Gems, kolejne punkty dostaniesz dzięki wykonywaniu zadań poświęconych grom, za pośrednictwem bonusów oraz z programu poleceń znajomych.

Portal Gamehag penalizuje nieaktywnych użytkowników zamieniając ich w żaby. Jeśli nie chcesz stać się żabą, musisz wykonać przynajmniej jedno zadanie w tygodniu – żaby tracą część przywilejów, w tym dodatkowe punkty które pomagają zarobić pieniądze w aplikacji.

Jak mogę wykorzystać lub spieniężyć punkty Soul Gems?

Gamehag płaci za wykonywanie zadań gamerskich punktami Soul Gems. Możesz wymienić je na bardzo bogatą ofertę nagród, obejmującą karty podarunkowe, bony zakupowe (w tym bony do Biedronki oraz na pyszne.pl), nagrody związane z całą gamą gier komputerowych oraz gier wideo i na koniec wypłacić za pośrednictwem serwisu Paypal.

Portal Bananki

Strona Bananki istnieje już na rynku od wielu lat i zaufały jej tysiące osób. Strona skupia się przede wszystkim na tematyce gier online, umożliwiając jednocześnie zarabianie na tych grach. Nie jest to jednak jedyna forma zarobku oferowania przez portal. Wykonując inne zadania, takie jak wypełnianie ankiet, oglądanie reklam, program polecający, również zbierasz punkty (bananki), które następnie możesz wymienić na nagrody lub wypłacić za pośrednictwem PayPal. Od czasu do czasu portal wysyła użytkownikom dodatkowe kody i bonusy na zarejestrowanego w serwisie maila.

W jaki sposób działa portal Bananki?

Bananki, jako portal dedykowany grom online nagradza przede wszystkim aktywnych graczy. Użytkownicy portalu mają dostęp do darmowych gier, które testują. Muszą oni wykonywać proste zadania, takie jak dojście do określonego poziomu w danej grze, czy wystawienie opinii. Za wykonanie tych zadań gracz dostaje pieniądze.

Dodatkowo strona prowadzi rankingi swoich najaktywniejszych użytkowników, którzy mogą liczyć na dodatkowe bonusy. Organizowane są również losowania i loterie.

Jak mogę wykorzystać lub spieniężyć bananki?

Bananki możesz zamienić na różnego rodzaju nagrody, obejmujące karty podarunkowe, bony zniżkowe, klucze do gier itd. Dużym atutem serwisu jest możliwość wypłacenia zebranych bananków, przekonwertowanych na gotówkę za pośrednictwem serwisu PayPal.

Swagbucks

Swagbucks jest to platforma do zarabiania kasy, o której wspominaliśmy już przy okazji tematu zarabiania za oglądanie filmów, teraz zaś przyszła kolej na zarabianie na grach, w tym grach mobilnych. Swagbucks posiada bowiem całą sekcję skupioną wokół możliwości odpłatnego grania w gry online. Prócz tego w aplikacji tej możesz zarobić za wypełnianie ankiet, oglądanie reklam, wyświetlanie filmików i wypełnianie innych, prostych zadań.

W jaki sposób działa portal Swagbucks?

Po zalogowaniu się do panelu Swagbucks, przejdź do zakładki „Discover” i kliknij „Play”. Zostaniesz przekierowany/a do panelu z grami.

Wybierz grę, która Cię interesuje i przeczytaj instrukcje, dotyczące tego co musisz zrobić, aby zarobić określoną kwotę. Po zaakceptowaniu zadania (guzik „Get XXX SB”) zostaniesz przekierowany/a na stronę, na której musisz podać swój telefon, aby został wygenerowany specjalny, przypisany Twojemu urządzeniu kod QR do pobrania gry mobilnej, która pozwoli Ci zarabiać.

zarabiaj prawdziwe pieniądze grając w gry

Jak mogę wykorzystać lub spieniężyć punkty SB?

Podobnie jak w przypadku Bananków, punkty SB możesz wymienić na karty podarunkowe i bony zakupowe w sklepach takich jak Amazon, Zalando, wykorzystać na portalu dla graczy Steam, a przede wszystkim wypłacić za pomocą systemy PayPal lub Payoneer.

Kryptogaming - jeśli będziesz mieć szczęście, uda Ci się zarobić prawdziwe pieniądze

Na specjalną wzmiankę zasługują stosunkowo nowe gry, oparte na blockchainie. Są to tak zwane gry play to earn (graj aby zarabiać), lub gry play and earn (graj i zarabiaj). Oba typy gier różnią się nieco zamysłem, jednak fundament pozostaje ten sam: grając w nie zarabiasz tokeny kryptowalutowe lub tokeny NFT, które następnie możesz wymienić na prawdziwe pieniądze. Pisząc tu prawdziwe, mamy również na myśli duże, choć to niestety nie jest regułą. W świecie kryptowalut można zarobić fortunę, jednak aby tak się stało dobrze jest mieć wiele szczęścia.

W artykule „Gry play to earn” opisaliśmy dokładnie na czym polegają gry blockchainowe, kto może w nie grać oraz w jaki sposób zarabiać pieniądze grając w nie.

Wybierz profesję związaną z gamingiem i zarabiaj prawdziwe pieniądze!

… a może dopiero stoisz przed wyborem swojej ścieżki kariery, miałeś/aś szczęście urodzić się w pierwszej dekadzie XXI wieku, rodzicie nie gonili Cię od komputera i w związku z tym stoi przed tobą perspektywa wybrania profesji związanej z gamingiem, która pozwoli Ci zarobić realne pieniądze?

