NIEZALEŻNI
FINANSOWO

Cześć, miło Cię poznać. 

Jak pewnie już wiesz, jesteśmy Ania i Marek i jesteśmy niezależni finansowo.

Co właściwie oznacza niezależność lub wolność finansowa? Tak naprawdę pojęcie to nie ma sztywno przypisanej definicji, więc sami opiszemy tutaj czym jest ono dla nas.

Niezależność finansowa to sytuacja, w której jesteśmy wolni od szefa/zleceniodawcy/osoby nadzorującej naszą pracę, ale też wolni od potrzeby bezpośredniej konfrontacji z klientem. Wolność finansowa jest wtedy, kiedy generujemy dostateczną ilość dochodu pasywnego (czyli takiego, który nie wymaga naszego bezpośredniego zaangażowania) i możemy pojechać na wakacje i dosłownie zapomnieć o tym, że praca istnieje, równocześnie zarabiając pieniądze. Wolność finansowa jest również wtedy, kiedy sami decydujemy o tym kiedy i czy w ogóle będziemy wykonywać pracę. I na sam koniec, niezależność finansowa to stan, w którym realizując swoją pasję, przy okazji możesz generować dochód.

Nie zawsze mogliśmy cieszyć się wolnością finansową. Nasza droga do niezależności nie była łatwa i sami musieliśmy sobie ją utorować, a zaczynaliśmy od dorabiania po godzinach. Z czasem nasze dodatkowe pieniądze urosły na tyle,  że oboje podjęliśmy decyzję o porzuceniu pracy etatowej, którą wykonywaliśmy i postanowiliśmy w całości skupić się na rozwinięciu naszej działalności online.

Od dorabiania w sieci przeszliśmy do zarabiania konkretnych pieniędzy, które na początku pozwoliły nam się utrzymać, a obecnie pozwalają nam się realizować.

Zanim jednak odkryliśmy najlepszą dla nas ścieżkę kariery online, przerabialiśmy różne formy zarobku, z których nie wszystkie okazały do nas dopasowane. Niemniej jednak wierzymy, że są osoby posiadające predyspozycje, których nam zabrakło i z myślą o tych właśnie osobach, zdecydowaliśmy się na zamieszczenie tutaj poradników dotyczących wszystkich sprawdzonych przez nas pomysłów.

Trzymamy kciuki za Twój sukces i dziękujemy, że jesteś z nami!

Ania Borkowska

Wcześniej pracowała jako grafik w korporacji. Od zawsze była duszą artystyczną. Obecnie wykorzystuje swoje umiejętności i spełnia się jako freelancerka i copywriterka. Do perfekcji opanowała skuteczne sposoby na szukanie oszczędności w codziennym życiu. Robi to jednak w sposób, który nie sprawia, że musi odmawiać sobie przyjemności.

Marek Borkowski

Z zawodu technik weterynarii, pasjonat fotografii i (jak się niedawno okazało) całkiem niezły inwestor. Marek jest samoukiem, jednak bardzo skromnym. Twierdzi, że w XXI wieku, każdy może nauczyć się wszystkiego z Internetu. Tym oto sposobem Marek postanowił nauczyć się budowania stron www i umożliwił nam stworzenie tej właśnie stronki.

kontakt: info@niezalezni-finansowo.pl

© 2022 Niezależni finansowo – Wszystkie prawa zastrzeżone