Zarówno gry komputerowe, gry wideo, gry mobilne a niebawem gry w technologii VR to potężny rynek pracy, nie tylko dla programistów i twórców gier. Zarabianie na grach jest możliwe na różne sposoby, a część z nich wymienimy poniżej.

Testowanie gier

Zostań testerem gier – nie gier mobilnych, przez jakąś tam apkę, ale testerem gier z prawdziwego zdarzenia. Odpłatne testowanie gier obejmuje zadania takie jak wykrywanie błędów w grach oraz raportowanie ich w różnych językach, proponowanie pomysłów na poprawę jakości gier, aktualizowanie raportów dotyczących lagów w grach komputerowych, współpraca i wymiana informacji zarówno z deweloperami jak i z zespołem innych testerów itd.

Tester gier może liczyć na wynagrodzenie w przedziale średniej pensji krajowej. Zarabianie na grach z tej pozycji często wiąże się z elastycznymi godzinami pracy oraz możliwością grania w domu, o ile w danej grze nie ma potrzeby wykorzystania specjalistycznego sprzętu, takiego jak konkretny model komputera.

Turnieje e-sportów

Niezwykle dużą popularnością cieszą się e-sporty, czyli wyczynowe granie w gry komputerowe. Pojawiają się głosy, że możliwym jest, iż kategoria ta przebije realny sport (1) . Jeśli należysz do dzieciaków, które przeklikały pół życia, być może jesteś na tyle dobry, aby dołączyć do drużyny e-sportów i zacząć zarabiać pieniądze na graniu w turniejach?

Profesjonalni gracze mogą liczyć nie tylko na wynagrodzenia za osiągnięcia podczas rozgrywek, ale także na umowy sponsorskie. Najlepsi gracze przyciągają olbrzymią widownię z całego świata, dlatego też poza nagrodami pieniężnymi żyją z kontraktów reklamowych oraz innych form kooperacji, które oferują im producenci gier oraz sprzętu.

Streaming

Streaming jest to kolejny świetny sposób zarabiania na grach online, który stwarza szansę zarówno zarobienia prawdziwych pieniędzy, jak i dorobienia kilku złotych w formie dochodu pasywnego.

Aby zostać streamerem trzeba być nie tylko dobrym graczem, ale także potrafić zgromadzić publiczność. Podczas relacji z gry na żywo, należy umiejętnie wyrażać emocje, posiadać poczucie humoru, w miarę możliwości wchodzić w interakcje w widzami. Streamując będziesz dostawać od widzów napiwki.

Dobrym pomysłem jest nagrywanie swoich wystąpień a następnie udostępnianie ich w serwisach typu YouTube – tym sposobem dorobisz pasywnie dodatkowe parę groszy na wyświetleniach filmików, a dodatkowo zainteresujesz więcej osób, które w przyszłości mogą odpalić Twojego streama.

Bloger

Jeżeli nie czujesz się dobrze ze streamowaniem, jednak granie w gry jest twoją pasją, dobrym pomysłem może być prowadzenie bloga i pisanie recenzji gier czy produktów gamerskiech. W poradniku „jak zarabiać na blogu” opisaliśmy możliwości zarabiania pieniędzy poprzez własną, hobbystyczną stronę internetową. Jeżeli interesuje Cię ta forma zarobku, wiesz który artykuł przeczytać.

Podsumowanie: Testuj gry mobilne i dorabiaj do pensji, zaangażuj się w gaming, a zarobisz dobre pieniądze

Mimo, że gaming nie jest nowym rynkiem, z pewnością jest jednym z najprężniej rozwijających się miejsc. Nowinki technologiczne sprawiają, że producenci gier są ograniczeni jedynie przez swoją wyobraźnię, oraz nieustannie kreowane są nowe profesje, a w związku z nimi nowe miejsca pracy.

Zarabianie na grach może być zarówno pracą dodatkową, zależnie od preferowanej formy. Testowanie prostych gier mobilnych lub przeglądarkowych jest dostępne dla każdego zainteresowanego. Aby dostać pracę na prawdziwym rynku gamingowym należy wykazać prawdziwe zainteresowanie, a nawet doświadczenie w tej dziedzinie. Zdecydowanie opłaci Ci się to jeśli jesteś hobbystą i możesz dzięki swojej pasji zarobić prawdziwe pieniądze.

(1) https://www.euronews.com/2022/06/23/esports-could-it-become-more-popular-than-the-real-thing

Ania Borkowska
Ania Borkowska

Ania ukończyła studia na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, w mieście, w którym się wychowała. Przez dłuższy czas pracowała jako etatowy grafik, szukając spełnienia w korporacjach, jednak zdecydowała się skoczyć na głęboką wodę i parę lat temu rozpoczęła swoją freelancerską działalność w Internecie. Na początku nie było łatwo stanąć na 4 nogi, dlatego też Ania skończyła dodatkowe kursy, które pozwoliły jej podszkolić się w marketingu i copywritingu i tym samym rozszerzyć swój zakres usług. W latach, kiedy nie było kolorowo, odkryła jak wiele pieniędzy może zaoszczędzić i zarobić w łatwy sposób, w czasie którego wcześniej nie wykorzystywała w żaden sposób (np. stojąc w korku).
Ania dzieli się swoim doświadczeniem, ponieważ wierzy, że świat będzie piękniejszy, kiedy ludzie dookoła niej staną się szczęśliwsi, a osiągną to poprzez samokształcenie i rozwój osobisty.

kontakt: info@niezalezni-finansowo.pl

© 2024 Niezależni finansowo – Wszystkie prawa zastrzeżone